-פרסומת-

iPhone 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Apple iPhone 8 – שיפורים נחוצים ומצלמה מרהיבה
| יום שני, 9 באוקטובר 2017, 19:30 | גאדג'טי מסקר, סלולר

שלוש שנים עברו מאז הציגה אפל את סדרת האייפון 6, שהביאה עימה שינוי משמעותי בגודל המסך עם הצגתו של דגם האייפון 6 פלוס, כאשר המכשירים בסדרה זו הגיעו יחד עם עיצוב חדש שהמשיך את קו החברה לשימוש במתכת כחומר הבנייה המוביל. מאז, הספקנו לראות שתי סדרות נוספות ששמרו על קווי עיצוב כמעט זהים (אייפון 6S ואייפון 7), והשנה בחרה אפל לערבב מחדש את חפיסת הקלפים ולהציג עיצוב חדש אשר שוב שם דגש על המסך עם הצגתו של אייפון X.

אייפון X הוא כמובן לא מושא סקירה זו. כאן נדבר דווקא על סדרה נוספת של אפל שעשויה להיחשב כ”סדרת ביניים”, אף שזו זונחת את קוד ה-‘S’ שליווה את סדרות הביניים הקודמות של החברה, ומקפצת ספרה אחת מעלה על מנת להציג בפנינו את ה-iPhone 8. השינויים בדגם זה, כמו ברבים מסדרות הביניים של אפל, נמצאים בעיקר מתחת למכסה המנוע, אולם בחברה הגדילו לעשות כשהוסיפו גב עשוי זכוכית שתורם מעט יותר מרק להיראות שונה.

קיבלנו לידנו מכשיר iPhone 8 בצבע השחור עם נפח אחסון מובנה של 64 גיגה-בייט מטעם רשת חנויות iStore, ובדקנו האם אכן מדובר בסדרת ביניים נוספת, או שמא אפל סיפקה לנו קצת מעבר עם הדגם החדש – זוהי הסקירה המלאה שלנו.

רוח ישנה-חדשה

כבעליו של מכשיר האייפון 7 היה לי מעט קשה לקבל את ה”שינויים” שבחרה אפל לבצע בדגם החדש. גב הזכוכית אמנם נראה נהדר, אם כי נוסף כעת לרשימת המכשירים עתירי טביעות האצבעות, ומרענן לראות את השינוי בעיצוב, אך עצם כך שבשימוש השוטף באייפון 8 מצאתי עצמי מרים לא פעם את האייפון 7 מהשולחן במקומו הוכיחו עבורי שזהו פשוט לא עדכון מספק בצד העיצוב.

גב הזכוכית מוסיף לנוחות האחיזה במכשיר ונעים למדי למגע, אך מעבר לזאת מאפשרת הוספתו את התמיכה בטעינה אלחוטית לראשונה עבור מכשירי האייפון. את משטח הטעינה האלחוטי לא תמצאו באריזה, וזה ידרוש מכם הוצאה נוספת. ועם זאת, הצהירה אפל כי המכשיר תומך בתקן הטעינה האלחוטית Qi הפופולרי למדי, כך שניתן לרכוש ממגוון מוצרים שונים שקיימים בשוק בטווחי מחירים שונים.

iPhone 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

iPhone 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כפתור הבית נשמר בדגם האייפון 8, כך שאם אתם עדיין לא מוכנים לוותר על חיישן טביעות האצבע במכשיר, תשמחו לדעת שהוא עדיין שם, אם כי במתכונת החדשה שהוצגה עם האייפון 7 בשנה שעברה. מדובר בכפתור שמאחוריו חבוי מנוע Taptic המציע פידבק ללחיצה, כזה שמדמה טוב למדי את תחושת הלחיצה ומציע רמות שונות של פידבק לבחירה. למי שיעבור לדגם זה ממכשיר ישן יותר (לפני האייפון 7), יידרש מעט זמן הסתגלות, אך לאורך זמן מוכיח עצמו פידבק הלחיצה כטוב ביותר הקיים כיום בשוק. חסרונו היחיד – לא תקבלו פידבק כשהמכשיר כבוי.

חריץ ה-3.5 מ”מ לחיבור אוזניות לא קיים בדגמי סדרת האייפון 8, כך שתיאלצו להצטייד באוזניות אלחוטיות, להשתמש במתאם ה-Lightning שמספקת אפל בקופסה או למצוא אלטרנטיבות אחרות.

אייפון 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אייפון 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

עדכון מולטימדיה

בעוד אפל שמרה על חלק מהתכונות שכבר הספקנו לראות באייפון 7 בשנה שעברה גם עבור הדגם החדש, ישנם מספר עדכונים אשר כל אחד בנפרד לא נשמע משמעותי, אך יחדיו מתאגדים לשיפור משמעותי בצד צריכת המולטימדיה, בין אם במשחקים, האזנה למוסיקה או צפייה בסרטונים.

מסך האייפון 8 עדיין קטן בהשוואה לרבים מהמכשירים בשוק כיום וגודלו נשמר על 4.7 אינץ’ עם רזולוציית תצוגה נמוכה של 750×1334 פיקסלים. זה לא הרבה, ורחוק מלהיות המכשיר האולטימטיבי לצפייה בסרטים, אך אפל כן הוסיפה פונקציה אחת בצד המסך שעשויה לקרוץ לפחות לחלק מהמשתמשים. באפל קוראים לזה True Tone Display – מדובר בהתאמת טמפרטורת התצוגה באופן אוטומטי על פי התאורה הקיימת בחדר.

התוצאה היא מניעה של עייפות בעיניים, אם כי מי שאוהבים את התצוגה הלבנה המוארת באור חזק במיוחד יאהבו אפשרות זו פחות, שכן היא נוטה להצהיב את תצוגת המסך. פונקציית ה-True Tone ניתנת לביטול דרך הגדרות המכשיר,  ובאפל אף הגדילו לעשות כשהציעו לבטל את האפשרות עם ההגדרה הראשונה של המכשיר.

חלק משמעותי יותר ששיפרה אפל נוגע לנפח האחסון המובנה במכשיר. תחילה, קיים כעת דגם בסיס עם נפח אחסון גבוה יותר של 64 גיגה-בייט, וזהו שיפור של 100% על פני נפח האחסון הבסיסי שהוצע בשנה שעברה עם האייפון 7. אך באפל הוסיפו לכך מספר עדכונים נוספים: מערכת ההפעלה תופסת פחות מקום (בין 4-5 גיגה-בייט בלבד), כך שתוכלו לאחסן במכשיר יותר מהקבצים שלכם, ובנוסף, מעדכנת אפל את פורמטי הקבצים בהם יישמרו תמונות וסרטים שתצלמו עם האייפון 8, כך שאלו יתפסו הרבה פחות מקום.

לבסוף, ישנם הרמקולים הסטריאופוניים שהוצגו לראשונה עם האייפון 7 בשנה שעברה וזוכים כעת לעדכון משמעותי. עוצמת הווליום המירבית עלתה פלאים ואם קראתי לרמקול העליון, החלש יותר, באייפון 7 “מביש”, בסקירה שערכתי למכשיר, הרי שעם האייפון 8 מצליחה אפל לתקן ולספק הרבה מעבר. שני הרמקולים עדיין לא מספקים את אותה עוצמת השמע, אך השיפור של העוצמה בכל אחד מהם מוסיף המון והצלילים נשמעים מדויקים גם ברמות שמע גבוהות.

iPhone 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

iPhone 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

יותר כח, יותר שליטה

מערכת ההפעלה iOS 11 אמנם הגיעה גם לסדרות הקודמות של האייפון, אך סדרת האייפון 8 הינה הראשונה המגיעה עם הגרסה החדשה היישר מהקופסה והיא מביאה עימה מספר עדכונים שמשפרים את חווית השימוש. המערכת עצמה זריזה בפעולתה, דבר לא מפתיע בהתחשב בכך שמכשיריה של אפל לא ידועים בקרטועים אלו ואחרים, בטח שלא במכשירים החדשים ביותר של החברה.

עם iOS 11 אפשר לגשת בקלות למגוון רחב יותר של הגדרות מהירות דרך מרכז הבקרה החדש, זה מאפשר כעת תצוגה במסך מלא עם וידג’טים רבים אותם תוכלו לבחור דרך אפליקציית ההגדרות. אפשרות מהירה אחת כזו היא הקלטת המסך. בנוסף, שיפרה אפל את אופן ההצגה של ההתראות המגיעות למרכז ההתראות באייפון, כך שתוכלו כעת לצפות בהתראות ישנות שנכנסו על ידי גרירה של החלון כלפי מעלה.

אפשרות נוספת שמגיעה על מנת לחסוך לכם בזיכרון האחסון היא השיתוף של אחסון ה-iCloud עם המשפחה. אפל ביצעה השנה עדכון בודד למחירי חבילות ה-iCloud שלה כשהכפילה את נפח האחסון של החבילה היקרה ביותר (במחיר 10 דולר) ל-2 טרה-בייט. הגדלת נפח האחסון מאפשרת לשתף עד 5 אנשים נוספים בנפח האחסון שלכם מבלי שהם יוכלו לצפות בקבצים שלכם. בהתחשב בכך שחבילת האחסון בנפח של 200 גיגה-בייט עולה 3 דולר, הרי שהשימוש בחבילה הגדולה עם מספר מספק של אנשים תהיה אידאלית. ואם לא – תשמחו לדעת שאפשר לשתף גם את חבילת ה-200 גיגה-בייט (אך לא את חבילת ה-50 גיגה-בייט).

המעבד החדש שמגיע עם האייפון 8 חזק יותר, ומבחני הביצועים שלו מול אלו של האייפון 7 מוכיחים זאת. אבל בסופו של יום – שני המכשירים מצליחים להריץ כל מה שצריך ללא בעיה, כך שהיתרון הגדול באמת של ה-Apple A11 Bionic הוא באפשרות שלו להתמודד טוב יותר עם תכנים במציאות רבודה (AR), זאת בשילוב עם המצלמה החדשה בגב המכשיר. אם פעם “פוקימון גו” היה ההישג הכי גדול של תחום ה-AR בשל הפופולריות שלו, כעת מביאה אפל את התחום למרכז הבמה ועושה זאת על ידי פתיחת אופציות חדשות למפתחים במציאות מדומה.

בחנות האפליקציות כבר ניתן למצוא לא מעט אפליקציות ומשחקים המציעים חוויות שונות, חלקן מהוות גימיק בלבד, אך מאחורי חלק מהן ישנה חשיבה אמיתית על התחום היחסית חדש הזה בעולם הסמארטפונים. תוכלו למצוא משחקי מלחמה מלאים שיופיעו כהרף עין על גבי שולחן הסלון שלכם, עליו תנהלו צבאות שיצאו בשבילכם למלחמה. הביצועים מרשימים למדי, אם כי במספר אפליקציות חוויתי באגים שונים. בסה”כ מדובר בחוויה חיובית למדי.

צד הסוללה הוא בעייתי עבור מכשירי אייפון, אלו לא ידועים כחיות ביצועים. האייפון 8 מצליח לספק נתונים מרשימים בחלק זה, זאת למרות שבאפל מציינים חיי סוללה הדומים לאלו של האייפון 7, שאיכזבו אותי פעם אחר פעם בשנה האחרונה. עם האייפון 8 הצלחתי לסחוט את הסוללה עד הקצה בשימוש סטנדרטי (גלישה, צפיה בסרטונים, שיחות, כשעה וחצי של משחקים וצילום) ולהגיע גם לסוף היום (11-12 בלילה) במרבית המקרים, משהו שלא קרה לי מזה זמן רב עם אייפון, כאשר גם בשימושים כבדים יותר הצליחה הסוללה להציג ביצועים מרשימים, וזו לעיתים הספיקה עד שעות הערב המוקדמות.

אפל מציגה המלצות לשיפור יכולות הסוללה דרך התפריטים בהגדרות, אך באלו לא השתמשתי. לטעמי השיפור הגדול ביותר מגיע דרך השימוש במסך ה-True Tone, אשר מקטין את צריכת החשמל על ידי שילוב עוצמת תאורה נמוכה יותר ובהתאמת טמפרטורת התצוגה לתאורת הסביבה טוב יותר.

שיפורים משמעותיים במצלמה

העדכון הגדול ביותר בו ניתן להבחין באייפון 8 מגיע בצד המצלמה. אמנם לא תמצאו כאן מערך צילום כפול, אך המצלמה הבודדת שמציגה אפל עם המכשיר מספקת תמונות ברמה גבוהה מאוד, ואם זה לא מספיק, הרי שאפילו את אפקט הבוקה (Bokeh) מצליחה מצלמת האייפון 8 לספק באיכויות מרשימות למדי, גם ללא עדשת טלפוטו שתחבור אליה לעזרה נוספת. אין לי ספק שהביצועים ישתפרו בתחום זה עם המצלמה הנוספת שמספק דגם האייפון 8 פלוס, אך גם הדגם הקטן יותר של האייפון מספק איכויות שלא קיימות ברבים מהטלפונים בשוק.

הניגודיות נשמרת נהדר וצילום מול מקורות תאורה חזקים (במצב HDR) מתגלים כחוזקה העיקרית של המצלמה באייפון 8, כאשר לכך מוסיפה החברה אפשרויות צילום וידאו חדשות ב-4K ב-60 פריימים בשנייה עבור מי שאוהבים את האפקט החלק יותר והמעט מזוייף בצילום וידאו. פרט לזאת, מאפשרת כעת מצלמת האייפון צילום בהילוך איטי ב-240 פריימים בשנייה באיכות Full HD, זו מוכיחה עצמה כאיכותית למדי.

סיכום

האייפון 8 לא מציג חידושים גדולים למדי בצד העיצוב, אך אפל מוכיחה ששדרוג אלמנטים שונים מתחת למכסה המנוע מספיקים על מנת לקרוא לדגם זה רענון מושלם, ולא עוד דגם ביניים בלבד. המצלמה במכשיר היא בין המרהיבות שיצא לי להתנסות בהן והיא אינה דורשת הפעלה של מצבי צילום ידניים מסובכים על מנת להפיק תמונות משובחות, אלא רק לכוון ולצלם. יחד עם המעבד החדש, הזיכרון המורחב והעבודה של אפל בצד התוכנה לשם חיסכון נוסף בסוללה ובנפח האחסון, מדובר בדגם מרשים למדי באריזה קטנה יחסית ומכשיר שעדיין אפשר להשתמש בו ביד אחת.

ועם זאת, קשה לקבל את החסרונות הבולטים שמוצגים עם האייפון 8, בראשם המחיר הגבוה, המסך הקטן בעל שולי הענק סביבו והמחסור בשקע האוזניות עבור כל מי שעדיין אינו מוכן לבצע את המעבר לאוזניות אלחוטיות או סולד מהשימוש במתאמים.

האריזה ותכולתה
8
עיצוב ואיכות בניה
8
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
8
מערכת הפעלה
9
מולטימדיה
8
סוללה
8
מצלמה
9
סיכום
8.5
העדכון שרצינו לראות בשנה שעברה
מה אהבנו
שיפור גדול במצלמה
טעינה מהירה ואלחוטית
רמקולים חזקים בסטריאו
נפח אחסון בסיסי גבוה
מה לא
ללא מטען מהיר בקופסה
ללא חיבור אוזניות
שוליים ענקיים
מחיר
מחירים
יבואן רשמי: החל מ-3,390 שקלים
שוק פתוח: החל מ-3,260 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
מוצרים קשורים
השקה
ספטמבר, 2017
מסך
4.7 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 2GB
ערכת שבבים
 • Apple A11 Bionic
נפח אחסון
64GB / 256GB
מצלמה
12 מגה-פיקסל
סוללה
1821mAh
מערכת הפעלה
iOS 11
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: OnePlus 5T | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • Nexus

  קניתי באותו מחיר דגם עם 256 גיגה בקנדה 🙂

  • אור

   תתחדש 🙂

   • Nexus

    תודה ⁦☺️⁩

 • eli

  שיפורים נחוצים בשביל שנת 2014

 • מרדכי משיטה

  תמשיכו להתלהב ממכשיר מיושן לפני 4 שנים באריזה חדשה מסך פחות מהמינימום שזה FH אפילו אצל הסינים יש יותר אין בו שום דבר חדש שלא הייה קודם גב הזכוכית זא לא קשור לעיצוב היו צרכים בשביל הטעינה האלחוטית זה הייה צריך להיות אייפון 8והאייפון 8 הייה צריך להיות בכלל 7S. הכול זה עבודה בעניים במחיר סופר יקר שלא לדבר על הXשהוא עוד יותר יקר

  • Nexus

   מה הקשר2013?? יש לו חומרה שעוקפת כמעט כל מכשיר אנדרואיד בשוק… הדבר היחיד שלא שונה מידיי זה העיצוב, אבל מה לעשות אני אוהב מכשירים בגודל נקסוס 5 ולא בלטות של שנת 2017.

   • מרדכי משיטה

    עלק עוקף הסינים כבר יותר טובים ובחצי מחיר חוץ מהמעבד חדש אין שום דבר חדש בצד החומרה מכורי אפל תמשיכו להמציא תירוצים למה אתם מוכנים לשלם יקר והרבה ולקבל הרבה פחות לא מבין אותכם

    • Nexus

     לידיעתך יש לי Essential ph-1 ואני יותר אוהב נקסוס ועכשיו יש לי גם אייפון … ואם כבר משווים, מצלמה יש לו בין הכי טובים ורק לאייפון יש 4k 60fps, מעבד( אין פה אפילו מה להשוות), סטריאו ספיקרס שעוקף כמעט את כולם באיכות וחוזק, IP67, wireless fast charging ומכשיר בגודל קטן (מה ששום חברה לא מציאה חוץ מEssential). הדבר החיד שקצת מאכזב זה המסך, אבל מסך בגודל 4.7 זה לא ישנה הרבה.

     • מרדכי משיטה

      תמשיך לשכנע את עצמך עלק רק לו יש מצלמה 4K60FPS אפל זה מכשיר אוסף של חברות כמו סמסונג ומצלמה של סוני לסוני יש את זה כבר 4 שנים ותגיד לי אתה באמת יכול ליראות FHD במסך שלך אז ליראות 4K60FPS ולדעת ליראות מה האיכות במכשיר זה בלתי אפשרי זה שקר בדיחה עצובה אפל מעתיקים ואפילו פחות ממה שיש לאחרים ויקר יותר סוני הראשונים לפני 4 שנים הייה עמידות למיים ואבק IP68 אפל רק עכשיו מיצרים את זה אז לפחות תגיד דברים נכונים

     • Nexus

      אל תבלבל לי את המוח עם סוני, לאף חברה אין מכשיר עם יכולות מצלמה 4k 60fps, המקסימום זה 30fps! ואגב היה לי סוני, מצלמה עם עיבוד תמונה גרועה… IP68 כן סוני היו הראשונים, אבל מזה משנה מי ראשון? למה בכלל צריך להזכיר את זה? ואמינות המכשיר פשוט זוועה. ומחיר כמעט אותו מחיר אם זה סוני, סמסונג ושאר החברות… רק וואןפלוס איכשהו מנמיכים מחירים.

     • מרדכי משיטה

      יש ויש יותר ממה שיש לאייפון. אייפון יש מצלמה של סוני דגם ישן יותר אז מספיק לדבר שטיות

     • Nexus

      בכל אחד מהמכשירים יש את היתרונות וחסרונות משלו. אין מכשיר מושלם, אבל להגיד אייפון מכשיר מיושן, צריך להיות אדם חסר ידע.

     • מרדכי משיטה

      כן אייפון חוץ מתוכנה ומעבד הוא מיושן בשאר הדברים זה מה יש תקבל את זה כי זה מה יש

     • Android Developer

      בנוט 8 אין צילום כזה? אני זוכר שכן.

     • Nexus

      בנוט 8 אין. חוץ מאייפון 8 אין בשום מכשיר בשוק.

     • Android Developer

      בטוח ? חיפוש בגוגל וגם ביוטיוב מראה שהיה עדכון שמוסיף את זה, זמן קצר אחרי שהמוצר היה זמין…
      הנה דוגמה:
      https://youtu.be/CbhCjt2FtMw?t=99

     • Nexus

      אז עכשיו גם נוט 8 🙂

      אבל אי אפשר להגיד שהפונקציה הייתה קיימת כבר מזמן כמו שרשמו לי…

     • Android Developer

      הוידאו הזה פורסם לפני חודש בדיוק. לא יודע כמה מזמן בפועל העדכון יצא

     • Nexus

      הנוט 8 לא תומך ב4K 60FPS. זו הייתה שגיעת כתיב. רק האייפון 8 תומך וזה מדהים.

      https://www.neowin.net/news/samsung039s-galaxy-note8-is-not-getting-support-for-4k-60fps-video-capture

     • Android Developer

      נראה שהעדכון עדיין לא זמין. עם זאת, לפי מה שקראתי בכתבות מסויימות, גרסת האקסינוס כן תומכת בזה, אבל עדיין המצלמה שם לא עושה זאת רשמית. מה שמסביר איך מישהו יצר מוד למצלמה שתומך בצילום כזה לנוט 8 :
      https://www.xda-developers.com/zero-camera-mod-4k-60fps-hdr-samsung-galaxy-note-8/
      מעניין אם סמסונג תעדכן את המצלמה שלה במודל הזה של המכשיר.

     • Android Developer

      יש לך את המכשיר של Essential ?
      אם כן, תוכל להסביר מה קורה עם החלק החתוך למעלה?
      מה קורה לדוגמה כשלוקחים תמונת מסך? או סרטון מסך?
      זה מכיל את החלק העליון? ואם כן, מה יש בתמונה בחלק הזה? שחור? או את מה שהיה אמור להיות בו?
      ומה קורה כשמציגים סרטון או תמונה (או משחק, או כל אפליקציה) במסך מלא? זה מוצג גם בחלק העליון? אפשר לגרום לזה להיות על כל השטח חוץ מהחלק העליון ?

     • Nexus

      כשלוקחים תמונת מסך, רואים תמונה מלאה (כאילו שאין חור באמצע). המשחקים משחקים או רואים סרטון בחלק של המצלמה יש black bars וזה סימטרי לחלק התחתון של המכשיר, ככה שהמצלמה לא לא מפריעה. אי אפשר לראות סרטון על כל השטח, אבל אפליקציות כמו גוגל מאפ רואים המשך מפה בחלק העליון.

     • Android Developer

      אם אתה מדבר על שוליים, לדעתי זה בגלל שהמשחקים לא הותאמו ל 18:9, ואין קשר לזה שיש לך את החור למעלה.הנה הסבר:
      https://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html
      נסה אולי עוד אפליקציות של גוגל.
      בסרטונים שלוקחים מהמסך מקבלים אותו דבר כמו בתמונת מסך, אני מניח. נכון?
      למה אי אפשר לראות סרטון על כל השטח? מה קורה אם אתה מנסה לצפות בסרטון שהוא ב 18:9 ? אולי זה, לדוגמה:
      https://www.youtube.com/watch?v=e64qWHx8j5w

     • Nexus

      אני יודע שאין קשר, רק מדגיש שהשוליים סמטריים עם שטח מת התחתון של המכשיר. ואגב יש לו 18:10 aspect ratio וכשרואים את הסרטון, המסך כמעט מלא הblack bars מגיעים עד סוף המצלמה הקדמית, אין כמעט black bars בצדדים.

      בגלקסי למשל פשוט הוסיפו אופציה בתוכנה להגדיל מסך צפיה, אבל פה זה אנדרואיד נקי.

     • Android Developer

      לא ידעתי לגבי היחס במכשיר הזה.
      לגבי הסרטון, זה אומר שהחלק עם המצלמה לא מכיל שום תוכן?
      ומה אם אתה מצלם במצלמה של המכשיר? איזה יחס יכול להיות בצילום שם? יכול להגיע ל 18:10 ?
      אגב, לא נראה לי שזה אנדרואיד נקי לגמרי:
      https://www.youtube.com/watch?v=yrEDyfM9ksc

   • יואב

    ”יש לו חומרה שעוקפת כמעט כל מכשיר אנדרואיד בשוק”

    מסך ips
    רזולוצייה 750p
    אין שקע אוזניות
    אין כרטיס זכרון
    הטעינה האלחוטית לא מהירה (בניגוד למה שכתבת הודעה אחת למטה)
    זכרון ראם 2 ג’יגה (המכשיר מהיר גם עם כמות כזו, אבל זה לא רלוונטי לדיון על חומרה)
    סוללה 1820 מיליאמפר
    Ip67 ולא ip68
    יש nfc אבל אי אפשר להשתמש בו חוץ מאפל פיי, אז למעשה אין nfc

    • Nexus

     כמו שרשמתי באחד התגובות רק המסך קצת מאכזב. שקע אוזניות אין גם בחלק גדול ממכשירי אנדרואיד, כרטיס זכרון גם כן אין בחלק גדול ממכשירי אנדרואיד וחוץ מזה לא רואה צורך בכרטיס זכרון עם 256 גיגה… זכרון ראם לאייפון אין צורך יותר מ2 גיגה לעומת אנדרואיד ( מערכת הפעלה שונה עם אמפלמנטציה שונה) באמת אתה משווה IP67 ל68? בקשר לnfc לעולם לא השתמשתי…

     • Android Developer

      רוב מוחץ של מכשירי אנדרואיד עדיין מכיל שקע אוזניות, אפילו יותר מאלו שיש בהם כרטיס זכרון.

     • Nexus

      חכה עוד שנה, ישארו רק סמסונג וLG. ולהם אין סטריאו ספיקר, ושוב מכשירים בגודל בלטות ואגב לאייפון יש בלוטוס 5.0.

     • Android Developer

      אם אתה מדבר על שקע אוזניות, אני מקווה שאתה טועה.
      לא הבנתי את המשך המשפט.

     • Nexus

      דיברתי על שקע אוזניות והוספתי משפט בקשר לתגובה שרשמת לגבי בלוטוס באחד התגובות ובנוסף הדגשתי שלהם אין דברים אחרים, מה שיש באייפון.

     • Android Developer

      לפי מה שאני מכיר, ה BT שיש ב IOS מוגבל כמו שהוא מוגבל עם NFC. אי אפשר לדוגמה להתחבר עם מכשירי אנדרואיד או מערכות הפעלה אחרות עם BT, ולהעביר קבצים.
      זה השתנה ?

     • Nexus

      נראה לי שאתה צודק, אבל כן ניתן לעשות דברים אחרים כמו לשמוע מוזיקה, hot spot..

     • Android Developer

      הפיצ’ר הזה קיים עוד לפני שאנדרואיד קיימת ועוד לפני IOS.
      אין שום סיבה שזה לא יהיה קיים היום.
      במיוחד כש BT הרבה יותר מהיר ממה שהיה בעבר.

     • Roy

      מי מעביר היום קבצים ביוטיוב?

     • Android Developer

      לא רשמתי יוטיוב.
      כשאני רושם BT, הכוונה ל BlueTooth.

     • Roy

      התכוונתי לבלוטוס טעות שלי. מי מעביר קבצים בלוטוס?

     • Android Developer

      משתמשי אנדרואיד וגם משתמשי מערכות הפעלה אחרות, שזה כבר נהיה די נדיר.

     • Android Developer

      אגב, חלק מהשיפור של BT5 זה שיפור המהירות של המידע שעובר דרכו.
      כשIOS לא יודעת לנצל את זה, זה חבל.

     • יואב

      אבל אתה כתבת על הווה, לא על העתיד.

     • Nexus

      גם בהווה הרבה חברות הפסיקו לשים שקע אוזניות.

     • Matanel

      וגם וואן פלוס כנראה.

     • יואב

      ידידי, ראשית תתחדש על האייפון ועל ה PH1 (אשמח אם תכתוב לנו חוות דעת שלך מהמכשיר, כי מהביקורות שקראתי וראיתי הופתעתי לרעה).

      אין לי רבע ויכוח איתך שהאייפון 8 מכשיר טוב מאוד. כמו כל מכשיר בשוק יש לאייפון 8 יתרונות וחסרונות. הויכוח שלי מולך הוא רק על השורה הספציפית שלך שציטטתי.

     • Nexus

      תודה אח שלי ⁦☺️⁩

      רשמתי עקב אחד התגובות שרשמו לי שאייפון מכשיר של שנת 2013… הכוונה יותר הייתה בקטע של אין מכשיר מושלם לכולם יש את היתרונות וחסרונות משלהם, ולהגיד שאייפון עם חומרה מלפני 4 שנים פשוט לא נכון.

     • Nexus

      בקשר לרוצה PH-1 אז המכשיר מדהים. היו לו בהתחלה כל מיני באגים, אבל עכשיו עם העדכון תוכנה המכשיר עובד חלק בדיוק כמו הפיקסל. המצלמה שופרה דרסטית עם העדכון האחרון, אבל עדיין רחוק מהמתחרות. הטענות שהיו הן יותר בקשר חוסר פיצ’רים במחיר של מכשיר דגל.

    • Android Developer

     וגם Bluetooth, אם כבר מדברים על NFC

     • נדב

      תראה את התגובה שכתבתי ליואב בנוגע ל-NFC.

     • יואב

      מה עם הבלוטות’ באייפון 8? לא הבנתי לאן כיוונת.

     • נדב

      הוא מתכוון שכמו שה-NFC מוגבל ל-APPLE PAY, אז גם הבולוטוס מוגבל (לאוזניות ורמקולים).
      אבל כמו שכבר כתבתי לך ב-IOS 11 התמיכה ב-NFC גדולה יותר ויש גישה למפתחים.

     • יואב

      אוקיי. שכחתי לציין בעצמי.

    • נדב

     מ-IOS 11 המכשירים הבאים:
     iPhone 7
     iPhone 7 Plus
     iPhone 8
     iPhone 8 Plus
     iPhone X

     דווקא כן תומכים ב-NFC ב-URL של:
     – http://
     – https://
     http://www
     https://www
     מקור רשמי:
     https://developer.apple.com/videos/play/wwdc2017/718/

     הדגמה של סריקות NFC:
     https://www.youtube.com/watch?v=KYygMaHrZOY

     עכשיו נוכל למלאות את הרב-קו גם דרך האייפון? נחיה ונראה…

     • Android Developer

      1. האם זה קורה אוטומטית על ידי אירוע גלובלי, או שצריך להתקין אפליקציות ולהפעיל אותן ממש? זה חשוב כי אפשר ככה ליצור אפליקציות אוטומציה (לדוגמה לעבור למצב שונה במקומות שונים).
      2. האם אפשר לשתף אפליקציות בקלות על ידי NFC, כמו באנדרואיד?
      3. האם אפשר לגרום להעברת קבצים בקלות על ידי NFC יחד עם BT כמו באנדרואיד (נקרא Android Beam) ?
      4. האם יש תמיכה בכתיבה ל NFC ? לדוגמה בשביל לכתוב ל NFC TAG את ססמת האינטרנט שלך, כדי שאחרים באותו חדר יוכלו להשתמש בזה בקלות במקום לרשום אותה בעצמם?
      5. האם יש תמיכה בעוד סוגי תגים חוץ מדפי אינטרנט ? בהדגמה מציגים אפליקציה ייעודית שרק פותחת אתרי אינטרנט.

     • נדב

      תשובות לכל השאלות האלה, באמת שאני לא יודע…
      אני לא אוהב אפל ואין לי אייפון.
      אבל הבאתי לך מקורות אחד מאתר המפתחים של אפל (אתה בטח מכיר שפות מפתחים אז אתה יכול לחלץ משם יותר מידע ממני).
      בדרך כלל אני משתדל לעגן את העובדות שאני מביא עם מקורות רשמיים עד כמה שאפשר.

     • Android Developer

      לפי מה שקראתי עכשיו, אפשר רק לקרוא:
      http://www.gizmodo.co.uk/2017/06/nfc-is-the-biggest-missed-opportunity-in-ios-11/
      ולפי מה שהבנתי ממה שהראית, גם זה די מוגבל.
      אני אצטרך לשאול מפתחי IOS להבין כמה מוגבל, אבל לפי מה שאני רואה, עדיין באנדרואיד אפשר לעשות הרבה יותר.

     • נדב

      לפחות הם התחילו…
      אבל לא הבנתי למה הם חסמו את זה מלכתחילה.
      נקווה שגם את הבולוטוס יפתחו.

     • Android Developer

      לפי מה שהבנתי יש עכשיו ניהול קבצים מסויים שנותנים למשתמשים. לא יודע אם זה מוגבל ואיך.
      לדעתי זה השלב הראשון לפני שנותנים לשלוח קבצים : לאפשר למשתמש לעשות משהו עם הקבצים 🙂

     • Roy

      הניהול קבצים לא בלעדי לאייפד?

     • Android Developer

      לא יודע. אם כן, זה באמת מוזר.
      וזו אולי הסיבה למה אי אפשר לשלוח קבצים ב BT – כי אין מה לעשות איתם…

     • נדב

      לא, הוא לא בלעדי.
      הנה דוגמה מגניבה שאפשר לראות בה גרירה של קבצים:
      https://www.youtube.com/watch?v=WcmAyTsVCVo

     • Android Developer

      מגניב!

     • יואב

      אתעמק בקישור שהבאת יותר מאוחר.

      א-ב-ל אם זה נכון, זה טוב מאוד. הגיע הזמן. לא הבנתי למה אפל הוציאה מכשירים עם NFC וסירסה את האפשרות להשתמש ב NFC למעט באפל פיי, זה הזוי.

     • itamar4444

      רק כדי “להגן” על הלקוחות שלה.
      הם עלולים להתפתות לשירות תשלומים מתחרה.
      ואפל לא אוהבת תחרות.

     • יואב

      מעבר לציניות, NFC נותן הרבה יותר מרק שירות תשלומים. לדוגמה חיבור אוזניות אלחוטיות לסמארטפון. וזה רק דבר אחד מיני רבים שאפשר לעשות עם NFC .

      אבל חכה, אתמקד בקישור שנדב אביא רק יותר מאוחר, ואז אדע אם יש כאן בשורה או לא.

     • Somebody

      אפל והכוחנות שלה 🙂 החסרון הראשי מבחינתי באפל זה זה, וזה התחזק לרמה בלתי נסבלת מאז טים קוק. כל השאר מעולה

     • Matanel

      אבל איך כל השאר מעולה אם היא מנצלת את הכוחנות שלה ועושה מה שבא לה ?

     • Somebody

      כי למרות כל הכוחנות שלה המכשירים והטכנולוגיה שלה, גם אם היא על הנייר לא הכי מתקדמת, עובדת כמו המכשיר הכי מתקדם.

     • Matanel

      אפשר להתווכח על זה. יש לה מלא דברים לא טובים, בעיקר הסוללה, למרות שהיא מחזיקה בצורה טובה ביחס לדורות הקודמים. בגלל הכוחנות שלה היא פשוט שמה סוללה קטנטנה שהייתה מביישת כל חברה אחרת (וכן – היא מביישת גם אותה, לדעתי).

     • Somebody

      תלוי איזה מכשיר. האייפון SE שלי מחזיק לי כמעט יום, לא משהו שהיית מצפה מאייפון.

     • יואב

      במקרה הספציפי הנ”ל, כלומר NFC , לא מדובר לדעתי על כוחנות אלא על רוע לשמו כלפי הלקוחות שלה.

      הרי אפל כבר הכניסה את הרכיב למכשיר, ואם אפל רוצה להגביל אותו אז שתגביל שלא יפעל בשום שירות תשלומים למעט זה של אפל. אבל לנטרל אותו לגמרי? יש כ”כ הרבה דברים שימושיים שאפשר לעשות עם NFC חוץ משירות תשלומים.

     • Android Developer

      לפי מה שקראתי, זה עדיין די מוגבל. ההגבלה הכי בולטת שמצאתי זה שאי אפשר לכתוב ל NFC TAG.

    • אנונימי

     היי, אני מעוניין לקנות chromecast או amazon fire TV או apple TV מה אתה ממליץ?

     • יואב

      מצטער, לא יכול לעזור ולהמליץ כי לא בקיא בתחום הזה (מניח שיש אחרים שכן, כמו ליאור לדוגמה).

     • Lior

      מנסיון עם כולם (כולל האפל 4k) האמזון החדש שיצא הכי משתלם בסביבות ה70 דולר
      אבל זה גם תלוי מה בשימוש שלך

     • אנונימי

      אוקי תודה.

    • Baby Groot

     גם הטעינה האלחוטית איטית למדיי. בווידאו שראיתי אצל יוטיובר לקח לאייפון 4 שעות מ0 ל100. ובטעינה מהירה שעתיים ועשר דקות

     • יואב

      זה שכתבתי לנקסוס…הטעינה האלחוטית באייפונים היא טעינה אלחוטית איטית ולא טעינה אלחוטית מהירה כמו באנדרואיד (אצל חלק מהיצרניות).

      וכן, בטעינה מהירה, עם כבל ומטען רשמי של אפל (75$) טען מכשיר עם סוללה של 2650 מיליאמפר (תאר לך היה לו 3000-3500) במשך שעתיים ועשר דקות, בדיחה.

      https://www.youtube.com/watch?v=u-4Zp4h15rM

     • Baby Groot

      כן עכשיו שמתי לב שכתבת טעינה אלחוטית ולא מהירה
      טעות שלי סליחה

     • מרדכי משיטה

      יואב הבעיה של אפל הולכת ומחריפה אין תחרות אז אין שפורים אין יצירתיות יש יותר חוצפה וזילזל ושקרים עושים על הלקחות פסכולגיה בגרוש שהם עושים ואנשים נופלים בפח הם רק מפסדים מזה הסדקים באפל מתגלים וזה לא עושה להם טוב אחל משווק הכי גרוע שלהם עד היום פגעו בשני מכשרים על חשבון מכשיר אחד זה טעות של איגו נפוח מדיי נראה מה הייה עם הבעיות במכשירים שלה אך הם מתמודדים עם זה

     • ישראל

      אבל זה אומר הרבה שאין חידושים כי באמת אין סיבה לקנות כיום מכשיר יקר כי גם הפשוטים מעולים
      ולגבי שאר המפרט היבש אני לא סובל את סמסונג אני מתעסק עם מכשירים והם אחרי תקופה פתאום איטיים וזה קרה לי כבר עם הרבה דגמי דגל שלהם
      אני מעדיף סיני איכותי

    • אור

     אתה מתייחס רק למפרט במקום למציאות.

     • Baby Groot

      כן?
      שאין כרטיס זיכרון, שקע אוזניות, רזולוצייה של מכשירים מ2010 עם מסך של מכשירים מ2009
      שהטעינה אלחוטית לא מהירה והטעינה המהירה לא כ”כ מהירה. הסוללה קטנטנה לעומת מכשירים של סמסונג וגוגל ושיאומי. עמידות למים חלשה יותר

      בקיצור אור, אתה לא מבין במכשיר הזה. ולא במכשירים בכלל. תפסיק כבר להטריל! נמאסת!

     • Roy

      למה אתה חושב שאתה יכול לפנות אליו ככה? הוא אמר את דעתו החוויה שלו.

     • אור

      כל התגובות שלו ככה, סתם מנסה בכוח לקבל לייקים מתגובות מסוג כזה.

     • יואב

      עזוב אותו. אתה לא שם לב שאני לא מגיב להודעות שלו, וממזמן?

      היה לי תשע שנים רצוף אייפונים. מהראשון ועד לאחרון. שאני קניתי את האייפון הראשון שלי, אור היה בגן.

     • Matanel

      חחחחחח

     • אור

      חומרה זה לא משהו שמייצג את האייפון.
      לגבי הכרטיס זיכרון – אכן זה ביג דיל אבל אפל מציעה נפחים גדולים במחיר התחלתי. לא חושב שהזיכרון יגמר בכזו מהירות.
      שקע אוזניות – משהו שמתחיל להיכחד לאט לאט, גוגל התחילה להסיר אותו ולפניה היו כמה רבות, חברות מתקדמות לטכנולוגייה אלחוטית.
      רזולוצייה – זה לא משנה שהמסך של האייפון קטן והצפיפות היא מספיקה בשביל העין האנושית. של הפלוס, גדול יותר.
      לגבי טעינה אלחוטית – העיקר שיש.. אבל אזרום איתך. והטעינה המהירה יותר מהירה מהגלקסי החדש, אגב..
      ושוב, החומרה לא חשובה כאן מכיוון שאייפון מנצל ממנה בצורה חסכונית ביותר, במיוחד ובמיוחד עם השבב החדש שלה.
      ועמידות למים לא צריכה להיות חזקה יותר, טלפון לא נועד לשימוש בבריכה אתה יודע. העיקר יש עמידות, והיא ממש לא גרועה.

     • itamar4444

      הוא מתייחס רק לחומרה אם להיות ספציפי. והוא גם אמר בפרוש שהוא מתייחס רק לחומרה. בגלל שמישהו כתב שיש לאפל “חומרה שעוקפת כמעט כל מכשיר אנדרואיד בשוק”
      אפשר להגיד הרבה דברים על אייפון אבל לא את זה ( אפשר להגיד גם שהתוכנה מפצה על החומץרה החלשה.)

     • אור

      אבל זה לא נכון להתייחס לחומרה של אייפון, ולכן הטיעונים שלכם שגויים ולא מייצגים את המציאות.

    • Nadav

     תגובה גדולה.

     אני מבחינתי חושב שלכל המכשירים צריך להיות IP67 ולא IP68. תקן IP67 עומד בנפילה של המכשיר למים או שטיפה, והאיטום פחות חזק מה שהופך את תיקון המכשיר במעבדה ליותר קל ואת הרמקולים ליותר איכותיים.

     • יואב

      יכול להיות שעדיף IP67 ולא IP68 מהסיבה שציינת. אבל בהקשר של התגובה(חומרה טובה יותר) אזי IP68> IP67 . זה פשוט תקן יותר גבוה, יותר מתקדם.

     • Nadav

      מסכים. נראה לי אני הבן אדם היחיד בעולם שלא רואה את זה כאיזה פיצ’ר חובה.

      אף פעם לא נפל לי המכשיר למים, או נשבר לי המסך – הסוד הוא לקנות מגן טוב ולא להיות א*דיוט. גם זה מבחינתי בונוס נחמד.

    • Matanel

     לא משתמש בnfc ככה שזה לא כזה חיסרון בשבילי

     • יואב

      תמיד עדיף שיהיה והלקוח יבחר אם להשתמש או לא, מאשר אין ואז ללקוח אין בחירה, כלומר היצרנית מחליטה עבורו.

 • Camilla Russo

  Solid but boring upgrade.

  • Mikelt

   Just like your comment

   • Baby Groot

    למה להציק לה?

    • Camilla Russo

     I really don’t need anyone to defend me and I’m not paying any attention to this type of people/comments anymore.

    • Tumar123

     ראית בחורה נהיית נחמד?

     • Nadav

      רכרוכי תאמין לי

     • נהוראי חן

      חזרת לאתר..
      כףכף

     • Baby Groot

      נחמד למי שמגיע לו.

    • אור

     העורך דין של קמילה. נעים להכיר.

   • Nadav

    חחחח

  • Baby Groot

   Exactly. The real upgrade for the iPhones family is the X model.
   The iPhone 8 is just a 7S.

 • Name

  EPPEL EPPEL EPPEL!
  שיגעתי אותי!
  תגיד Apple!

  מלבד ההערה הזאת (שלא איפשרה לי להתרכז לגמרי בסקירה) הסקירה מצויינת, תודה רבה 🙂

 • Eylon‬‎

  חרא מצלמה!! היא אולי יפה כשמעבירים אותה למחשב, אבל המסך עצמו פח אז מ זה משנה כמה המצלמה טובה?!

  • אור

   למה אתה חושב ככה?

  • מרדכי משיטה

   צודק זה מה שאמרתי איך אפשר להגיד מצלמה מרהיבה שהמסך לא איכותי בכלל אפילו לא מינימום FHD העיקר כל מכורי אייפון מתלהבים ולא מבנים מה אנחנו רוצים במיוחד אור המכור מ”ס אחד פה

 • מרדכי משיטה

  כל כך מעצבן אותי מי נותן את הכותרות האלה עלק מצלמה מרהיבה איך בדקתם את זה מקווה שלא על המסך הלא איכותי שיש לאייפון אפילו לא המינימוםFHD בושה לאפל תחשבו קצת לפני שאתם מפגזים כאלה כתרות

 • אור

  מאוד אהבתי את האייפון החדש, המכשיר הכי טוב שיש בשוק לדעתי.

  • Roy

   שאלה אם אתה מעריך כל כך פרודוקטיביות של מערכת במחשבים. אז איך אייפון לדעתך בתור מערכת מצויינת שיש בה הרבה פחות אפשרויות מאנדרואיד?

   • אור

    לדעתי, iOS באמת מערכת מצוינת מהסיבות הבאות:
    יש לה ממשק שהוא פשוט יפיפה, אני ממש אוהב את הסגנון של אפל לגבי האייפון, העיצובים החדשים גם שהוצגו ב iOS 11 אשר מגדילים את הכותרת של נושא האפליקציה, ובכללי גם את כל הקווי עיצוב אשר נמצאים בכל אפליקציה ואפליקציה ומותאמים למערכת. אני גם מאוד אוהב את האנימציות שבה, שעושים חוויה מדהימה עם הפידבק שלהם במקומות השונים.
    אני גם לרוב מנצל את ה 3D Touch שלהם בשביל המקלדת, שאפשר להעביר בקלות את הסמן למקומות השונים בלחיצה חזקה יותר, הפיצר הכי נוח שנקלתי בו. יצא לי למקליד באנדרואיד ואני לוחץ חזק ולא קורה כלום חחחח.
    אני אוהב את העדכונים המהירים, הבטאות שיוצאות במהירות שבהם אני תמיד משתתף.
    אני אוהב את המהירות של המערכת, בחיים אבל בחיים לא יהיה לך איזה לאג משימוש בתוכה.
    הנוחות של המערכת, שיש לך מרכז בקרה לכל הדברים שאתה צריך במסך שלם, שזה גם מעוצב בצורה מאוד יפה עם אנימציות מגניבות. אני אוהב את זה שהכל מופיע על מסך הבית ולא צריך ללחוץ פעמיים – שלוש בשביל להגיע למשהו.
    אני אוהב את הסדר של האפליקציות שהם לא מבולגנות והכל מאוחד בלי צורך לחפש איפה הם נמצאים בכל המסך.
    אני גם מאוד אוהב את העיצוב החדש של האפליקציות השונות כמו האפסטור, שמידי פעם אפשר לצפות בסיפורים חדשים על אפליקציות חדשות, חדשות שהכל מסודר באופן מדהים וכו’..
    ואני גם לא יכול לחכות לגרסה הבאה שלהם שמביאה טונות של פיצרים ורעיונות חדשים ושינוי עיצוב שונים!
    בקיצור, המערכת שלהם היא ממש אהובה עליי.

 • Baby Groot

  רק תיקון אחד קטן
  גאדג’טי מסקר: Apple iPhone 7S* – שיפורים קטנים ומצלמה נחמדה

 • Roy

  מכשיר מצויין קצת יקר. אהבתי את המעבד החדש את המצלמה את הרמקולים את הAR וכמו שאמרתם אולי המסך לא בטופ אבל אני ממש אוהב את הtrue tone ומחכה שיגיע לאנדרואיד. אני כמעט בטוח שאשתמש בזה. כן לפעמים המסך מסנוור בלי קשר לרמת הבהירות כמו כמה הצבעים בהירים מידי בתאורה מסוימת.

  לגבי הציון בקטגוריית מערכת ההפעלה אני חושב שהוא דיי מיותר באייפון. מאחר ומי שבוחר בטלפון כבר אוהב iOS וידוע שחלקה ומהירה היא כן מכל מכשירי אנדרואיד, אולי רק הפיקסל מתחרה. אז על מה הציון 9?

  בנוסף רציתי לשאול האם יש Dark UI? הבנתי שצריך להיות בעדכון של ios11 ואם כן איך הוא עובד? הפיצ’ר שאני הכי מחכה לו שיגיע באנדרואיד.

  • לא בדיוק Dark UI. ישנה אפשרות להגדיר מצב היפוך צבעים חכם ב-iOS 11, שמדמה בצורה טובה יותר ממשק שחור. זה עובד יפה, אבל לא בכל מקום.

   • Roy

    מעניין מאוד תודה על העדכון בוא נגיד האם זה עובד בצורה מספיק איכותית בדפדפן ספרי או כרום?

    • Camilla Russo

     I haven’t tried it but i don’t think it will work perfectly on 3rd party apps like chrome.

     • As mentioned, this is an accessibility option, works the same throughout the system, regardless of who developed an app.

     • Camilla Russo

      I see, anyways from the pictures you added the colors are a mess in that mode.

     • Android Developer

      That’s because it’s intended to invert all colors. It works how it should. Black becomes white, white becomes black, and every other color gets inverted to its correct color.
      It’s not meant to be beautiful. Just inverted.

     • Camilla Russo

      What it’s uses?

     • Android Developer

      Very good question. I think it’s just a simple solution for color blind people, in case all other solutions failed.
      Someone asked about this and got many answers, here:
      https://ux.stackexchange.com/questions/26331/why-are-inverted-colors-considered-an-accessibility-feature
      For normal people, it might be useful for (temporarily) reading in the dark.

     • Roy

      אני חושב שחברות צריכות להשקיע בזה, זה מאוד חשוב. גוגל עובדת על זה גם, אני מחכה לזה מאוד.

     • Camilla Russo

      I don’t think it’s an important feature but it’s nice to have than not having at all.

     • Roy

      אוקי אני מקווה בכל אופן שיגיע בהקדם האפשרי.

     • Android Developer

      יש משהו של themes רשמיים שנראה שגוגל עובדת עליו ומוחבא ב Android O, ושמישהו מצא דרך להפעיל:
      http://www.androidpolice.com/2017/08/24/developer-discovers-turn-android-8-0s-theme-support-without-root-bit-janky/

     • Roy

      תודה רבה על ההשקעה עם התמונות:) נראה נחמד מאוד, אני מחכה שיגיע לאנדרואיד זה פיצ’רים מאוד חשוב. כשאני גולש בלילה במיטה אני גם ככה יותר קורא וזה מאוד טוב שאפשר לקרוא לבן על גבי שחור. אני משתמש בפיצ’ר דומה להפוך צבעים בדפדפן הכרום על המחשב בשם Dark reader והוא עושה עבודה מספקת לטעמי, כן לפעמים עיוותים בשאר הצבעים אבל מאחר והמטרה היא קריאה היתרון עולה על החיסרון. לדעתי אפילו חשוב לציין בסקירה.

      גוגל עובדת על Dark UI משלה והיא אמרה שהיא מחכה שזה יהיה מושלם מקווה שנקבל בקרוב, אולי אנדרואיד P:)

     • אני מנמיך בהירות ומפעיל מצבי תאורה חמימים יותר או ביטול ה”אור הכחול” איפה שיש. Dark UI פחות חשוב לי, יש בדפדפן אופרה (במחשב) ואני לא משתמש בו.

     • Lior

      גם במוזילה פיירפוקס גירסת 57 יש מצב כהה

     • Roy

      הבנתי אני ממש אוהב. מאז שהוצג יוטיוב דארק בדפדפן במחשב אני רק עליו. וגם הורדתי יוטיוב עם רקע שחור בטלפון.

      במחשב יותר אפשר להסתדר כי הוא קצת רחוק. בטלפון בלילה אני עושה את הפתרונות שכתבת אבל אני חושב שזה יהיה אף יותר אפקטיבי עם אנדרואיד תתמוך בזה בבסיס.

     • מרדכי משיטה

      חפש יש תכנות כאלה בגוגל פלאי לפחות 3 שנים שאתה יכול לעבור למצב לילה למצב קריאה או לעשות מצבים שונים זה לא דבר חדש

     • Android Developer

      אם אתה רוצה היפוך צבעים כמו ב IOS, יש את זה ממזמן, תחת accessibility. נקרא “color inversion”.
      ויש דווקא משהו שנמצא ב Android O שנראה שיתמוך ב themes. זה עדיין לא אמור להיות זמין למשתמשים, אבל מישהו הצליח למצוא דרך להשתמש בזה:
      http://www.androidpolice.com/2017/08/24/developer-discovers-turn-android-8-0s-theme-support-without-root-bit-janky/
      לדעתי זה לא יכול להגיע לכל האפליקציות, כי בכל אפליקציה המפתחים קובעים את איך שהיא נראית. אולי זה רק לממשק הבסיסי, ובעתיד יהיה API בשביל המפתחים, שיוכלו להשתמש בזה להציג את האפליקציה כמו שהמשתמש רוצה.

     • Roy

      הבעיה שבאנדרואיד ההיפוך צבעים לא חכם. וכל הממשק נפגע עקב כך.
      ראיתי מה הולך להיות באנדרואיד אוריאו ולכל התקווה שלי שהם השקיעו בזה לDark mode אבל לא מראה שהוצג שום דבר חדש בפיקסל 2.

     • Android Developer

      היפוך צבעים חכם? מה זה בדיוק? זה אמור להחליף את הצבעים להיפוך שלהם. כל פיקסל לגופו. זה לא יכול להיות חכם. יכול מקסימום להיות יעיל יותר. התוצאה אמורה להיות אותה תוצאה.
      כמו שיש בפילמים הישנים, שאתה רואה את הנגטיב של התמונה. אין כאן משהו חכם. זה לא אמור להיות dark mode. זה היפוך צבעים. של כל הצבעים שיש במסך. עובד בסדר גמור. לפי מה שאני הבנתי, זה קיים גם במערכות הפעלה לדסקטופ.
      ולגבי dark mode, קרא את מה שרשמתי.

     • Matanel

      כמו שרונן אמר, גם לדעתי הכי נוח להוריד בהירות ולבטל אור כחול. גם בווינדוס 10 יש “תאורת לילה” ממש נוחה לדעתי!

     • Roy

      חקרתי קצת יותר לעומק, וצריך להפעיל את המצב הפיכת צבעים שלא יפגע בתמונות ואפליקציות בקטגוריה של המסך. השאלה האם הפעלת אותו ובכל זאת התמונות היו מעוותות בדפדפן?

     • כן, השתמשתי באופציה של Smart Invert לצבעים, לא ברגילה.

 • Nadav

  מכשיר מעולה, אבל אייפון זה כלא שרצוי לא להיכנס אליו מלכתחילה.

 • Yuval

  הדבר היחיד שאני באמת יכול להגיד עליו שאפו, זה המצלמה.. היא בהחלט מציגה תוצאות מרשימות.. מעבר זה
  לזה, פשוט אין שום דבר מעניין במכשיר הזה.

 • Jack Reacher

  לאחר קריאה של כמה מהתגובות (העביר לי את הזמן עם קצת צחוקים) אני פשוט רוצה לומר כמה דברים קטנים, ראשית: אייפון או אנדרואיד זאת בחירה אישית, אני לא מבין את ההתנצחויות למי יש יותר גדול, כאילו שיש לכם מניות בחברה אז חברה שחררו קצת. דבר אחר, בתור בעלים לשעבר של אייפון 3GS אייפון 4 ואייפון 6 הפעם ניסיתי משהו חדש (לא מקובע, זוכרים?) והלכתי על נוט 8, היתרון הראשון והמשמעותי ביותר מבחינתי כרגע זה ה”חופש” מההתעסקות ב ITUNES הזוועתי הזה ואני חושב שרק זה שווה את כל המעבר, כמובן יש עוד הרבה דברים קטנים אבל זה לפעם אחרת.
  בכל מקרה זאת העדפה אישית שלי אז קדימה שחררו קצת וקחו את העניינים ב easy
  לילה טוב

 • צחי

  למה לא מפרסמים על סוללות מתנפחות באייפון 8 עד למצב שבוא המסך יוצא מהמקום
  אחרי שצחקו על סמסונג אני חושב שבאותו גודל חשוב לפרסם את אותו דבר גם על האייפון

 • מרדכי משיטה

  לכול מכורי האייפון שאלת השאלות העם אפל מאיטה את המכשרים בשביל שנישדרג אני מאמין שכן גם לפי תלנות של לקוחות חפשו בגוגל
  https://www.geektime.co.il/is-apple-slowing-down-iphones/#comments

 • אנונימי

  iPhone 6SSS*

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות