כרטיסי מסך Tesla V100

ביצועי ליבת ה-Volta של Nvidia נחשפים

| יום ראשון, 24 בספטמבר 2017, 15:05 | חומרה, מחשבים

בעוד שדור כרטיסי המסך הנוכחי של Nvidia מבוססים על ארכיטקטורת פסקל (Pascal) העוצמתית, מפתחת השבבים מתחילה להפיץ את ה-Tesla V100, כרטיס מסך לשוק העסקי המבוסס על הדור הבא של החברה, ארכיטקטורת וולטה (Volta).

משפחות כרטיסי המסך של NVIDIA

חברת Nvidia משתמשת היום ב-3 משפחות של כרטיסי מסך:

  • GeForce – כרטיסי המסך למשתמש הביתי.
  • Quadro – כרטיסי מסך שנועדו לשוק העסקי ובעיקר לעריכה גרפית ועיצובי תלת מימד.
  • Tesla – כרטיסי חישוב שנועדו להיות חלק ממערכות מחשוב יעודיות.

באופן מסורתי כרטיסי הטסלה מקבלים את הטכנולוגיה החדישה קודם לכן, כאשר היא זולגת בסופו של דבר גם לשוק הפרטי דרך כרטיסי ה-GeForce. במקרה שלנו אנו מדברים כרטיס Tesla V100 החדש שמגיע עם 5,120 ליבות CUDA בניגוד ל-3,584 ליבות CUDA בדגם הקודם, ה-Tesla P100, אשר מבוסס על ליבת הפסקל בדומה לכרטיסי ה-Geforce GTX1080Ti.

הביצועים שאנו רואים לליבת ה-Volta החדשה מבוססים על שרת ה-DGX1 של Nvidia, שרת יעודי שהחברה מוכרת לחברות לתחום הלמידה העמוקה, כאשר הדור החדש של ה-DGX1 מבוסס על 8 כרטיסי Tesla V100 החדשים ומספק ביצועים גבוהים פי כמה לעומת הדור הישן יותר מבוסס על ה-P100.

השוואת ביצועים GeekBench

השוואת ביצועים GeekBench

יש לשים לב כי התוצאות בין ביצועי CUDA ל-OpenCL שונות בצורה די בולטת מאחר ו-CUDA היא יעודית לכרטיסי Nvidia בעוד ש-OpenCL פתוחה ויכולה לרוץ על כל כרטיס. הדבר מראה עד כמה ה"מיטוב" של Nvidia משנה כאשר התוצאה קופצת מכ-481 אלף נקודות ליותר מ-743 אלף על אותה המערכת בדיוק.

בעוד שהביצועים של כרטיס הטסלה החדש לא ישפיעו הרבה על המשתמש הביתי, לנו נשאר רק לחכות לדור הבא של הכרטיסים הביתיים, ה-GTX11xx שיתבססו על ליבות וולטה החדשות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות