מערכת ההפעלה Android 8.0 Oreo זמינה כעת להורדה

אנדרואיד 8.0 אוראו (תמונה: גוגל)

גוגל ניצלה הזדמנות מיוחדת במינה אתמול (ב’), כאשר חשפה באופן רשמי את הגרסה הסופית של מערכת ההפעלה אנדרואיד, הזוכה לשם Android 8.0 Oreo, על שם העוגיה המפורסמת. את ההשקה ערכה גוגל במקביל לליקוי החמה, באירוע שערכה בניו-יורק בשעות הצהריים (ערב לפי שעון ישראל), כאשר מיד בתום ליקוי החמה הפכה החברה את אנדרואיד 8 לזמינה להורדה עבור מכשירים המריצים את הגרסה הנקייה של מערכת ההפעלה.

הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה מבית גוגל נחשפה בהדרגה בחודשים האחרונים, כך שמרבית הפרטים אודותיה כבר ידועים. בגוגל מדגישים כי הגרסה החדשה של אנדרואיד מהירה יותר, הן בפעולה השוטפת של המכשיר והן בעליה הראשונה או בביצוע אתחול. אחד העדכונים שביצעה החברה באנדרואיד 8.0 לשם הצגת שיפור בביצועים ומהירות התגובה הינו שינוי בדרך בה מנוהלות משימות הרצות ברקע – בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה תושעה הפעולה של יישומים שאינם נמצאים בשימוש שוטף במשך זמן מה, כך שיישומים שנמצאים בשימוש תדיר יזכו לעדיפות.

תמונה בתוך תמונה גם היא אפשרות חדשה שמגיעה עם אנדרואיד אוראו ותאפשר למשתמשים לצפות בשתי אפליקציות במקביל. בדרך זו ניתן לצפות בוידאו בחלון קטן ברקע תוך המשך שיטוט באפליקציות שונות המותקנות על המכשיר הנייד. תכונה שימושית נוספת הינה Notification Dots, זו תציג נקודות קטנות מעל אפליקציות במסכי הבית ותאפשר תצוגה מקדימה של הודעות שמחכות לנו בתוך אפליקציות אלו. בעזרת ה-Notification Dots ניתן יהיה לצפות במידע המגיע לאותן אפליקציות ללא פתיחתן.

אנדרואיד 8.0 אוראו (תמונה: גוגל)
אנדרואיד 8.0 אוראו (תמונה: גוגל)

אחת התכונות המעניינות ביותר שמגיעות עם הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה היא Instant Apps, המאפשרת הפעלה מהירה של אפליקציות היישר מחלון הדפדפן במכשיר וללא צורך בהתקנתן. עדכונים נוספים יגיעו בצד אבטחת המכשירים, בדגש על אפליקציות אותן מורידים משתמשים מחנות Google Play, ניהול משאבים טוב יותר שעשוי לשפר את חיי הסוללה בסמארטפונים ו-60 אמוג’י חדשים.

60 אמוג'י חדשים באנדרואיד 8.0 אוראו (תמונה: גוגל)
60 אמוג’י חדשים באנדרואיד 8.0 אוראו (תמונה: גוגל)

את העדכון יקבלו בעלי המכשירים המופיעים ברשימה מטה באופן אוטומטי ובהדרגה, אך מי שלא יכול לחכות יוכל להוריד ולהתקין את העדכון באופן ידני כבר עכשיו על ידי הורדת קבצי ההתקנה מאתר החברה, ואלו הם:

  • Google Pixel
  • Google Pixel XL
  • Nexus 5X
  • Nexus 6P
  • Nexus Player
  • Pixel C

עדכונים למערכת ההפעלה החדשה עבור מכשירים שאינם מריצים את הגרסה הנקייה של אנדרואיד יגיעו בהדרגה בהמשך, כאשר הודעות בנושא צפויות להגיע באופן רשמי (או לא רשמי) בקרוב. שני מכשירים העשויים להגיע באופן מובנה עם מערכת ההפעלה החדשה עשויים להיות ה-Galaxy Note 8 של סמסונג וה-V30 של LG, אם כי הודעות בנושא טרם יצאו באופן רשמי מטעם שתי היצרניות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים