לוגו מעבדי Ryzen מבית AMD

מידע ראשוני על מעבדי Raven Ridge הניידים של AMD

| יום שלישי, 22 באוגוסט 2017, 14:50 | חומרה, מחשבים

בעוד שמעבדי ה-Ryzen השולחניים של AMD כבר נמצאים בשוק, המעבדים הניידים של החברה צפויים לצאת בזמן הקרוב תחת שם הקוד Raven Ridge ולהכיל בפעם הראשונה את ארכיטקטורת ה-Zen של המעבדים הנייחים ואת ארכיטורת ה-Vega של כרטיסי המסך בליבה משולבת אחת (APU).

מעבדי Raven Ridge יכילו יחידת עיבוד מרכזית מסוג "CCX" בדומה למעבדי ה-Summit Ridge השולחניים וליבת עיבוד גרפית מסוג "Vega", כאשר שניהם יחוברו באמצעות טכנולוגיית ה-Infinity Fabric של AMD שמשמשת לחיבור בין יחידות ה-CCX במעבדים השולחניים.

בדומה למעבדי אינטל החדשים לניידים מהדור השמיני, “Kaby Lake Refresh“ שנחשפו השבוע, מעבדי ה-Ryzen הניידים יגיעו עם 4 ליבות / 8 נימים אך עם תדרי עבודה של 3.0Ghz ~ 3.3Ghz וזיכרון קאש L3 של 8MB, מה שאומר שעידן הליבה הכפולה במחשבים הניידים נגמר, יחי עידן מעבדי 4 הליבות.

הפרטים הראשונים על 2 מעבדים מהסדרה עלו במאגר הנתונים של מנוע השוואת הביצועים Compubench ו-Gfxbench:

על המעבדים הגרפיים אנו למדים כי הראשון יגיע עם עם 11 יחידות עיבוד ו-704 מעבדים מאוחדים ואילו השני עם 8 יחידות עיבוד ו-512 מעבדים מאוחדים. ניתן להתרשם גם באופן ראשוני גם מהביצועים של המעבדים והליבות הגרפיות שלהם במבחני Gfxbench, כאשר ה-Ryzen 7 מציג ביצועים משופרים של עד כ-30% ביניהם.

יש לשים לב כי מדובר במידע ראשוני בלבד ולא במידע רשמי מ-AMD ולכן יתכנו שינויים טרם ההכרזה הרשמית שלהם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות