בית חכם: אמזון חשפה סדרת מכשירים חדשים למשפחת ה-Echo

Echo Spot (תמונה: Amazon) Echo Spot (תמונה: Amazon)

אמזון קיימה אתמול (ד’) אירוע הכרזה בו הכריזה על חמישה מכשירים חדשים למשפחת ה-Echo של החברה. בעוד שחלק מהמכשירים היו גרסאות חדשות של מוצרים קיימים, אמזון השיקה לצידם גם כמה מוצרים חדשים לחלוטין שעתידים להעמיק את דריסת רגלה בכל בית ובית.

המוצר הראשון, וככל הנראה מוכר ביותר, הוא ה-Echo, אשר זוכה לעדכון חמרתי ועיצובי משמעותי למדי. ה-Echo החדש מגיע באריזה קומפקטית יותר הקטנה באופן ניכר מהדגם הקודם בסדרה. מעבר לכך, ה-Echo מגיע כעת במגוון רחב של תצורות ועיצובים (עץ, בד ועוד), מה שיאפשר הטמעה נעימה יותר של בחלל הסלון.

ה-Echo זכה גם לשדרוג ניכר “מתחת למכסה המנוע” וכולל כעת רמקול איכותי יותר שיוכל להפיק איכות צליל טובה יותר (Dolby sound). העדכון האחרון, שיגיע גם לשאר מוצרי הסדרה, הוא שיפור בטכנולוגיית זיהוי הקול של אלכסה (Alexa), העוזרת האישית של אמזון. אף השיפורים הטכנולוגים אמזון החליטה לקצץ בצורה דרסטית את המחיר וכעת במקום 180 דולר, ה-Echo החדש עתיד לעלות 99 דולר.

בנוסף ל-Echo החדש, אמזון חשפה דגם מתקדם יותר בשם Echo Plus שעתיד לכלול בתוכו גם Hub חכם שיאפשר התממשקות עם מוצרי בית חכם נוספים. באופן זה אמזון תשחרר את מרבית צרכניה מהצורך לרכוש את הרכיב הנ”ל בנפרד ותאפשר חיבור והגדרה של רכיבי בית חכם בצורה מהירה וקלה. ה-Echo Plus מזכיר בעיצובו את ה-Echo הקודם וגם הוא קיבל מקצה שיפורים דומה לזה שהוצג ב-Echo החדש. מחיר של ה-Echo Plus יעמוד על 149 דולר.

מלבד הרמקולים “הרגילים” והרענון של סדרת Echo המוכרת, אמזון חשפה עוד מספר מוצרים חדשים שעתידים גם הם להיות חלק אינטגרלי מהבית העתידי. המוצר החדש המסקרן ביותר באירוע של אמזון היה Echo Spot, המשלב בתוכו מסך קטן (2.5 אינצ’) ומצלמה קדמית. ה-Echo Spot מעוצב בצורה כדורית עם רמקולים בגבו ומזכיר בעיצוב שעון מעורר עתידני.

ה-Echo Spot מאפשר לבצע מגוון רחב של אינטרקציות באמצעות אלכסה ובנוסף מנצל את המסך הנלווה לשם הצגת מידע חזותי המצטרף לחיווי הקולי. בכדי ליהנות מה-Echo Spot תאלצו להיפרד מ-129 דולר – מחיר לא זול נוכח העובדה שאמזון מעוניינת שנמקם אחד כזה בכל חדר.

מוצר נוסף שהגיח באירוע ההכרזה שהתקיים אתמול למשפחת ה-Echo הוא ה-Echo Connect המאפשר למשתמשים לבצע שיחות טלפון ישירות ממכשירי ה-Echo שלהם. ה-Echo Connect מתחבר לרשת הטלפוניה הקווית של הבית ומאפשר לנהל שיחה רגילה לכל מספר באשר הוא דרך אחד מהרמקולים החכמים של אמזון. ה-Echo Connect משמש כמרכזיה שמאפשרת להוציא ולהכניס שיחות ללא טלפון פיזי – המספר המקורי עדיין נשמר ומוצג לצד השני כאילו מדובר בשיחת טלפון רגילה. Echo Connect עתיד לעלות 35 דולר ויהיה זמין עבור שיחות בארה”ב בלבד.

המוצר האחרון עליו הכריזה אמזון הוא Echo Buttons. כן, אתם קוראים נכון – כפתורים. מדובר בכפתור גדול ולחיץ במיוחד המזכיר את כפתורי הפעולה בשעשועוני טריוויה. הכפתורים, אשר מתחברים ל-Echo באמצעות בלוטות’, יוכלו בשלב זה לשמש ככפתורי פעילות במשחקים שונים ובעתיד אף יהיה ניתן לתכנת אותם למגוון רחב של צרכים. אמזון מוכרת את ה-Echo Buttons ב-19 דולר עבור שני כפתורים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים