איגוד ה-SD חושף את A1: תקן חדש עבור כרטיסי זיכרון המותאמים להרצת אפליקציות

איגוד ה-SD, מי שאחראי על תקינת כרטיסי הזכרון החיצוניים עבור התקנים אלקטרוניים, הכריז השבוע על סטנדרטים חדשים שיכנסו לתוקפם כבר השנה כחלק מהדור החדש (5.1) של רכיבי הרחבת הזיכרון הנמצאים תחת פיקוחו. הדור החדש של כרטיסי הזיכרון החיצוניים עוצב בצורה שתאפשר הרצה מהירה ויעילה יותר של אפליקציות, והוא כולל גם מחלקה חדשה לגמרי, A1, שכל ייעודה לאפשר התאמה טובה יותר בין מערכת ההפעלה וההתקן החיצוני.

ב-2015 השיקה גוגל את מערכת ההפעלה אנדרואיד Marshmallow 6.0 יחד עם תכונה חדשה ומעניינת: Adoptable Storage. תכונה זו מאפשרת למכשירים תומכים לשלב את נפח האחסון של כרטיס הזיכרון החיצוני בתוך זה המוקצה על ידי המכשיר למערכת ההפעלה ואפליקציות צד שלישי. כלומר, אם הגיע המכשיר עם רכיב אחסון בנפח 16GB ושולב בו כרטיס זיכרון בנפח 32GB, יכולה מערכת ההפעלה להתייחס אל שניהם כרכיב יחיד ולנצל את הנפח כולו (כ-48GB) לכל צרכיה.

יתרונה של תכונת Adoptable Storage ברור: היא מאפשרת הרחבה מידית וזולה יותר של רכיב הזיכרון המובנה במכשיר, אולם ישנם גם לא מעט חסרונות, והגדול שבהם הוא דווקא ההיצע הרחב של כרטיסי הזיכרון. בשוק ישנם מאות אם לא אלפי דגמים של כרטיסי זיכרון, אלו נבדלים זה מזה בעיקר במהירויות הקריאה והכתיבה, וכשבחרו משתמשים לשלב במכשירם כרטיסי זיכרון זולים שמהירות העברת הנתונים שלהם נמוכה יחסית, הם “זכו” כמובן לביצועים בינוניים מאד.

sd-association-a1-class

גם הכרטיסים היקרים יותר לא תמיד הצליחו לענות על הציפיות, ובדיוק בגלל זה כולל דור 5.1 החדש של כרטיסי הזיכרון התאמות מיוחדות שישפרו את החוויה. התאמה טובה יותר לתכונת Adoptable Storage תיכלל בכל הכרטיסים החדשים, אך מי שיהיה מעוניין לנצל אותה על הצד הטוב ביותר יצטרך לחפש אחר כרטיס זיכרון המשתייך למחלקה חדשה: Application Performance Class, זו תסומן על גבי הכרטיסים באמצעות התווית A1.

כרטיסי זיכרון המסומנים בתווית A1 מתאפיינים במהירויות קריאה וכתיבה גבוהות: עד 1500 פעולות קריאה, 500 פעולות כתיבה והעברה של 10MB בשניה אחת. אף על פי שישנם שם בחוץ לא מעט כרטיסי זיכרון שמציעים מהירויות שכאלה, באיגוד ה-SD טוענים שהכרטיסים החדשים יהיו מסוגלים לספק אותן באופן מקבילי ומתמשך. הכרטיסים החדשים יושקו כבר בשבועות הקרובים, ובאיגוד מבטיחים להציג בעתיד שיפורים נוספים למחלקה החדשה.

מקורות
SD Association
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות