כסף

מתוך "GTA"

רוקסטאר ו-Take Two מתקפלות: המודים חוזרים ל-GTA לאחר תגובה חזקה של הגיימרים

| יום שני, 26 ביוני 2017, 13:18 | משחקים

בשבוע שעבר דיווחנו על מהלך מצד רוקסטאר, המפתחת של משחקי GTA, שהחליטה לסגור עבור הגיימרים את האפשרות לערוך שינויים ולפתח תוספות יצירתיות למשחק. לשינויים אלו קוראים מודים. רוקסטאר החליטה להיאבק בקהילת המשחק, שממנה הגיעה ההשתתפות היצירתית, ולסגור באיום משפטי את פרויקט המודים המשמעותי ביותר עבור GTA כיום – OpenIV, שגם הוא פרי יצירת הקהילה.

מאז, הגיבה הקהילה באופן חריף והחלה לדרג את המשחק באופן שלילי בחנויות הדיגיטליות, כמו Steam. דירוג המשחק התרסק תוך ימים ספורים מ"חיובי מאוד" ל-"שלילי ביותר". רוקסטאר מיהרה להבין את טעותה, והחלה לדון עם חברי הקהילה ומפתחי הכלי OpenIV בתנאים להשבת הסדר על כנו, זמן קצר לאחר שאיימה עליהם בתביעה.

התזמון שיחק לידיהם של הגיימרים: פתיחת מכירת הקיץ של Steam, בה נמכר GTA V בהנחה משמעותית, היא הזדמנות מצוינת עבור שחקנים רבים שחיכו לרכוש את המשחק בהנחה, לעשות כן. מכירת הקיץ נפתחה בימים האחרונים, ועל כן שחקנים שרצו לרכוש את GTA V נתקלו בדירוג "החדש" של המשחק, שהינו שלילי ביותר, כתוצאה מהסרת האפשרות לערוך שינויים ותוספות יצירתיות במשחק. ייתכן ועובדה זו דירבנה את רוקסטאר לפעול מהר ולרצות את הגיימרים.

כעת שוחרר OpenIV מחדש, ושוב ניתן להשתמש בו. באופן רשמי, ועם ברכתה של רוקסטאר, חזרו המודים ל-GTA V. למעשה, OpenIV אפילו הספיק לקבל עדכון גרסה, אך אם התרחשו שינויים משמעותיים בכלי שעודדו את רוקסטאר לתת את ברכתה, הדבר לא ניכר לעין. נראה כי לפחות לעת עתה, הגיימרים קיבלו את מבוקשם.

חזר לפעולה ואף קיבל עדכון חדש: OpenIV

לבסוף, רוקסטאר שחררה גם הצהרה בה היא שינתה את הטון המאיים לאישור כללי עבור מאמצי הקהילה ליצור מודים – במסגרת הטעם הטוב:

רוקסטאר מאמינה ביצירתיות המעריצים – בגבול ההיגיון, ובפרט, רוצה שהיוצרים יציגו את התשוקה שלהם למשחקינו. אחרי דיון עם Take-Two (מפיצת GTA), הגענו להסכמה לפיה לא נאיים באופן משפטי על פרויקטים צד-שלישי [מודים] החלים על משחק לשחקן יחיד, אינם מסחריים, ומכבדים את זכויות היוצרים של צדדים אחרים. – רוקסטאר

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות