זה רשמי: אמזון מפיקה סדרה לשר הטבעות

פרודו וסאם מתוך "שר הטבעות" מתוך “שר הטבעות”

אחרי שמועות ורמיזות שהתחילו לרוץ בימים האחרונים, יצאה אמזון (Amazon) בהכרזה רשמית – סדרה חדשה המבוססת על ספרי “שר הטבעות” (Lord of the Rings) תופק בשיתוף פעולה של New Line Cinema, HarperCollins, אמזון, ו-Tolkien Estate and Trust, הגוף שמחזיק בזכויות על ספריו של ג’.ר.ר. טולקין, הסופר מאחורי הטרילוגיה האפית.

על פי הדיווחים, Tolkien Estate ניגשו ל-HBO, אמזון ונטפליקס עם הזכויות, ודרשו סכום שנע, ככל הנראה, בין 200 ל-250 מיליון דולר. זה מחיר מופרע לחלוטין לסדרת טלוויזיה, כאשר מדובר במחיר לזכויות בלבד, סכום כסף שיצא עוד לפני כל שלב שהוא בהפקה, שכן הטולקיניסטים לא הציעו אפילו רעיון לסדרה, אלא רק זכויות לשימוש במותגים של טולקין.

אמזון היא זו שרכשה את הזכויות לבסוף, מה שהופך מיד לרכישת הזכויות היקרה ביותר של אמזון בכל הזמנים. אמנם אין קונספט מגובש, ידוע כבר באיזו תקופה הסדרה תתרחש – לפי אמזון, הסדרה תספר סיפורים שהתרחשו לפני האירועים של “אחוות הטבעת” הספר והסרט הראשונים בטרילוגיה. אמזון התחייבה מראש לסדרה מרובת-עונות, ואף הודיעה שהאופציה לסדרות ספין-אוף פתוחה בהמשך.

שרון טל-יגואדו, לשעבר סגנית-נשיא פוקס, וכיום העומדת בראש חטיבת הסדרות המקוריות של אמזון, אמרה: “שר הטבעות היא תופעה תרבותית שהציתה את דמיונם של מספר דורות של מעריצים, דרך הספרות והמסך הגדול. […] אנחנו נרגשים לקחת את מעריצי שר הטבעות למסע למסע אפי חדש בארץ התיכונה”. אין עוד פרטים לגבי תאריך היציאה של הסדרה, אך היא תהייה אקסקלוסיבית למנויי Amazon Prime Video.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים