הערכות: Galaxy Note 9 ישלב קורא טביעות אצבע מתחת למסך

Samsung Galaxy S8 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Samsung Galaxy S8 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

אנליסט המובייל הבכיר מבית חברת KGI, מינג-צ’י קאו, המרבה לפרסם הערכותיו בדבר תוכניותיהן של אפל וענקיות טכנולוגיה נוספות, חושף בהערכותיו החדשות כי סמסונג לא תצליח להטמיע את קורא טביעות האצבע מתחת למסך סדרת מכשירי הדגל הבאה בייצורה, Samsung Galaxy S9, וכי זה כנראה ישולב רק בדגם ה-Galaxy Note 9 לקראת סוף שנת 2018.

על פי הערכותיו של קאו דגמי ה-Galaxy S9 ו-Galaxy S9 Plus לא ישלבו מתחת לפאנל התצוגה שלהם קורא ביומטרי לזיהוי טביעת האצבע, אלא יציעו את זה בגבם, באופן הדומה לסדרת Galaxy S8. הסיבה לכך, נמסר, היא שהטכנולוגיה של חברת Synaptics, בה מתכוונת היצרנית לבצע שימוש, מתמודדת עם בעיות טכניות שונות שלא יאפשרו לה להביא את הטכנולוגיה למכשירי ה-Galaxy S9 לשם ייצור מסחרי בזמן.

סיבה נוספת בגינה החליטה סמסונג לבטל את תוכניותיה לקורא ביומטרי מתחת למסך עבור סדרת גלקסי S9 היא מכיוון שאפל ביצעה את אותה החלטה עבור Apple iPhone 8 (או אייפון X) – אחד מן המתחרים הבולטים ביותר לדגמי ה-Galaxy S9 בשנה הבאה. מכיוון שאפל, כך לטענת קאו, לא תשלב את קורא טביעות האצבע מתחת למסך האייפון 8, מעדיפה סמסונג להתמקד בנקודות המכירה שיווקיות אחרות – בהן מערך צילום כפול וסורק קשתית (Iris Scanner) משודרג, מאשר לקחת סיכון בהטמעת הקורא הביומטרי.

עם זאת, ממשיך קאו, יצרנית הסמארטפונים הדרום קוריאנית מתכננת לשלב את קורא טביעות האצבע מתחת למסך ה-Galaxy Note 9 כנקודה שיווקית מכירתית חדשה שתסייע לה להציג את המכשיר כמתקדם יותר מדגמי ה-S9 ו-Note 8. עלות שילובו של קורא ביומטרי מתחת למסך תעלה ליצרנית, כך להערכת קאו, עד פי 5 יותר מאשר עלותו של קורא טביעות אצבע קפסטיבי בדורות מכשיריה הנוכחיים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים