שלט לוגו סמסונג בתערוכת IFA 2017 בברלין

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

מחזקת את שוק הביניים: סמסונג עוברת לייצור שבבים בתהליך בגודל 11 ננו-מטר

| יום שלישי, 12 בספטמבר 2017, 09:30 | חומרה, מחשבים

סמסונג, אחת מיצרניות המוליכים למחצה המובילות בשוק הכריזה כי היא עוברת לתהליכי יצור של 11 ננומטר בטכנולוגיית "צריכת חשמל נמוכה פלוס" (Low Power Plus). בעוד שחטיבת "בית היציקה" (Foundry) של סמסונג, העוסקת בייצור שבבים בעבור חברות וכן עבור סמסונג עצמה, ייצרה כבר מעבדי פרימיום לשוק הסלולר בטכנולוגיית ה-10 ננומטר, המעבר כרגע מתמקד בשלל היישומים האחרים לטכנולוגיה זו, בינהם זכרונות וערכות שבבים המיועדים לשוק הביניים.

המעבר הוא מייצור בגודל 14 ננומטר ל-11 ננומטר, שאמור לספק שיפור של עד כ-15% בביצועים בשטח קטן בעד 10% ובהספק חשמלי זהה, כאשר הייצור צפוי להתחיל בחציון הראשון של 2018 ולהציע מבחר טכנולוגיות גדול יותר ללקוחות החברה. המעבר לייצור השבבים בגודל 11 ננומטר צפוי לספק תחרות מצידה של סמסונג עבור שוק הביניים אל מול השבבים החדשים מבית קוואלקום, המיוצרים בתהליך בגודל 14 ננומטר.

יחד עם ההכרזה על המעבר לייצור בגודל 11 ננומטר סמסונג חשפה כי היא עובדת על ייצור ב-7 ננומטר בטכנולוגיית "אקסטרים אולטרה סגול" (EUV – extreme ultra violet) שצפוייה להיות זמינה בחציון השני של 2018 ולהציע קפיצת מדרגה נוספת בביצועים ובייעילות של השבבים מבית סמסונג.

לדברי ריאן לי (Ryan Lee) סמנכ"ל וראש השיווק בחטיבת ייצור השבבים של סמסונג:

סמסונג הוסיפה את תהליך ייצור ה-11 ננומטר למפת הדרכים על מנת לספק פתרונות מתקדמים למגוון רחב של יישומים. באמצעות זה, סמסונג תשלים תהליך מקיף במפת הדרכים במעבר מייצור 14 ננומטר ל-11, 10, 8 ו-7 ננוטמר בשלוש השנים הקרובות.

אנו חייבים לזכור כי בעוד המעבדים קפצו מדרגה קודם לכן, כמו בייצור ה-10 ננומטר במעבדי Exynos 8895 שנמצאים במכשירי הגלקסי אס 8, רק עכשיו אנו רואים את קפיצת המדרגה בשאר היישומים של המוליכים למחצה, כאשר תהליכי העיבוד המתקדמים ירדו גם לרמת הביניים של המוצרים ולא יהיו מוגבלים למוצרי הפרימיום בלבד.

מקורות
samsung
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות