הוכרזה: NVIDIA Max-Q – פלטפורמה למחשבי גיימינג עוצמתיים ודקיקים

מחשב מבוסס Max-Q של NVIDIA מחשב מבוסס Max-Q של NVIDIA

מי אמר שמחשבי גיימינג צריכים להיות שמנים, כבדים ומרעישים? יצרנית כרטיסי המסך המובילה NVIDIA הכריזה על פלטפורמת Max-Q, המיועדת למחשבי גיימינג קלילים ודקיקים במיוחד. הפלטפורמה מתוכננת לספק יעילות מירבית במגבלות חום דוחקות, תוך שהיא שומרת על חווית משחק מהנה.

הפלטפורמה החדשה עושה שימוש בדור ה-Pascal הנוכחי של כרטיסי החברה, שכבר עכשיו מיוצר בתהליך יעיל וחסכוני בגודל 16 ננו-מטר, ומאפשר לה לשלב במחשבי הגיימינג הניידים כרטיסים חזקים, זהים בעוצמתם לשל אחיהם השולחניים. Max-Q מתעלה על הפלטפורמה הנוכחית באמצעות מגוון שיפורי יעילות ופיזור חום, המאפשרים למחשבים דקים בה היא מוטמעת להיות דקים ומהירים פי שלושה מכרטיסי הדור הדור הקודם. התוצאה היא מחשבי גיימינג בעובי זעום של 18 מ”מ (כ-Macbook Air), עם ביצועי גיימינג גבוהים ב-70 אחוזים משל כרטיסי הדור הנוכחי (בעובי זהה).

המעבדים בפלטפורמת ה-Max-Q פועלים בטווח תדרים חסכוני ונתפרו עבור פעולה במתח נמוך (Undervolt) על מנת להפחית את צריכת החשמל ופליטת החום. גם הדרייברים של הפלטפורמה תוכננו לספק יעילות עיבוד מיטבית, כמובן במחיר של ביצועים נמוכים מעט פחות מן המירב. Max-Q מציעה גם תכנון חשמלי ותרמי מתוחכם, עם רכיבים יעילים הפולטים פחות חום ומערכת פיזור חום מתקדמת, יעילה וקומפקטית.

מחשב מבוסס Max-Q של NVIDIA
מחשב מבוסס Max-Q של NVIDIA

הפלטפורמה החדשה מציעה גם יכולת העונה לשם WhisperMode, המגבילה את קצב הרענון של המשחק ומכווננת את הגדרות הגרפיקה ליעילות מירבית, כך שהכרטיס נדרש להשקיע מאמץ קטן משמעותית מהרגיל. כיוון שהכרטיס עובד פחות קשה, גם פליטת החום שלו נמוכה בהרבה, והוא מסוגל לפעול באופן כמעט חרישי – מושלם עבור משחקים בסביבות שקטות ומרובות אנשים (כמו אולם הרצאות, לדוגמה).

מחשבים מצויידים במערכות Max-Q יוצעו לרכישה החל מה-27 ביוני בארה”ב, וסביר להניח כי תגענה גם אלינו זמן קצר לאחר מכן. בין היצרניות המשתתפות תמצאו את Acer, Alienware, ASUS, Gigabyte, HP, Lenovo, Maingear, MSI, Origin PC ועוד רבות אחרות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים