שיחקו אותה: פלאריום הישראלית נמכרת ל-Aristocrat בחצי מיליארד דולר

חברת המשחקים הישראלית פלאריום (Plarium) הודיעה לפני זמן קצר על מכירתה לחברת אריסטוקרט (Aristocrat) האוסטרלית בסכום כולל של 500 מיליון דולר. פלאריום היא מהחברות המובילות בעולם בפיתוח משחקים למובייל, לרשתות החברתיות ולדפדפני האינטרנט, עם למעלה מ-250 מיליון משתמשים רשומים.

פלאריום, אשר ממוקמת בהרצליה, מעסיקה כ-1,200 עובדים בסה”כ כאשר 400 מתוכם פועלים מהמרכז בארץ. החברה אחראית על מספר רב של כותרים מוצלחים כדוגמת: “Total Domination” ,“Pirates: Tides of Fortune” ,“Stormfall Age of War” ,“Soldiers Inc. נזכיר כי בשנת 2014 בחרה פייסבוק במשחק “Sparta: War of Empires” של פלאריום להיות אחד מתשעת המשחקים החדשים הטובים ביותר לפלטפורמת הפייסבוק. כמו כן שיחררה לאחרונה החברה משחק חדש בשם “Rio: Match 3 party” אשר נעשה בשיתוף פעולה עם Twentieth Century Fox ונחשב להצלחה מרשימה בקטגוריה.

פלאריום נוסדה בשנת 2009 על ידי אבי שלאל (מנכ”ל), גבי שלאל (סמנכ”ל שיווק ופיתוח עסקי) איליה וחיים טורפיאשווילי. בהמשך הצטרפו מייסדים נוספים: אוון ורביציק, מיכאל מורגובסקי וירון חכימי. בנוסף גיגי לוי, אחד מהמשקיעים המוכרים והפעילים ביותר בארץ, משמש כיו”ר החברה.

האקזיט הנ”ל מצטרף לשורה של אקזיטים מוצלחים שנעשו בשנים האחרונות בתחום הגיימינג בארץ. בנוסף לכך, ישנן חברות ישראליות רבות אשר מצליחות לסחוף אחריהן מליוני משתמשים מרחבי העולם במשחקים עצמיים שהן מפתחות (חלקם הגדול בתחום ההימורים) מה שמיצב את ישראל כאימפריה לא קטנה בתחום.

אבי שלאל, מנכ”ל פלאריום, התייחס למכירת החברה:

אני מאוד גאה בהצלחה של החברה. המאמץ של עובדי החברה סייע במיצוב החברה כמובילת שוק בתחום משחקי המובייל. אריסטוקרט הינה שותף אידיאלי עבור פלאריום, במיוחד לאור שאיפותינו להפוך לחברה המובילה בעולם בתחום משחקי הסושיאל. יחד עם העוצמה של חברת אריסטוקרט, בתחום התפעולי, אסטרטגי וכלכלי, אני מאמין כי תהליכים אלה יואצו.

טרבור קרוקר, מנכ”ל חברת אריסטוקרט, התייחס לרכישה:

הרכישה של פלאריום תאפשר לנו להרחיב את ההיצע שלנו לשוק הצומח של משחקי הסושיאל במובייל. לשתי החברות תפישות דומות בנוגע לפיתוח משחקים, חדירה לשוק, בייצר תוכן המשחקים הטוב ביותר בעולם וכמובן בבניית מותג מוביל בקטגוריה שלהם. הרכישה הנוכחית לא רק תרחיב את היצע המשחקים הדיגיטליים שלנו, אלא גם תפתח פתח לרכישות נוספות עתידיות בתחומי צמיחה מסקרנים, לרבות בעולמות הדיגיטל. אנו שמחים על ההזדמנות לעבוד יחד עם הצוות של פלאריום ולספק להם את כל התמיכה הנחוצה לפרוץ עוד קדימה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים