ישראל על המפה: משחקים ישראלים מרשימים הפתיעו ב-Game In

בין אלפי המבקרים, עמדות המשחק העמוסות והמעברים הצפופים, התחבאה לה שדרה אחת מעניינת במיוחד בפסטיבל גיים אין (Game In) שהתקיים השבוע בתל-אביב. בשדרת ה-Indie Zone עמדו בשורה שלל יוצרי משחקים, שהציגו את תוצרתיהם לציבור, משחקים כשרים כחול-לבן. המפתחים הצעירים ויתרו על ימי עבודה ועל זמנם הפנוי כדי להגיע לפסטיבל, להציג את הפרוייקטים המרתקים עליהם הם עובדים, ולהציע לקהל להתנסות. הנה כמה מהמשחקים שראינו.

Warriors: Rise To Glory

 • חברה: Gavra Games
 • קרבות גלדיאטורים בתורות
 • פלטפורמה: מחשב אישי
 • מתי: Early Access בפברואר 2018
 • לדף ב-Steam
גלדיאטורים בתורות

אחד המשחקים המרשימים יותר בשדרה היה Warriors: Rise To Glory, שנמצא כבר בשלבי פיתוח מתקדמים, וצפוי להגיע ככותר Early Access תוך כמה חודשים. המשחק מאפשר לנו לקחת לוחמים, גלדיאטורים, ולהוביל אותם לניצחונות בזירת הקרב – כאשר המטרה היא לעלות רמות, לשפר את הציוד שלנו ולהפוך לטובים ביותר.

מה שמיוחד ב-Warriors: Rise To Glory הוא דווקא המשחקיות יוצאת הדופן. כפי שמנסח זאת ליאור, המפתח הראשי בחברה שמציג את המשחק, מדובר בשילוב מרתק בין משחק מכות בזמן-אמת למשחקים טקטיים ומחושבים יותר, כמו שחמט. ניתן להלחם ב-Warriors בקרבות פנים-אל-פנים, אולם בשונה ממשחקים כמו Tekken או Street Fighter, ניתן לחשוב על כל פעולה ולבצע את המתקפות בתורות. הקרב הופך לטקטי ומחושב יותר, ומאלץ את השחקנים לחשוב כמה צעדים קדימה.

ליאור מוביל את הפיתוח בצוות המונה שלושה אנשים (ליאור, שי ושירן). גם משחק זה משתמש ב-Unity 3D, ונמצא כבר שנתיים בפיתוח. למרות החזות החביבה והצבעונית, אפשר למצוא ב-Warriors רגעים של דם משפריץ, “פינישים” אלימים, וקרבות אכזריים למדי. אנחנו בעד!

Velocity Rage

 • חברה: MysticGG Games
 • מירוצים קרביים – Combat Racing
 • פלטפורמה: מחשב אישי, Xbox, PlayStation
 • מתי: סוף שנה הבאה
 • לדף הפייסבוק
Velocity Rage – עצבים בכביש

אם שמעתם קולות פיצוצים וחריקות צמיגים, כנראה שעברתם ליד הדוכן של Velocity Rage – משחק מרוצים מלא אדרנלין, שחוץ מנהיגה פרועה מאפשר גם להשתמש בכלי נשק ולפוצץ את הנהגים האחרים לאבדון. כלי הרכב מוצנחים מהאוויר ישירות למסלול, ומייד עם תחילת הנסיעה תקבלו כוונת שחורה שניתן לדלג איתה בין המתחרים האחרים. אלו לא סתם מתחרים, אלה אויבים לכל דבר, שעומדים לספוג מכם מתקפות חסרות רחמים, יריות, נגיחות וטילים.

מיכאל חוחלוב, אחד משני המפתחים של המשחק, מסביר שניתן לבחור בין נהיגה פאסיבית והגנתית, לבין מתקפות אלימות על היריבים במסלול. מתחת לכלי הרכב שלכם ניתן למצוא “בר טקטי” שבאמצעותו אפשר להשתמש ביכולות הרכב לפי סגנון הנהיגה המועדף עליכם, ולהתאים את עצמכם למצב במסלול. בין היתר, המשחק שואב השראה מכותרים מוכחים כמו Burnout, Split Second ו-Mario Kart, שילוב שעובד מצויין, לפי הדוגמאות על המסך שמאחורי מיכאל.

אם תרצו לפוצץ את חבריכם לחתיכות, תשמחו לדעת שהמשחק יציע מולטיפלייר מקומי של עד ארבעה שחקנים על מסך אחד. בנוסף המפתחים עובדים כעת על מולטיפלייר מקוון, כך שתוכלו לפרק חברים לחתיכות גם באינטרנט. המשחק מפותח על מנוע Unity, ולפי המפתחים יגיע לאקס בוקס, פלייסטיישן ולמחשב האישי בסוף השנה הבאה.

Space Cats – חתולים בחלל

 • חברה: Mitzi Games
 • אסטרטגיה בתורות עם חתולים
 • פלטפורמה: מחשב אישי (Steam), אולי מובייל בעתיד
 • מתי: 2019
 • לדף הפייסבוק
Space Cats. מציג: אלקס ניקולה

במרכז השדרה עמד בחור חביב בשם אלקס ניקולה, המפתח הבודד מאחורי Space Cats – משחק אסטרטגיה בתורות המתמקד בקרבות בחלל. אם לא ניחשתם משמו, הלוחמים האכזריים שבמשחק הם למעשה חתולים. בהדגמה אלקס מפקד על צי חלליות, על רקע כוכבים ענקיים ושדות אסטרואידים.

המשחק שואב השראה מכותרים כמו X-COM ו-FTL, וניתן מיד לראות את הדמיון – רק עם יותר פרווה. הגריד המשושה במשחק נראה מרשים. רק על פני משבצות אלו ניתן לנוע בחלל. במקומות מסויימים, אסטרואידים חוסמים את הדרך, אולם ניתן להשמיד אותם בעזרת הספינות שלכם. אפשר גם להיכנס לספינות עצמן, לשלוח את החתולים לחדרים השונים ולנהל קרבות חתוליים פנים-אל-פנים.

אלקס מספר לי שהרעיון למשחק הגיע למעשה מבדיחה שראה ברשת. מישהו הפך חתולים תמימים ל-Marines מ-StarCraft, והדרך משם למשחק המבוסס על חתולים בחלל היתה קצרה. מאז עברה שנה, ו-Space Cats כבר נראה מסקרן, עם כמה רעיונות טובים ומגובשים. הפיתוח מתבצע על Unity 3D, ואלקס מספר לנו שהוא מתכנן להביא את המשחק ל-Early Access בעוד שנה עד שנתיים, ב-Steam. מיאו!

השוואת מפרטים