הפיראטים לא מוותרים: משחקים פרוצים ראשונים הגיעו ל-PlayStation 4

| יום ראשון, 8 באוקטובר 2017, 13:55 | משחקים, קונסולות

ה-PlayStation 4 רואה בימים אלה, לראשונה, התארגנות פיראטית להפצת משחקים פרוצים. קבוצה חדשה של פיראטים בשם "אבירי הנפילים" (Knights of the Fallen) החלו לשחרר להורדה משחקים פרוצים לקונסולה – ביניהם Knack, Wolfenstein The New Order, Far Cry 4, Assassin’s Creed 4, ולקינוח גם GTA V הפופולארי.

הפיראטים מסתמכים על שיטה להרצת משחקים לא מאושרים, שהופיעה ברשת לפני כשבועיים. בשיטה זו הצליחו הפורצים להריץ דוגמאות כמו דמו של מיינקראפט. באופן מסקרן, הפורצים החזירו לחיים גם משחק שלא ניתן לשחק בדרך אחרת: P.T. – טיזר אינטרקטיבי וחינמי למשחק אימה שבוטל.

נכון לעת עתה, ניתן לפרוץ רק את גרסה 1.76 של ה-PlayStation 4. לצערם של פיראטים רבים, מדובר בגרסה ישנה מאוד, שהיתה בשימוש אי שם ב-2014, לפני כמה שנים. רק לפני מספר ימים שחררה סוני עדכון לגרסה 5.00 עבור ה-PlayStation 4. אם עדכנתם את מכשירכם לאחרונה, סביר להניח שהמכשיר מריץ מזמן גרסה מתקדמת יותר מ-1.76, ולא ניתן לפריצה.

לגרסה המיושנת יש משמעות נוספת: ניתן לפרוץ רק משחקים שנתמכים בגרסה זו. כלומר משחקים הדורשים גרסה עדכנית יותר יסרבו לפעול על גרסה 1.76, או שפשוט ייכשלו בניסיון לרוץ. כפועל יוצא, סביר להניח שמרבית המשחקים מ-3 השנים האחרונות אינם רלוונטיים לפריצה הזו. מצד שני, כל משחק שנתמך בגרסה 1.76 אמור לרוץ ללא בעיות, לפי טענות הפורצים.

גם אלו שבאמתחתם מכשיר עם הגרסה המתאימה יגלו שהרצת המשחקים הפרוצים דורשת לא מעט עבודה, התעסקות טכנית והבנה של התהליך. במדריך שפורסם מאת אחד המפתחים החובבים בתחום ניתן למצוא הנחיות מורכבות למדי שנועדו בעיקר לאלו שכבר מכירים את המכשיר היטב, ואינם מפחדים להריץ פקודות מתקדמות על המכשיר באמצעות מחשב.

מפאת סיבות אלו, סביר להניח שפריצת ה-PlayStation 4 והפצת המשחקים הפיראטיים של המכשיר יישארו תופעות שוליות ומצומצמות בשלב זה. הדרישה לגרסה נדירה של המכשיר, יכולת טכנית והיצע משחקים מוגבל, כולם עובדים נגד הפיראטים. בשלב זה לא ברור אם תופיע פריצה לגרסאות העדכניות של המכשיר. באחת התגובות לידיעה נרשם: "בעלי הפלטפורמה [סוני] ניצחו במלחמה. הם לא צריכים להפוך את הפיראטיות לבלתי-אפשרית, רק להפוך אותה לכל-כך נישתית, שזה כבר לא משנה."

מקורות
Wololo
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות