אלקסה בכל מקום: אמזון פותחת את העוזרת הוירטואלית לשוק הרחב

Echo Dot. מקור: אמזון Echo Dot. מקור: אמזון

תערוכת CES 2017 הציגה בפנינו שלל חידושים כמעט בכל תחום אפשרי: שעונים חכמים, מקררים מתקדמים, מחשבים עם מפרט חלומי ועוד. מה שייחד את התערוכה הפעם, בניגוד לשנים הקודמות, היה שבלא מעט מכשירים רצה העוזרת האישית של אמזון – Alexa.

המשותף לכל אותם המכשירים השונים, היא העובדה שאלקסה מהווה עבורם פלטפורמה המאפשרת ליצרנים השונים להעניק למכשירים שלהם יכולות מתקדמות באמצעות אינטגרציה פשוטה למדי. באופן זה, היצרנית הקטנה ביותר יכולה להטמיע את אלקסה במוצר החדש אותו היא משיקה ובין רגע להקפיץ את סך היכולות שלו להעניק לו גישה לכל שיתופי הפעולה שאמזון השיגה. בדיוק כמו שאנחנו רגילים לראות כיום בסמארטפונים פשוטים, או סטרימטרים מחברות לא מוכרות מריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד, כך נראה בשנים הקרובות את אלקסה במגוון רחב של מכשירים, זולים ויקרים כאחד.

חשוב להדגיש כי כל מוצר ידע לנצל את היכולות המתאימות של אלקסה בהתאם לצרכים שלו. כך למשל, המקרר החדש שחברת LG הציגה, LG Smart InstaView, מכיל בתוכו את העוזרת האישית של אמזון. המקרר יאפשר לבני הבית להזמין את המצרכים החסרים ישירות באמצעות אלקסה מבלי להזדקק לשירות נוסף. אינטגרציה זו כמובן תיטיב עם אמזון אשר כל ההזמנות יבוצעו דרך השירות שלה, מה שעתיד להכניס לה לא מעט כסף לקופה.

זה איננו המוצר היחיד שחשפה LG המגיע עם תמיכה באלקסה. החברה הציגה גם רובוט חמוד בשם Hub Robot העתיד לתפקד כרובוט לכל המשפחה. בנוסף לכך, חברת LG הציגה את ה-SmartThinQ Hub – העתק מסורס של Amazon Echo המריץ גם הוא את אלקסה.

בתמונה: Lenovo Smart Assistant
בתמונה: Lenovo Smart Assistant

LG אינה החברה היחידה שהציגה מוצר “המתחרה” באופן ישיר באמזון אקו וגם חברת לנובו הסינית הציגה רמקול חכם בשם  Lenovo Smart Assistant. הרמקול של לנובו מתפקד באותו אופן ואפילו ישנה גרסה עם רמקולים משופרים ואיכותיים יותר. כפי שבוודאי הבנתם, אמזון אינה שומרת בקנאות על אלקסה לעצמה בלבד אלא מוכנה לשתף אותה עם כל יצרן רציני שיירצה לקחת חלק בפרויקט השאפתני שלה.

מלבד שתי היצרניות הנ”ל, אמזון הצליחה לשלב את העוזרת האישית שלה בעוד מגוון רחב של מוצרים: חברת פורד הודיעה שהיא תשלב את אלקסה ברכבים שלה, חברת WHIRLPOOL הודיעה שתכלול את אלקסה בכמעט כל המוצרים שלה בשנת 2017 ולקינוח חברת Ubtech Robotics הציגה רובוט אנושי וחמוד שמעניק לנו תחושה יותר מציאותית לאלקסה.

תערוכת CES היא רק יריית הפתיחה ואנו מאמינים כי נראה את אלקסה בעוד מגוון רחב של מוצרים ושירותים בשנה החולפת. קלות ההטמעה והבשלות היחסית של המערכת מעניקים לאמזון קלף חזק במלחמה מול גוגל על השליטה בתחום העוזרת האישית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים