-פרסומת-

מחזקת את שוק הביניים: סמסונג עוברת לייצור שבבים בתהליך בגודל 11 ננו-מטר

| יום שלישי, 12 בספטמבר 2017, 09:30 | חומרה, מחשבים
שלט לוגו סמסונג בתערוכת IFA 2017 בברלין

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

סמסונג, אחת מיצרניות המוליכים למחצה המובילות בשוק הכריזה כי היא עוברת לתהליכי יצור של 11 ננומטר בטכנולוגיית “צריכת חשמל נמוכה פלוס” (Low Power Plus). בעוד שחטיבת “בית היציקה” (Foundry) של סמסונג, העוסקת בייצור שבבים בעבור חברות וכן עבור סמסונג עצמה, ייצרה כבר מעבדי פרימיום לשוק הסלולר בטכנולוגיית ה-10 ננומטר, המעבר כרגע מתמקד בשלל היישומים האחרים לטכנולוגיה זו, בינהם זכרונות וערכות שבבים המיועדים לשוק הביניים.

המעבר הוא מייצור בגודל 14 ננומטר ל-11 ננומטר, שאמור לספק שיפור של עד כ-15% בביצועים בשטח קטן בעד 10% ובהספק חשמלי זהה, כאשר הייצור צפוי להתחיל בחציון הראשון של 2018 ולהציע מבחר טכנולוגיות גדול יותר ללקוחות החברה. המעבר לייצור השבבים בגודל 11 ננומטר צפוי לספק תחרות מצידה של סמסונג עבור שוק הביניים אל מול השבבים החדשים מבית קוואלקום, המיוצרים בתהליך בגודל 14 ננומטר.

יחד עם ההכרזה על המעבר לייצור בגודל 11 ננומטר סמסונג חשפה כי היא עובדת על ייצור ב-7 ננומטר בטכנולוגיית “אקסטרים אולטרה סגול” (EUV – extreme ultra violet) שצפוייה להיות זמינה בחציון השני של 2018 ולהציע קפיצת מדרגה נוספת בביצועים ובייעילות של השבבים מבית סמסונג.

לדברי ריאן לי (Ryan Lee) סמנכ”ל וראש השיווק בחטיבת ייצור השבבים של סמסונג:

סמסונג הוסיפה את תהליך ייצור ה-11 ננומטר למפת הדרכים על מנת לספק פתרונות מתקדמים למגוון רחב של יישומים. באמצעות זה, סמסונג תשלים תהליך מקיף במפת הדרכים במעבר מייצור 14 ננומטר ל-11, 10, 8 ו-7 ננוטמר בשלוש השנים הקרובות.

אנו חייבים לזכור כי בעוד המעבדים קפצו מדרגה קודם לכן, כמו בייצור ה-10 ננומטר במעבדי Exynos 8895 שנמצאים במכשירי הגלקסי אס 8, רק עכשיו אנו רואים את קפיצת המדרגה בשאר היישומים של המוליכים למחצה, כאשר תהליכי העיבוד המתקדמים ירדו גם לרמת הביניים של המוצרים ולא יהיו מוגבלים למוצרי הפרימיום בלבד.

מקורות
samsung
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
תגובות לכתבה
 • Matanel

  מה זה ‘מוליכים למחצה’?

  • itamar4444

   סיליקון או צורן בעברית. (יש עוד חומרים שהם מוליכים למחצה אבל נכון להיום סיליקון הוא היחיד שמשמש בתעשיית השבבים.)
   מדובר על חומר שיכול לשנות את המוליכות שלו בתלות בזרם חשמלי.
   בתחלס רצו לומר תעשיית שבבים במילים אחרות. כי כל השבבים היום מסיליקון

   • Matanel

    הבנתי. תודה

 • itamar4444

  צריך להתרגל לרעיון של מות חוק מור עם כל המשתמע מזה.
  אנחנו כבר קרובים לקצה גבול היכולת של הסיליקון. יקח להם לפי מה שסמסוג אומרת 3 שנים לרדת ל7 ננו. וגם זה עלול להתעכב וגם לא בטוח שזה יהיה שינוי ממש גדול. סביר שלא יעבור את ה20%. אחרי זה אולי יצליחו לרדת ל5 ננו ואז השיפור אפילו עלול להיות קטן יותר.
  צינורות פחמן עדיין רחוקים ועדיין לא שמעתי על אפילו הדגמה של מעבד מלא במעבדה שעובד על גרפין. (הס מלהזכיר בכלל מעבד קוונטי שנמצא בשלב הרעיון התאורטי בלבד) ויקח גם הרבה זמן מהרגע שידגימו במעבדה עד לייצור מסחרי. כך שצפוי לנו אולי אפילו עשור בלי בכלל או כמעט בכלל שיפור במעבדים.
  אז יוסיפו ליבות אבל גם את זה אי אפשר לעשות בלי סוף.
  אולי שיפור בסוללות יאפשר טיפה להגביר ביצועים על חשבון הניצול אנרגיה. אבל גם זה מוגבל.

  • מרדכי משיטה

   מה הייה כאשר התעשייה תגיע לשעת העל חזור הכי קרוב ל 0 כי 0 זה בלתי אפשרי זה לא קיים זה כלום מה הייה אז הכי נמוך שאפשר זה 5 ננו מטר פחות מזה כבר לא הייה אפשר לבנות כלום זה היה קשה ולא כל חומר מתאים לזה צריך חומר יותר טוב מסיליקון קל יותר חזק יותר עמיד בחום יותר ומוליך או לא מוליך יותר טוב ולשם עוד לא הגיעו

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות