הוכרז: Moto X4 Android One – עם ממשק אנדרואיד נקי ומערך צילום כפול

Lenovo Moto X4 Android One Lenovo Moto X4 Android One

לפני כשבועיים בלבד הכריזה שיאומי על סמארטפון חדש בשם Xiaomi Mi A1, שהיווה לסמארטפון הראשון בסדרת Android One מבית גוגל המושק באופן גלובלי ומגיע עם מפרט שאינו פונה אך ורק לשוק הנמוך ולשווקים מתפתחים. וכעת, ברוח שינוי אופי הפעילות והתייחסותה של ענקית החיפוש לסדרת Android One, מצטרפת לחגיגה ענקית הטכנולוגיה, המחשוב והמובייל הסינית, לנובו, שחושפת את המכשיר הראשון לסדרה מבית ייצורה, הוא Lenovo Moto X4 Android One.

ה-Moto X4 Android One מבית חטיבת מוטורולה שבלנובו הוא, כמשתמע משמו, אותו דגם Moto X4 שהוכרז לא מכבר, אלא שזה מגיע עם גרסת אנדרואיד נקייה (Stock Android). מלבד העובדה שמדובר באחד מהמכשירים העוצמתיים ביותר בסדרה, ראוי להדגיש כי זהו הדגם הראשון שנמצא, בשלב זה, כבלעדי תחת Project Fi – הרשת הסלולרית של גוגל. בשלב זה לא ברור האם החברה מתכננת להשיק את המכשיר מחוץ לגבולות ארה”ב.

בכל הנוגע למפרטו הטכני, ה-Moto X4 Android One פונה לשוק הביניים וכולל: מסך בגודל 5.2 אינץ’ וברזולוציית Full HD, פלטפורמת עיבוד מדגם Snapdragon 630 הכוללת מעבד בעל 8 ליבות Cortex-A53 בתדר מקסימלי של 2.2GHz ואת המאיץ הגרפי Adreno 508, רכיב אחסון פנימי על סך 32 גיגה-בייט, 3GB RAM וסוללת 3,000mAh עם תמיכה בטעינה מהירה מסוג TurboPower.

מערכת ההפעלה שתרוץ על המכשיר בשלב זה היא אנדרואיד 7.1.1 נוגט ובעתיד ישודרג זה ל- Android 8.0 Oreo.

נוסף על כך, מציע המכשיר מערך צילום כפול בגבו המשלב בין חיישן 12 מגה פיקסל ראשי עם מפתח צמצם f/2.0 לחיישן 8 מגה פיקסל משנה עם זווית צילום רחבה ומפתח צמצם f/2.2. אלו מצוותים לפלאש LED כפול, מנגנון זיהוי פאזה עבור פוקוס אוטומטי (PDAF) ויכולות צילום וידאו ברזולוציית 4K UHD. מצלמת הסלפי הקדמית מגיעה ברזולוציית 16 מגה פיקסל עם פלאש LED צמוד.

בכל הנוגע לקווי העיצוב של המכשיר, מגיע ה-Moto X4 Android One במבנה סנדוויץ’ זכוכית, כאשר בחלקו הקדמי, מלבד צג בגודל 5.2 אינץ’, נמצא קורא טביעות אצבע ורמקול קדמי. מימדי המכשיר, העמיד בפני מים ואבק תחת תקן IP68, עומדים על 148.35 מ”מ אורך, 73.4 מ”מ רוחב ו-7.99 מ”מ עובי.

את ה-Lenovo Moto X4 Android One לפרוייקט Fi מציעות גוגל ולנובו לרכישה במחיר של 399 דולר (כ-1,420 שקלים לפי שער ההמרה הנוכחי).

Lenovo Moto X4 Android One
Lenovo Moto X4 Android One
השוואת מפרטים