תיאור פטנט ריפוי למסך של מוטורולה

תמונה: Motorola

מוטורולה רשמה פטנט על מסך סמארטפון שירפא סדקים

| יום חמישי, 17 באוגוסט 2017, 16:30 | חומרה, טכנולוגיה

מוטורולה עשויה להציג בעתיד פתרון לאחת מהבעיות המטרידות את מחזיקי הסמארטפונים בימינו – סדקים במסך. בפטנט שרשמה החברה מתוארת טכנולוגיית מסך שתאפשר לזהות איזורים בתצוגה שנפגעו ו"לרפא" אותם על ידי הפצת חום באיזור בו זוהתה הפגיעה.

הפטנט מתאר את תהליך הריפוי על ידי שימוש בפולימרים מסוג זיכרון צורה (Shape Memory Polymers) המאפשרים לחומר לחזור לצורתו המקורית גם לאחר שעבר עיוות כלשהו, זאת באמצעות שינוי הטמפרטורה סביבו. בתיאור הפטנט של מוטורולה מדובר בתהליך חימום, אשר יוכל להתבצע על ידי הפעלת המעבד במכשיר או על ידי חימום האיזור הפגוע באמצעות אצבעות או יד המשתמש.

את ציפוי הפולימר ניתן יהיה ליישם על סוגי תצוגה שונים, כאשר במוטורולה מזכירים מסכי LCD ו-LED כחלק מטכנולוגיות המסך שיוכלו לשלב את תהליך הריפוי ולהמשיך לעבוד לאחר מכן על גבי מסך המגע. בשלב זה לא ברור מתי תשלב מוטורולה טכנולוגיה מסוג זה במכשיריה ואם בכלל תגיע לשלב בו הטכנולוגיה מספקת פיתרון טוב דיו על מנת שיגיע לידיהם של לקוחות דרך מכשירי סמארטפון. התיקון שמתבצע על פי התיאור בפטנט לא בהכרח ירפא כל סדק, אלא רק את הקלים יותר שבהם.

טכנולוגיה דומה הופיעה בעבר בגב מכשירי ה-G Flex של חברת LG, אלו הציגו אפשרות ריפוי לשריטות, אם כי במקרה של מוטורולה מתוארות גם פגיעות קשות יותר משריטות על גבי המסך.

מקורות
USPTO
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות