הוכרזו: Huawei Mate 10 ו-Mate 10 Pro – עם מסך FullView נטול שוליים ותג מחיר יוקרתי

Huawei Mate 10 Pro

לאחר חרושת שמועות שנמשכה חודשים רבים, קיימה היום ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים הסינית, וואווי, אירוע הכרזה שהתרחש במינכן, גרמניה. במרכזו של האירוע חשף לעולם מנכ”ל החטיבה העסקית בחברה, ריצ’ארד יו, את סדרת מכשירי הדגל החדשה, Mate 10, הכוללת שלושה דגמי פרימיום מתקדמים העונים לשמות: Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro ו-Huawei Mate 10 Porsche Design.

בינה מלאכותית בראש ובראשונה

שלושת המכשירים מציעים מתחת למכסה המנוע שלהם את מערכת השבבים החדשה והמתקדמת ביותר מבית ייצורה של HiSilicon, חברת הבת של וואווי – Kirin 970. מערכת שבבים זו תציע, לטענת היצרנית, ביצועים משופרים בעד 20% שיסופקו על ידי 4 ליבות Cortex-A73 בתדר מירבי על סך 2.4GHz ו-4 ליבות Cortex-A53 בתדר מקסימלי של 1.8GHz. בזירת הגרפיקה נמצא 12 ליבות (MP12) שיגיעו כחלק מן המאיץ הגרפי Mali-G72.

Kirin 970 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Kirin 970 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

נוסף על כך, וכפי שוואווי הקפידה להזכיר במעמד ההכרזה על ה-Kirin 970 וכן בהכרזת סדרת מייט 10, יכולות הבינה המלאכותית שמגיעות עם השבב לוקחות חלק חשוב בסדרת המייט 10. החל ממערך הצילום כפול שמסוגל לזהות עצמים ולהתאים את הגדרות הצילום לאובייקטים המצולמים ועד ליכולות תרגום מהירות מטקסט, תמונה ואודיו ליותר מ-300 שפות, נראה כי וואווי הטמיעה את יכולות הבינה המלאכותית של מערכת השבבים החדשה שלה לכל אורך ממשק המשתמש החדש שמריצים דגמי ה-Mate 10, Mate 10 Pro ו-Mate 10 Porsche Design.

מערכת השבבים העוצמתית מצוותת ל-4GB RAM ו-64GB אחסון פנימי בדגם ה-Mate 10 ו-6GB RAM בשילוב 128 או 256 גיגה-בייט זיכרון אחסון פנימי עבור Mate 10 Pro ו-Mate 10 Porsche Design, בהתאמה. כמו כן, מציעים שני המכשירים מגירת כרטיס סים כפולה וייחודית המאפשרת הפעלה של שני כרטיסי סים ב-4G LTE בו זמנית או לחילופין את הפעלתו של כרטיס סים יחיד וכרטיס נוסף להרחבת הזיכרון הפנימי.

יכולות צילום מתקדמות

שלושת דגמי Mate 10 החדשים כוללים בגבם מערך צילום כפול שפותח זו שנה נוספת בשיתוף פעולה עם ענקית הצילום הפופולרית Leica. מערך זה כולל שני חיישנים צילום ברזולוציית 12 ו-20 מגה פיקסל. הראשון מביניהם הינו חיישן RGB המצלם בצבע והשני הינו חיישן מונכרום המסוגל לצלם בשחור ולבן בלבד.

מערך צילום זה מגיע עם מפתח צמצם f/1.6 בשילוב פוקוס לייזר אוטומטי, מנגנון זיהוי פאזה עבור פוקוס אוטומטי (PDAF) ופלאש LED כפול, כמו גם יכולות צילום וידאו ברזולוציית 4K, מייצב תמונה אופטי (OIS) וזום דיגיטלי חכם. הפיצ’ר הבולט ביותר במערך הצילום הכפול של דגמי מייט 10 מתבטא ביכולות זיהוי האובייקט המצולם באמצעות שימוש ביכולות הבינה המלאכותית של המכשיר. כך, יוכלו צמד המצלמות בגב דגמי מייט 10 לזהות את האובייקטים המצולמים ולדעת האם מדובר במאכלים, בחיות או בכל עצם אחר ובהתאם לכך להתאים את הגדרות הצילום האוטומטיות.

מערך הצילום הכפול ב-Huawei Mate 10
מערך הצילום הכפול ב-Huawei Mate 10

אפקט הבוקה המאפשר לצלם תמונות תוך טשטוש הרקע והגברת הפוקוס על האובייקט המצולם, המוכר לנו מסמארטפונים רבים בעלי מערך צילום כפול, לא נותר בלעדי לצמד המצלמות שבגב מכשירי סדרת Mate 10, וניתן לצלם תמונות Portrait עם אפקט בוקה גם בעת השימוש במצלמת הסלפי הקדמית של מכשירי הסדרה. זו, אגב, מגיעה ברזולוציית 8 מגה פיקסל.

PC Mode

עם השקתם של דגמי Galaxy S8 מוקדם יותר השנה, השיקה סמסונג פיצ’ר חדש המאפשר למכשירי הסדרה לתפקד כמעין PC לכל דבר, אך הדבר דרש מהמשתמשים לרכוש תחנת עגינה בעלות בלתי מבוטלת של כמה מאות שקלים. וואווי, מצידה, לוקחת את היכולות הללו צעד אחד קדימה ומציגה עבור סדרת מייט 10 את ה-PC Mode.

באמצעות פיצ’ר זה יכולים משתמשי שלל דגמי ה-Mate 10 לבצע במכשירם שימוש כמחשב שולחני (Desktop) לכל דבר, זאת באמצעות חיבורו למסך חיצוני. חיבור המכשיר למסך לא צריך להתבצע דרך תחנת עגינה וכל שנדרש הוא מסך וכבל USB Type-C, כאשר וואווי מדגישה כי הפיצ’ר יעבוד עם כל מסך וכי אין דרישות מיוחדות.

PC Mode בסדרת Huawei Mate 10
PC Mode בסדרת Huawei Mate 10

בעת חיבור המכשירים למסך חיצוני יוצג על גבי המסך, תוך שניות ספורות, ממשק משתמש ייעודי המספק חווית Desktop במלוא מובן המילה ומאפשר עריכת מצגות, הרצת מספר אפליקציות בו זמנית, גלישה באינטרנט, עריכת מסמכים ועוד. גם כאשר מבוצע שימוש במכשיר כמחשב, מאפשרת היצרנית להמשיך לעבוד על גבי הסמארטפון עצמו וכל ההתראות אינן מתקבלות אל ממשק הדסקטופ אלא אל המכשיר עצמו, כך שאלו לא פוגעות בשימוש.

EMUI 8.0

דגמי סדרת Mate 10 מגיעים עם גרסה חדשה של ממשק המשתמש העצמאי של וואווי, כשזה מבצע קפיצת מדרגה מגרסה 5.1 ל-EMUI 8.0. הסיבה לכך, ניתן להניח, טמונה בשילובה של מערכת ההפעלה החדשה והמתקדמת ביותר מבית גוגל, היא אנדרואיד 8.0 אוראו.

Huawei Mate 10 Porsche Design
Huawei Mate 10 Porsche Design

בין הפיצ’רים החדשים שמציעה וואווי עם ממשק המשתמש המעודכן נמצא רקע דינמי המאפשר לרקע המכשיר להשתנות בהתאם לשעה ביום; וכן יכולות פיצול מסך מתקדמות – התראות המתקבלות במערכת יציגו למשתמש אפשרות לפתוח אותן כאפליקציה שתשלט על מחצית מן המסך ותאפשר למשתמש להמשיך ולצפות בכל המתרחש באפליקציה המופיעה בחציו השני של המסך.

חרף האלמנטים המשותפים הרבים, ישנם מספר הבדלים מהותיים בין דגמי ה-Mate 10 ל-Mate 10 Pro, כמתואר בהמשך. ראוי להדגיש כי דגם ה-Mate 10 Prosche Design זהה ל-Mate 10 Pro מתחת למכסה המנוע וההבדלים היחידים עימו מגיעים בכל הנוגע לעיצובו.

Huawei Mate 10 Pro

סדרת מכשירי הדגל החדשה של וואווי כוללת, כאמור, שלושה מכשירי דגל, אך המשמעותי ביותר מביניהם הוא ה-Mate 10 Pro. המכשיר מציע למשתמשיו מסך נטול שוליים אותו מכנה היצרנית בשם FullView Display. מדובר בצג OLED בגודל 6 אינץ’ ברזולוציית Full HD Plus (או: 2160X1080 פיקסלים) המציע יחס צפייה של 18:9, זאת בהמשך למגמה הגוברת בשוק המובייל בשנה החולפת. נוסף על כך, מציע מסך המייט 10 פרו יחס ניגודיות של 7000:1 כמו גם תמיכה בתקן HDR10.

Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Pro

ה-Mate 10 Pro מגיע עם מבנה סנדוויץ’ זכוכית מוכר המשלב בין שתי יריעות זכוכית העוטפות את חלקו הקדמי והאחורי של המכשיר ומתעגלות אל מסגרת אלומיניום המחברת ביניהן. בגב המייט 10 פרו ניתן למצוא קורא ביומטרי לזיהוי טביעת האצבע של המשתמש. מעל לקורא טביעות האצבע משלבת היצרנית את מערך הצילום הכפול שפותח בשיתוף פעולה עם Leica זו פעם נוספת.

גוף הזכוכית והאלומיניום של המייט 10 פרו, שמגיע במימדיו צנועים ביותר העומדים על 154.2 מ”מ אורך ו-74.5 מ”מ רוחב, יהיה עמיד בפני מים ואבק תחת תקן IP67 שיאפשר למשתמשים לטבול את המכשיר במים עד לעומק של מטר למשך חצי שעה. את ה-Mate 10 Pro, שאינו כולל שקע 3.5 מ”מ לחיבור אוזניות, תציע היצרנית בצבעים אפור טיטניום, חום מוקה, כחול-מידנייט וזהב ורוד.

Huawei Mate 10

הדגם הנוסף בסדרת הדגל של וואווי הוא, איך לא, Huawei Mate 10. עם דגם זה נראה כי היצרנית לקחה גישה מעט יותר שמרנית וזה כולל צג FullView Display בעל שוליים דקיקים גם הוא, אלא שאלו מעט יותר עבים בהשוואה לדגם המייט 10 פרו. צג המכשיר מגיע בגודל 5.9 אינץ’ וברזולוציית 2K Quad HD, אלא שהפעם מדובר ביחס צפייה מעט יותר שמרני העומד על 16:9. בעקבות שילובם של שוליים מעט יותר עבים, מצליחה וואווי להטמיע בחלקו הקדמי של המייט 10 את קורא טביעות האצבע הקפסטיבי המוכר.

Huawei Mate 10
Huawei Mate 10

הזכוכית העוטפת את חלקו הקדמי של ה-Mate 10 מתעגלת אל מסגרת אלומיניום יוקרתית המתמזגת מצידה השני אל גב המכשיר, עטוף גם הוא ביריעת זכוכית. גוף המייט 10 מגיע במימדים צנועים למדי שעומדים על 150.5 מ”מ אורך ו-77.8 מ”מ רוחב, זאת אף שהיצרנית אינה מוותרת על שילובה של סוללה עוצמתית בקיבולת 4,000mAh. סוללה זו תספק שיפור של 30% בהשוואה לדור הקודם ותספיק לשימוש של עד 2 ימים רצופים בשימוש ממוצע. וואווי מציינת כי טעינת הסוללה למשך 30 דקות תאפשר לה להגיע מ-0 ל-58 אחוזים.

גופו של המייט 10 עמיד בפני מים ואבק תחת תקן IP53 שמשמעותו עמידות בפני טפטופים והתזות מים בלבד, והוא יוצע לרכישה גם כן ב-4 צבעים שונים: זהב שמפניה, שחור, זהב ורוד וחום מוקה. ראוי לציין כי בניגוד לדגם ה-Mate 10 Pro, כולל המייט 10 הסטנדרטי שקע 3.5 מ”מ לחיבור אוזניות.

מחיר וזמינות:

שלושת הדגמים החדשים והמתקדמים ביותר מבית וואווי, ה-Mate 10, Mate 10 Pro ו-Mate 10 Porsche Deisgn יהיו זמינים לרכישה במגוון מוקדים ברחבי העולם החל מחודש נובמבר השנה. את הדגם הבסיסי ביותר בסדרה, Huawei Mate 10, מתמחרת היצרנית ב-699 אירו (כ-2,900 שקלים או 830 דולר) לדגם הכולל 4GB RAM ו-64GB אחסון פנימי.

Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Pro

את דגם ה-Huawei Mate 10 Pro מתמחרת היצרנית במחיר גבוה העומד על 799 אירו (כ-3,310 שקלים או כ-950 דולר), זאת בגין גרסה הכוללת 6GB RAM וזיכרון אחסון פנימי בסך של 128 גיגה-בייט. את הדגם האחרון והיקר ביותר בסדרה, שפותח בשיתוף פעולה עם יצרנית הרכב פורשה, Mate 10 Porsche Design, מתמחרת וואווי בלא פחות מ-1,395 אירו. סכום זה שווה ערך לכ-5,800 שקלים או כ-1,650 דולר על פי שער ההמרה הנוכחי, שיעניקו למשתמשים 6GB RAM ו-256GB של זיכרון אחסון פנימי.

מיבואנית וואווי בישראל נמסר כי Mate 10 יגיע לארץ לקראת סוף השנה, בעוד דגמי Mate 10 Pro ו-Mate 10 Porsche Design ינחתו על מדפי החנויות במדינתנו הקטנה בתחילת חודש ינואר 2018.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים