רייזר רוכשת את Nextbit

חברת Razer רוכשת את יצרנית סמארטפון הענן Nextbit Robin

יצרנית המחשבים, החומרה, הציוד והאביזרים לגיימרים Razer תרכוש את חברת Nexbit, מפתחת סמארטפון ה-Robin המבוסס על טכנולוגיות ענן. על דבר הרכישה הודיעו שתי החברות דרך הרשתות החברתיות, אולם סכום הרכישה לא נמסר.

בפוסט שפירסם באתר החברה, ציין המנכ"ל ואחד ממייסדי Nexbit, טום מוס (Tom Moss) כי החברה תמשיך לפעול כחטיבה נפרדת בתוך Razer אשר תתמקד בעיצוב וחוויה בתחום המובייל. מוס ציין גם כי סמארטפוני ה-Nextbit Robin שנמכרו ללקוחותיה של החברה הנרכשת, ימשיכו לקבל תמיכה ל-6 חודשים נוספים ועדכוני תוכנה ואבטחה עד פברואר 2018.

ה-Robin של Nexbit הוצג לראשונה בספטמבר 2015 וזכה לעיצוב ייחודי שהפריד אותו מיתר היצרניות בשוק. הייחוד הגדול של ה-Robin היה בדרך בה נשמרו על גביו קבצים, כאשר פרט לאחסון פיזי פנימי של 32 גיגה-בייט, הציעה החברה הרחבת זיכרון של 100 גיגה-בייט נוספים דרך הענן. ב-Nextbit פיתחו כחלק ממערכת ההפעלה רכיבי תוכנה המסוגלים לזהות באילו מן הקבצים נעשה שימוש קבוע ואילו לא דרושים לשימוש יומיומי ויכולים להישמר בענן, דרך כך הרחיבו את האחסון ללא צורך בפגיעה בחווית המשתמש.

סמארטפון Nextbit Robin

סמארטפון Nextbit Robin

ב-Nextbit וב-Razer לא מסרו פרטים בנוגע לתוכניות לעתיד עבור שתי החברות, כך שלא ברור האם תשים Razer את הדגש על צד התוכנה או החומרה הנוגעים לתחום המובייל, בו מתמחה Nexbit. עם זאת, רכישה אחרת שביצעה בעבר Razer עשויה לרמוז על הכיוון.

ביוני 2015 הודיעה Razer על רכישתה של חברה קטנה נוספת המאוד מוכרת בתחום הגיימינג – Ouya. בדומה ל-Nextbit, גם במקרה של Ouya היה משולב פרוייקט קיקסטארטר מוצלח במיוחד בתחילת הדרך. ייתכן, וזוהי השערה שלנו בלבד, כי הידע של Nextbit בתחום החומרה והתוכנה גם יחד, בשיתוף הידע המצטבר של מפתחי קונסולת ה-Ouya, יביאו אלינו בעתיד קונסולת גיימינג ניידת הדומה לזו שתשיק בקרוב נינטנדו.

Razer היא חברת גיימינג ומכאן שרכישתה של Nextbit לא נועדה על מנת לעזור לה להיכנס לשוק הסמארטפונים הצפוף. עם זאת, הידע של Nextbit בתחום המובייל עשוי לעזור ל-Razer לפתח כלים לגיימרים גם עבור המובייל, בין אם בצד התוכנה או החומרה.

מקורות
Nextbit
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות