הערכות: קורא טביעות האצבע ב-Galaxy Note 9 יוטמע מתחת למסך

Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Samsung Galaxy Note 8 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

ה-Galaxy Note 8, ספינת הפרימיום הנוכחית מבית יצרנית המובייל הגדולה ביותר בעולם, סמסונג, רק החלה מכירתה ברחבי העולם במהלך השבועות האחרונים, אך נראה כי הדיווחים אודות ממשיכת דרכה בסדרה, ה-Galaxy Note 9, ממהרים להגיע. אנליסט המובייל מינג-צ’י קאו משתף בהערכותיו מידע חדש אודות הגלקסי נוט 9 ויכולות הזיהוי הביומטרי שלו.

על פי קאו, סמסונג מתכננת להשלים עם ה-Galaxy Note 9 את מה שלא הצליחה לבצע עם סדרות הגלקסי S8 ו-Note 8, ולשלב מתחת לפני המסך של המכשיר קורא טביעות אצבע לזיהוי ביומטרי. לטענת האנליסט, היצרנית תבצע שימוש בסורק טביעות אצבע אופטי שיאפשר למשתמשים להניח את האצבע על התצוגה ולהזדהות מול המכשיר באופן מיידי.

על פי כל הדיווחים הקודמים ואף על פי דברי נציגים בחברה, ניסתה סמסונג להציע פיתרון דומה גם עם דגמי הנוט 8/S8, אך זו כשלה בשילוב קורא טביעות האצבע מתחת למסך באופן ראוי. אם ישנה אמת בדבריו של קאו, נראה שהענקית הקוריאנית הצליחה להתגבר על כל אותם קשיים שהובילה אותה להטמיע את קורא טביעות האצבע בגב מכשיריה האחרונים – מיקום שדווח על ידי משתמשים ומבקרים ברחבי העולם (וביניהם גם אנו) כלא נוח.

Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל)
Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל)

הטמעתו של קורא טביעות אצבע מתחת למסך מכשירי הדגל הבאים של סמסונג עשוי לאפשר לחברהה להתמודד כראוי עם טכנולוגיית הזיהוי הביומטרי החדשה של אפל, Face ID, אשר נראית – לכל הפחות על הנייר ועל פי ההדגמות הראשוניות, כמהירה, מאובטחת ומתקדמת יותר מהפתרונות אותם מציעות מתחרותיה. כך מתואר המצב גם על ידי האנליסט מינג-צ’י קאו, שציין כי טכנולוגיית Face ID של אפל נמצאת בפער של שנתיים וחצי מול הטכנולוגיות של יצרניות מכשירי אנדרואיד מתחרות, אשר מעוניינות לפתח טכנולוגיות שיתחרו בזו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים