גאדג’טי מסקר: Sensibo Sky – שליטה במזגן מכל מכשיר

Sensibo Sky (צילום: אורי אליאבייב, גאדג'טי) Sensibo Sky (צילום: אורי אליאבייב, גאדג’טי)

חודשי הקיץ החמים כבר ממש מעבר לפינה והמזגנים בארץ ישראל מתחילים להכין את עצמם לעבודה אינטנסיבית. אף שהמזגן נמצא איתנו כבר לא מעט שנים, שיטת הפעולה שלו לא השתנתה באופן משמעותי בשנים האחרונות ובמרבית המזגנים כיום ניתן לשלוט באמצעות השלט המצורף בלבד. חברת סנסיבו הישראלית פיתחה רכיב חכם המאפשר שליטה מלאה על המזגן ישירות מהסמארטפון ללא התקנות מסובכות. לפני מספר חודשים השיקה החברה את הדגם החדש שלה “Sky” אותו לקחנו לסקירה.

התקנה

ה-Sky עבר שינוי דרסטי לעומת הדור הקודם של סנסיבו וכעת מדובר ברכיב אחד בלבד וקומפקטי למדי. כל שיש לעשות הוא לחבר אותו לשקע חשמל ולמקמו במקום בו יהיה לו “קשר עין” עם המזגן עצמו – אחרי הכל הוא מתפקד כשלט אינפרה-אדום לכל דבר ועניין. לאחר ביצוע שלב זה יש להוריד את אפליקציית “Sensibo” מחנות האפליקציות הרלוונטית אליכם ולהגדיר את המזגן המתאים. המזגן הנוכחי שלי (טורנדו) זוהה ללא כל בעיה ו-Sky התממשק מולו לאחר כמה צעדים פשוטים. חשוב להדגיש כי המזגן הנ”ל לא הצליח לעבוד עם הדור הראשון שלא התאים לכל המזגנים החדשים בשוק.

סנסיבו - הדור הראשון (צילום: גאדג'טי)
סנסיבו – הדור הראשון (צילום: גאדג’טי)

כאן המקום להוריד את הכובע בפני סנסיבו, שהצליחו ליצור הבדל כל כך משמעותי בין הדור הראשון לדור השני. הדור הראשון כלל גם מרכזיה (Hub) שחוברה לראוטר והפוד (הרכיב השולט על המזגן) היה גדול מאוד ונזקק לסוללות לא סטנדרטיות כדי לפעול כשורה. הדור הנוכחי פתר את כל הבעיות וכעת ה-Sensibo Sky מונגש למשתמש באריזה קטנה שמעוצבת בצורה מצוינת, אותה ניתן לתלות בבית ללא חשש לכיעור הסביבה. כולי תקווה שיצרניות רבות ילמדו מסניסבו וישכילו למזער ולפשט את המוצרים החכמים שלהן.

תפעול

לא רק הרכיב החכם של סנסיבו זכה לשדרוג משמעותי, אלא גם האפליקציה זכתה לתוספות מעניינות מאז ההשקה של הדור הראשון. באמצעות האפליקציה ניתן לקבל שליטה מלאה על המזגן ולבצע את מרבית הפעולות הקיימות בשלט המקורי. ניתן כמובן לכבות או להדליק את המזגן, להעלות או להוריד את הטמפרטורה, לשלוט על עצמת הפעולה, להעביר בין מצבים שונים (חום, קור, אוורור וכו’) ולבסוף גם להגדיר טיימר כיבוי.

מלבד השליטה הידנית, סנסיבו דאגה להוסיף כמה פונקציות שיאפשרו לכם ליצור תהליכים אוטומטיים הקשורים למזגן שלכם. תהליך אחד שכזה הוא הפעלה/כיבוי בהתאם למיקום שלכם. בכל מצב בו המכשיר שאתכם יתקרב לכתובת הרלוונטית שהוגדרה, ה-Sky יפעיל את המזגן. במקרה והתרחקתם מנקודת הייחוס, ה-Sky ידע לכבות לבד את המזגן. מלבד הגדרות מבוססות מיקום, ניתן להגדיר זמני פעולה וכיבוי מוגדרים מראש על פי תבניות שונות – לדוגמה: להדליק את המזגן החל משעה 07:00.

אם זה לא מספיק, סניסבו שקדה גם על התממשקות לעוזרים הקוליים החכמים שמתחילים להשתלב בלא מעט מוצרים לאחרונה. במידה שיש לכם Google Home תוכלו לשלוט על ה-Sensibo Sky באמצעות קול בלבד (חפשו Smart AC ב-Assistant apps). במידה ויש לכם מכשיר מבוסס Alexa, עליכם להוסיף את ה-Skill של סנסיבו ואתם מוכנים לפעולה. השליטה על המזגן באמצעות העוזרים הקוליים הייתה תענוג ובאמת מגשימה את הפוטנציאל המלא שיש במוצר.

הדגם הראשון של החברה סבל מחבלי לידה קשים ובמרבית המקרים לא הצליח לעבוד באופן חלק וללא באגים. הדגם הנוכחי, והאפליקציה המעודכנת, בשלים הרבה יותר אך לעיתים עדיין סובלים מניתוקים או ממצבים בהם המזגן דולק וה-Sky בכלל בטוח שהוא מכובה. נכון, תופעות אלו הצטמצמו באופן משמעותי אבל הן עדיין קיימות. אני מקווה שעדכוני תכנה עתידיים יגרמו לרכיב לעבוד ללא בעיה ובצורה חלקה.

סיכום

סנסיבו התעלתה על עצמה עם הצגת הדגם החדש והצליחה לתקן את מרבית הבעיות שהופיעו בדגם הקודם. ה-Sensibo Sky פחות מסורבל להתקנה מהדור הקודם ומעוצב בצורה הנעימה יותר לעין. האפליקציה עברה גם היא ליטושים רבים והתמיכה בעוזרים קוליים מבורכת ומפתיעה. עם זאת ישנה בעיה אחת שמרחפת מעל המכשיר – המחיר. ה-Sky נמצא עכשיו במבצע בעלות של 99 דולר (כ-351 שקל) עבור יחידה אחת.

בשוק קיימות מספר אלטרנטיבות אחרות, זולות בהרבה, המתפקדות כשלט חכם אוניברסלי שעל הדרך יודע גם לטפל בחלק מהמזגנים. האלטרנטיבות יוכלו לבצע עבודה טובה במרבית המקרים, אך ידרשו מכם הגדרה מסובכת מזו שמציעה סנסיבו. חשוב להדגיש  כי חלק מאותן מערכות לא בהכרח ידעו להתמודד עם כל דגמי המזגנים ולא יציעו את העושר הקיים בסנסיבו, שלא נדבר על התממשקות עם IFTTT או עוזרים קוליים חכמים.

בשורה התחתונה, סניסבו הוא מוצר עבור אלו שלא רוצים להסתבך בהתקנה מצד אחד ומצד שני רוצים אפשרויות התממשקות מגוונות. בשביל התענוג הזה צריך לשלם לא מעט, אך התמורה גבוהה למדי.

לפרטים נוספים ולרכישה – לחצו כאן.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים