-פרסומת-

כך עשויים להיראות קווי העיצוב של מכשיר הדגל Apple iPhone 8

| יום שלישי, 18 באפריל 2017, 19:30 | סלולר

האם כך יראה מכשיר הדגל Apple iPhone 8/iPhone X? (הדלפה)

הדיווחים, ההדלפות והשמועות שסובבות את מכשיר הפרימיום הבא מבית אפל, ששמו אינו ידוע אך צפוי להיות iPhone X או iPhone 8, ממשיכים להתגבר בקצב מהיר ביותר שמסמן כי לפנינו עשויה להיות חרושת שמועות מהעמוסות ביותר שאיי פעם ראה שוק המובייל.

כעת, מפרסם מארק גורמן, בין המדליפים הגדולים ביותר של פרטים אודות מוצריה של אפל, כתבה בבלומברג בה הוא מאשר רבים מהפרטים אותם שמענו בדיווחים ושמועות אודות האייפון 8 עד כה. לצד דבריו, מגיעים אישורים נוספים ממספר מקורות שונים המציירים תמונה טובה יותר של מכשירי האייפון של אפל שייחשפו מאוחר יותר השנה.

גורמן פותח את דבריו באישור הדיווחים אודות השקתם של שלושה דגמי אייפון במהלך 2017, כאשר שניים מהדגמים יהיו לפי מקורותיו ממשיכי הדרך של דגמי האייפון 7 והאייפון 7 פלוס בעלי מסכי ה-4.7 אינץ’ וה-5.5 אינץ’, בהתאמה, בעוד הדגם השלישי יהיה דגם פרימיום שעשוי להיקרא אייפון 8 ויציג עיצוב חדש לחלוטין.

שוליים מצומצמים, מסך 2.5D וזוג מצלמות

הדיווח החדש מציין כי בעוד אפל בחנה עיצובים הכוללים מסך קמור הדומה לזה של דגמי ה-Galaxy S8, בחברה ככל הנראה יבחרו בעיצוב צנוע יותר הכולל שולי מסך הקמורים במעט ומציגים מבנה זכוכית 2.5D. מסך המכשיר עצמו יהיה שטוח וישולב במבנה בגודל הדומה לזה של דגם האייפון 7 בעל מסך ה-4.7 אינץ’, זאת הודות לצמצום משמעותי של שולי המכשיר וביטול הכפתור הפיזי הממוקם כיום מתחת למסכי דגמי האייפון השונים.

את מקומו של הכפתור יתפוס אחד וירטואלי שיוצג על גבי המסך, כאשר מתחת לפני המסך עשויה אפל לשלב חיישן ביומטרי לקריאת טביעות אצבע.

בעוד מסכי האייפונים שיהיו ממשיכי דרכם של iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus ימשיכו לעשות שימוש בתצוגות LCD, האייפון 8 צפוי לשלב מסך OLED חדש. על פי מקורותיהם של גורמן ובלומברג, הזמינה אפל 100 מיליון פאנלי מסך מסמסונג כהכנה להשקת האייפון החדש.

בצד הצילום מציינים מקורות אתר בלומברג כי אפל תבחר בשילוב זוג מצלמות בגב המכשיר שימוקמו זו מתחת לזו, ולא זו לצד זו כפי שנעשה בדגם האייפון 7 פלוס בשנה שעברה. בחלקו הקדמי של המכשיר בוחנת אפל אפשרות לשילוב זוג מצלמות גם כן, אלו עשויות לשמש לצורך מדידת עומק שדה ויכולות מציאות מדומה.

בצד החומרה עשויה אפל לשלב מעבד חדש בתהליך ייצור בגודל 10 ננומטר, זאת בדומה למעבדי ה-Exynos החדשים של סמסונג וה-Snapdragon 835 של קוואלקום.

לדברים אלו מוסיף הדיווח בבלומברג כי אפל עשויה לדחות את מועד השקת הסמארטפון החדש במספר חודשים מהמועד הקבוע בחודש ספטמבר.

חיזוקים נוסף לדיווח

הדלפה חדשה בדמותם של שרטוטים סכמתיים המתיימרים לחשוף יחדיו את קווי העיצוב העיקריים של ספינת הדגל שתוכרז לכבוד חגיגות העשור למכשירי האייפון מוסיפה לדברים שמציינים מקורות אתר בלומברג.

שרטוטים אלו, שמצורפים לאורך הכתבה ומגיעים ישירות מסין, מאשרים את שנמסר בדיווח האחרון בנושא: iPhone 8 יציע מסך קצה אל קצה (Edge to Edge) שלא יהיה קמור, אך יהיה נטול שוליים באופן כמעט מוחלט. כפי שניתן לראות, צג המכשיר יהיה מעוגל בפינותיו והשוליים שלו, שיכוסו בזכוכית 2.5D, יגיעו בגודל מינימלי וסימטרי של 4 מ”מ בודדים מכל כיוון.

נוסף על כך, נראה בשרטוט כי גודל מסך ה-OLED יעמוד על 5.768 אינץ’, כאשר מימדי המכשיר יהיו מינימליים ביותר וימדדו ב-137.54 מ”מ אורך ו-67.54 מ”מ רוחב. דברים אלו עומדים בקו אחד מול אינספור דיווחים קודמים בנושא שהעידו על כך שאייפון X יציע מימדים כמעט זהים לאלו של האייפון 7 עם מסך ה-4.7 אינץ’, זאת חרף מסך בגודל של כ-5.8 אינץ’ אותו יעטה בחלקו הקדמי.

עוד נמסר ממקור השמועה כי אפל תצליח בדרך שאינה ידועה לשלב מצלמה, חיישן עומק עבור זיהוי פני המשתמש ב-3D וכן כפתור בית המשלב קורא ביומטרי לזיהוי טביעת האצבע של המשתמש – כל אלו מתחת למסך ה-OLED. את אפרכסת השיחות, עם זאת, לא תצליח החברה להסתיר וזו תשולב בשוליי המכשיר המינימליים מעל למסך.

בגב המכשיר, כך נמסר, נמצא מערך צילום כפול בעל שני חיישנים המציעים כל אחד מייצב תמונה אופטי (OIS) וביניהם פלאש LED כפול בשתי טמפרטורות צבע. כלל הנתונים הללו הוטמעו על גבי תמונת הדמיה המוצגת בראש הכתבה וממנה ניתן להתרשם כיצד עשוי להיראות האייפון 8.

חשוב לציין כי מקור הידיעה אינו בעל רקורד ידוע בכל הנוגע לאפל, כך שיש להתייחס לכל הדברים המצויינים בזהירות הנדרשת. עם זאת, עדות נוספת לדברים שמציינת השמועה מסין מגיעה מטעם הבלוג היפני Mac Otakara, אשר לדבריו תציע אפל את מבנה מכשיר האייפון 8 עם מסגרת מתכת וגב המצופה בזכוכית, כאשר בחלקו הקדמי של המכשיר ישולב מסך בתצורת 2.5D.

הבלוג היפני מציין כי אפל נמצאת כבר בשלבים הסופיים של בחירת העיצוב למכשיר ומצרף רישומים סכמטיים נוספים הדומים לאלו שהוצגו על ידי המקור הסיני. ברישומים אלו ניתן לראות את זוג המצלמות במבנה החדש הממוקמות בגב המכשיר זו מתחת לזו, בדומה למה שציין הדיווח באתר בלומברג.

ומה דעתכם בנושא – האם העיצוב המוצג כאן יגרום לכם לרכוש את מכשיר ה-iPhone 8/iPhone X? שתפו אותנו בתגובות!

מקורות
9to5mac
Bloomberg
חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • ליאם

  המיקום של זוג המצלמות פשוט מכוער שישאר כמו ב7 פלוס

  • רון וייצמן

   זה לא אמיתי זה סתם קונספט

 • Matan Ben Haim

  נראה גן עדן של מכשיר

 • לא אהבתי

 • Anonimi

  הניצול נראה טוב
  אבל העיצוב לא משהו

 • ori avraham

  לא הגיוני שהאפרכסת תוטמע בתוך המסך. זה נראה לא טוב ויפריע בוידאו. ככל הנראה זה יהיה דומה יותר למה שיש בs8 עם שוליים מעט עבים יותר מעל ומתחת, ובצדדים צרים יחסית.

 • Ran Shusterman

  למה הם לא יכולים לעשות כמו xiaomi mi mix את אפרכסת השיחות

  • itamar4444

   כי זה פוגע קשות באיכות הסאונד לפי כל הסקירות.

   • Ran Shusterman

    את זה לא ידעתי

 • אור

  נראה אלגנטי מאוד.

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות