iPhone X יהיה זמין לרכישה ב-55 מדינות החל מה-3 בנובמבר; אפל מפצירה בלקוחות להגיע לחנויות

Apple iPhone X (מקור: apple.com)

בעוד כ-24 שעות תחל באופן רשמי ההזמנה המוקדמת לאחד מן הסמארטפונים המעניינים ביותר בשנים האחרונות, הוא כמובן  ה-Apple iPhone X (או: אייפון 10), כאשר שבוע לאחר מכן, ביום שישי ה-3 בנובמבר, תזניק אפל את מכירתו הרשמית של המכשיר וזה יעלה על מדפי החנויות במוקדים נבחרים. רגע לפני תחילת המכירה, משחררת הענקית האמריקאית הודעה ראשונה בנושא וחושפת באילו חנויות יהיה זמין המכשיר לרכישה במקום והיכן ניתן יהיה להזמין אותו במסגרת הרכישה המוקדמת.

במסגרת הודעה לעיתונות אותה משחררת החברה דרך אתר האינטרנט שלה, חושפת אפל כי ה-iPhone X יושק באופן רשמי ב-3 בנובמבר בלמעלה מ-55 שווקים ומדינות ברחבי העולם – כאשר בכל אותן ארצות ומדינות, יוכלו הלקוחת להגיע לחנויות ה-Apple Store ולרכוש את מכשיר האייפון 10 במקום, ללא כל צורך בהזמנה מוקדמת. למעשה, אפל אף מפצירה בצרכנים לצאת לחנויות ולהגיע מוקדם ככל שיוכלו, שכן אלו נפתחות כבר בשעה 8 בבוקר (בהתאם לשעון המקומי במדינות השונות).

בין המדינות בהן יהיה אייפון X זמין לרכישה כבר ב-3 בנובמבר לא תמצאו את ישראל, אך במדינות רבות אחרות, בהן ארה”ב, יפן, סין, אוסטרליה, קנדה, צרפת, גרמניה, יוון, איטליה, מקסיקו, שוויץ, סלובקיה, סלובניה, מונקו, קטאר, רוסיה, ערב הסעודית, ניו-זילנד, ספרד ועוד יהיה המכשיר זמין. את רשימת הארצות והשווקים המלאה תוכלו למצוא כאן.

Apple iPhone X (מקור: apple.com)
Apple iPhone X (מקור: apple.com)

דיווחים מהחודשים האחרונים (ואף מהשבועות האחרונים) העידו כולם כי אפל חווה קשיים מהותיים ביותר בייצורו של מכשיר האייפון X, מה שלכאורה צפוי היה להביא אותה להציע ללקוחותיה כמות צנועה ביותר של מכשירים זמינים במלאי ביום ההשקה של המכשיר, ה-3 בנובמבר. כך אף אישר אנליסט המובייל מינג-צ’י קאו, שציין כי קצב הייצור של מכשירי אייפון 10 נמוך מהצפוי ובמעמד ההשקה יהיו זמינים במלאי בין 2 ל-3 מיליון יחידות בלבד.

עם זאת, דבריו של קאו, כמו גם יתר הדיווחים, כלל אינם מסתדרים עם הודעתה הרשמית של אפל – כשזו מפצירה ומעודדת לקוחות להגיע לנקודות המכירה ולחנויות Apple Store ביותר מ-55 מדינות שונות. אל לנו לשכוח כי מכירותיה של היצרנית בימי ההשקה הראשונים, אם נתייחס לשנים הקודמות, אינן נמנות במאות אלפי יחידות, אלא במיליונים או עשרות מיליונים. כך, לדוגמה, עם השקתם של דגמי אייפון 6S ו-6S פלוס, מכרה אפל לא פחות מ-13 מיליון מכשירים בסוף השבוע הראשון להשקה – ואז הושקו צמד המכשירים ב-12 מדינות בלבד.

השנה, עם אייפון X, מושק המכשיר ב-55 מדינות שונות – פי כ-4.5 יותר. יתרה מזאת, המכשיר הנ”ל מביא עימו את שינויים משמעותיים בסדרת האייפון, מה שצפוי להוביל לכמות שיא של מכירות שעשויה לגבור על מכירותיה של הענקית בכל השנים הקודמות.

טעינה אלחוטית ב-iPhone X באמצעות AirPower
טעינה אלחוטית ב-iPhone X באמצעות AirPower

בהתאם לכך, בהחלט ייתכן כי הדברים שהוצגו במגוון הדיווחים הקודמים בנושא אינם כה מדוייקים. נכון, באפל אמנם ציינו כי החברה “תעבוד קשה ככל הניתן על מנת לייצר כמה שיותר [מכשירי אייפון X]“, וזו כמובן לא מסרה פרטים לגבי קצב הייצור של מכשיריה.

עם זאת, אנו לא רואים כל סיבה לכך שהחברה תפציר ותקרא למשתמשיה לצאת לחנויות ברחבי יותר מ-55 מדינות שונות ושווקים עצומים בגודלם כאשר אין בכוונתה להעמיד מלאי מתאים למכירה על גבי מדפי החנויות. כך או כך, בהחלט יהיה מעניין להמתין ולראות את תגובת הצרכנים להשקת מכשירי האייפון 10 החדשים וכן את יכולותיה של אפל להתמודד עם כמות הזמנות שצפויה להיות הגבוהה ביותר איי פעם בסדרת מכשירי האייפון.

ומה איתכם – מתכננים לרכוש את ה-iPhone X כשיגיע לישראל? שתפו אותנו בתגובות!


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים