משרד התקשורת מאשר לפרטנר והוט מובייל להפעיל רשת דור 4.5 בטכנולוגיית LTE-A

לוגו פרטנר תמיכה ב-LTE Advanced אילוסטרציה: גאדג’טי

משרד התקשורת הודיע היום (ה’, 2.2) כי הוא מאשר לחברת PHI, החברה המשותפת שהקימו ספקיות התקשורת פרטנר והוט מובייל, להפעיל את רשת דור 4.5 בטכנולוגיית LTE Advanced. מפרטנר נמסר כי כי בימים הקרובים תחל חברת PHI בעבודות פריסת הרשת וציינה כי במקביל לפרישתה, תאפשר החברה ללקוחותיה להתחיל לעשות בה שימוש באיזורים בהם תהפוך זמינה.

אישור משרד התקשורת מקנה ל-PHI (הוט מובייל ופרטנר) את האפשרות לביצוע המרה של רשת ה-WCDMA הקיימת ברצועת תדרים ברוחב סרט של 10MHz בתחום 2100MHz לרשת ה-LTE החדשה. באמצעות אישור זה תוכל חברת PHI לאחד בין תדרי 2100MHz ו-1800MHz לצורך הצעת רשת LTE-A (דור 4.5) ברוחב סרט כולל של 30MHz.

חברת PHI החלה בבדיקות הרשת מדור 4.5 עוד ב-2016, כאשר בחודש ספטמבר האחרון דיווחנו בגאדג’טי כי עבור לקוחות פרטנר והוט מובייל העושים שימוש בדגמי מכשירים התומכים בטכנולוגיית הרשת LTE-A באזור העיר באר שבע, נמצאו עדויות להפעלה ניסיונית של הרשת.

רשת 4G+ בפרטנר

תחת האישור החדש של משרד התקשורת, תאפשר טכנולוגיית LTE-A תמיכה תיאורטית בקצבי הורדה המגיעים עד 225 מגה-ביט לשנייה, אולם הרשת צפויה לספק בפועל מהירויות נמוכות משמעותית הקרובות יותר ל-70-100 מגה-ביט לשנייה בהורדה.

בעת הופעלה הבדיקה המוקדמת לרשת החדשה, עליה דיווחנו בחודש ספטמבר 2016, הצלחנו להגיע למהירויות יציבות של 50 מגה-ביט לשנייה בהורדה ו-30 מגה-ביט לשנייה בהעלאה (Upload), אולם ייתכן כי נזכה לראות מהירויות גבוהות יותר כאשר תושק הרשת באופן רשמי.

איציק בנבנישתי, מנכ”ל קבוצת פרטנר, מסר:

לקוחות פרטנר רגילים לגלוש על גבי הרשת המהירה ביותר עם הפריסה הרחבה ביותר בישראל, ואנו מחויבים להמשיך ולשמור על המובילות הטכנולוגית עבור לקוחותינו גם בדור 4.5. אנו מודים למשרד התקשורת על מתן האישור להטמעת טכנולוגיות LTE-A, ומודיעים היום על היציאה לדרך, הדרך המהירה והמתקדמת יותר.

השוואת מפרטים