ביי ביי פיודיפיי: יוטיוב ודיסני נוקטות צעדים נגד כוכב הרשת בעקבות הערות אנטישמיות

| יום רביעי, 15 בפברואר 2017, 15:03 | משחקים, תוכנה ואינטרנט

פליקס שיילברג (Felix Kjellberg) הידוע בכינוי "פיודיפיי" (Pewdiepie) הינו אחד הכוכבים הבולטים ברשת, עם למעלה מ-50 מיליון מנויים לערוץ היוטיוב שלו. אולם הערוץ המשעשע שהחל את דרכו בתור עוד ערוץ גיימינג חביב, קיבל כעת תפנית דרמטית כאשר פיודיפיי הואשם בהפקת תכנים אנטישמיים, ונקיטת צעדים נגדו בשל כך.

פיודיפיי ידוע בחוש ההומור הפוגעני והציני שלו. עם זאת, לאחרונה נראה כי היוצר מספר יותר בדיחות העוסקות בנושאי שנאת יהודים, מסריו של היטלר וכן הלאה. באחד הסרטונים שלו מחודש ינואר, פיודיפיי הזמין באתר Fiverr סרטון בו נכתבת הודעה כבקשתו, כשבהודעה נרשם "מוות לכל היהודים". נראה כי פיודיפיי רצה לבדוק האם ב-Fiverr יסכימו לספק לו את השירות המפוקפק.

רשת היוטיוב Maker Studios שבבעלות דיסני, שבה חבר פיודיפיי, החליטה כי הפעלול הוא הקש ששבר את גב הגמל, וכי בזאת תסיים הרשת את יחסיה עימו. בנוסף, יוטיוב עצמה נקטה צעדים נגד פליקס, כשהסירה כמה סרטונים שלו מתוכנית Google Preferred – מסגרת המאפשרת למותגים לקנות בקלות תכנים של יוטיוברים גדולים.

תגובתו של פיודיפיי לנושא הינה שהוא אינו תומך בשום אופן בהפצת שנאה, וכי כל הסרטונים שהוא מפיק עבור הקהל שלו נוצרים בהומור. לטענתו, אין שום מסר פוליטי מאחורי הסרטונים, והקהל שלו מבין זאת. בנוסף, לגבי הסרטון הספציפי שנמצא בלב המחלוקת, פיודיפיי מסביר כי הוא רצה להדגים את צביעותם של ספקי התוכן ב-Fiverr שמוכנים לעשות הכל תמורת כמה דולרים.

שני יוצרי הוידאו שהפיקו אותו על פי בקשתו של פיודיפיי הביעו את התנצלותם בוידאו שפורסם ביוטיוב (מופיע מטה). השניים הביעו חרטה על המעשה וציינו כי לא ידעו את משמעות המילה "יהודים" (Jews) כאשר הפיקו את סרטון הוידאו. חשבונם ב-Fiverr נחסם לאחר התפוצצות הפרשה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות