הוכרזו: HP Envy 13 ו-Envy 17 – רענון לסדרת המחשבים הדקיקה והמעוצבת

יצרנית המחשבים Hewlett-Packard (או בקיצור HP) הכריזה על הדגמים המרועננים של מחשבי ה-Envy 13 וה-Envy 17, שניהם מצויידים כהלכה להתחרות בשוק המחשבים הלוהט של קיץ 2017.

נתחיל במחשב הקטן יותר, ה-Envy 13, שכפי ששמו מרמז מתהדר במסך בגודל 13 אינץ’ ולו רזולוציית Full HD, הנחשבת מעט צנועה במונחים של היום. מתחת למכסה המנוע תמצאו את המעבד שכבר הפך לדה-פאקטו בשוק הניידים של החודשים האחרונים, הלא הוא ה-Intel Core i5-7200U המשתייך לדור המעבדים העדכני של אינטל, Kaby Lake. במחשב שולבו זוג חיבורי USB Type C וזוג חיבורי USB 3.0 רגילים, נוסף לקורא כרטיסי microSD.

בגזרת הזיכרון תקבלו 8 גיגה-בייט של זיכרון פעולה (RAM) מסוג LPDDR3 המיושן (על מנת לחסוך בעלויות), ולצידו כונן SSD מהיר בתקן NVMe בנפח צנוע של 128 גיגה-בייט בלבד. המחשב מציע חיי סוללה של 14 שעות ורבע בשימוש משולב או 12 וחצי שעות בניגון וידאו. במחשב שולבו ארבעה רמקולים איכותיים מבית Bang & Oulfsen הצפויים לתרום לחווית האזנה איכותית מהמקובל בגזרה.

המחשב השני שזכה לרענון הוא האח המגודל Envy 17, המתהדר במסך עצום בגודל 17.3 אינץ’ הנחשב בעיני רבים למגושם ומסורבל לנשיאה. גם לו רזולוציית Full HD הנחשבת נמוכה למדי עבור מסך כה גדול, אך הוא מפצה על כך בהיותו מסך מגע. מתחת למכסה המנוע תמצאו חבילה נאה בקונפיגורציה מירבית של מעבד Intel Core i7-7500U (גם הוא מדור ה-Kaby Lake) ו-16GB של זיכרון DDR4, אך כונן קשיח מסורתי איטי יותר בנפח 1TB. ניתן להטמיע במחשב כרטיס מסך ייעודי מדגם NVIDIA GeForce 940MX, וגם כונן דיסקים עתיק.

דגמים נבחרים של שני המחשבים מציעים מסכי 4K וקוראי טביעות אצבע מסוג SecurePad, וכמובן יקפיצו את המחיר משמעותית מעל למחירם של הדגמים הבסיסיים. HP מסמנת כי שני המחשבים משתייכים לגזרת היוקרה העיצובית של HP, בכך שהטמיעה עליהם את לוגו החברה המחודד והיוקרתי השמור אך ורק לדגמים המסוגננים. לשני המחשבים מעטפת אלומיניום יפהפייה ויוקרתית וציר מעוצב ואיכותי עבור המסך.

מחשב ה-Envy 13 המעודכן יוצע לרכישה בארה”ב החל מחודש יוני בעבור מחיר התחלתי של 1,050 דולר (כ-3,800 שקלים חדשים), בצבע זהב משי. הגרסה הבסיסית של ה-Envy 17 תוכל להיות שלכם כבר עכשיו (אם אתם גרים בארה”ב) בעבור 1,000 דולרים (כ-3,600 שקלים חדשים), בצבעים זהב משי או כסוף טבעי. שני המחשבים החדשים צפויים להגיע לישראל מספר חודשים לאחר השקתם מעבר לים – מחירם בארץ לא נקבע בשלב זה.

השוואת מפרטים