חשבתם ש-Cuphead קשה? צפו בשחקן מביס את המשחק על גבי שטיח ריקוד

אם עדיין לא שמעתם – Cuphead הוא משחק קשה. משחק הפלטפורמה המשוגע משליך עליכם כל כך הרבה יריות, אויבים ודברים להתחמק מהם, עד שלבצע התקפה משלכם הופך לאתגר לא פשוט בפני עצמו. הבוסים במשחק, מן הסתם, אפילו מאתגרים יותר, היות וצריך לירות עליהם אינספור פעמים עד לתבוסתם המוחלטת. כל זה לא הרתיע גיימר אחד המכונה PeekingBoo, שחיסל את כל הבוסים במשחק – באמצעות שטיח ריקוד.

על מנת לחסל את הבוסים במשחק, יש להתחמק באופן מתמיד ממכשולים, יריות שעפות אל השחקן, ודמויות נוספות ש"עוזרות" לבוס המרושע בקרב. אם זה לא מספיק, בחלק מהקרבות האדמה עצמה בוגדנית ויש לדלג על פלטפורמות מעופפות, מהן אסור ליפול.

כל אלה מצריכים דיוק רב, וזה בדיוק מסוג הדברים שקשה לעשות עם שטיח ריקוד. שטיח מסוג זה, המשמש למשחקים כמו Dance Dance Revolution, לא נועד בכלל לשליטה במשחקים עם דיוק גבוה כמו Cuphead – אלא למשחקי ריקוד, בהם מספיק לגעת בחלק הנכון של השטיח בזמן מסוים. בניגוד למשחקי ריקוד, Cuphead דורש שילובי כפתורים מורכבים, וקורדינציה שמיועדת לבקר הנשלט עם האצבעות, שהן הרבה יותר מהירות מאשר שימוש ברגליים. מסיבות אלה ומרמת הקושי הגבוהה של המשחק, ההישג של PeekingBoo שנשמע משעשע בהתחלה, הוא למעשה מאוד מרשים.

בריאיון ל-Kotaku, הגיימר החרוץ מתאר את האתגר, ואת הדרך בה מתמודד עם שטיח הריקוד. השטיח מחובר למכונת Dance Dance Revolution, והמכונה עצמה מחוברת למחשב המריץ את Cuphead. הכפתורים למשחק ממופים לשטיח הריקוד, ולכפתורים על מכונת הארקייד עצמה.

"על מנת לבצע כל פעולה, אני חייב להקריב את כל הפעולות האחרות – אז כדי להתחמק ממתקפה, אני לא יכול לקפוץ או לירות. כדי להחליף כלי נשק, אני צריך ללחוץ על כפתור על גבי מכונת הארקייד עצמה. הכל מתבסס על כך שהנשק המתאים ביותר נבחר לפני שמתחיל השלב, והיכולת לחזות את המתקפות הבאות מראש כדי שיהיה מספיק זמן להגיב".

ניתן לצפות בכל הבוסים אותם מביס PeekingBoo אחד אחרי השני, בסרטון ב-Twitch. בסופו של דבר, האתגר לקח ל-PeekingBoo פחות משעה וחצי מתחילתו ועד סופו. ואם זה לא מספיק מרשים, PeekingBoo מתכנן לקבוע שיא חדש, ולסיים את המשחק כולו בפחות משעה – באמצעות שטיח הריקוד שלו.

Watch DancePad% || Cuphead | All Bosses – 1:24:40 from PeekingBoo on www.twitch.tv

Cuphead הוא משחק חדש מאת Studio MDHR. המשחק כולו מצויר בסגנון ייחודי מאוד, הנראה כמו סרטים מצוירים של שנות ה-30. למעט הגרפיקה הייחודית של המשחק, שמושכת תשומת לב רבה, מדובר גם במשחק מאתגר מאוד אשר ידוע לשמצה ברמת הקושי הגבוהה שלו. ניתן לשחק ב-Cuphead במחשב האישי (Windows) וב-Xbox One.

מקורות
Kotaku
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות