-פרסומת-

המעבר של Steam לשקלים חדשים: מחירים השתנו, משחקים רבים חסרים לגמרי

| יום שלישי, 14 בנובמבר 2017, 11:11 | כלכלי, משחקים
לוגו STEAM של חברת VALVE

עד אתמול (ב’), המחירים בחנות Steam בישראל נקבעו באופן דומה לחנות בארצות הברית, והיו רשומים בדולרים. עם המעבר של Steam למטבע המקומי, שקלים חדשים, לא ניתן לקנות יותר בדולרים. עם זאת, נראה כי משחקים רבים בחנות המקוונת קיבלו מחירים שונים מאשר היו לפני כן. יתר על כן – משחקים שמחירם עדיין לא נקבע בשקלים לא ניתנים כלל לרכישה, וביניהם משחקים חדשים ומבוקשים.

שינויים במחירים

עליית מחירים נרשמה עבור כמה וכמה משחקים. למשל, מחירו של Skyrim Special Edition בישראל עומד על 169.99 שקלים, לעומת 141.7 שקלים בארצות הברית ($40) – הפרש של כ-20% במחיר. Assassin’s Creed Origins החדש טיפס מ-212.6 שקלים ($60) בארצות הברית, ל-239.90 בישראל. משחקים רבים נמכרים בעליית מחיר מתונה יותר, כמו Cuphead, שמחירו בארצות הברית ($20 שהם 70.83 שקלים) עלה בשקלים בודדים בישראל (73.95 שקלים). כמה משחקים שתומחרו ב-$15 (53.15 שקלים) עלו מעט למחיר 55.95 שקלים.

בעיה חמורה יותר הינה ביטול האפשרות לקנות משחקים רבים שמחירם בשקלים עדיין לא נקבע. אם חברה מסוימת לא טיפלה בתמחור המשחק בשקלים, הוא פשוט לא ניתן לקניה. בין המשחקים הללו ניתן למצוא כותרים מבוקשים מאוד כמו COD: WWII החדש, GTA V המבוקש, Civilization VI, Ark: Survival Evolved, NBA 2K18, H1Z1 ועוד רבים אחרים. בהודעה שפורסמה ב-Steam אודות המעבר לשקלים חדשים, נרשם כי אכן לא יתאפשר לרכוש משחקים טרם מחירם בשקלים חדשים יוסדר. יש להדגיש כי אם המשחק כבר נמצא בספריה שלכם, תוכלו לשחק בו כרגיל – הבעיה כרגע ברכישה בלבד.

ישנן גם הפתעות חיוביות. חלק מהמחירים בישראל דווקא זולים יותר מאלה שבארצות הברית. למשל, הלהיט הנוכחי PUBG נמכר בישראל במחיר נמוך יותר: 88.25 שקלים, לעומת המחיר בארצות הברית המתורגם ל-106.30 שקלים ($30). גרסת Game of the Year של Hitman עולה בישראל 198.88 שקלים, לעומת 218 שקלים בארצות הברית ($61.51).

נראה כי השליטה בתמחור המחודש נמצאת בידי המפיצות (או המפתחים), שקובעים את המחירים בשווקים השונים. הנחה זו מתיישבת גם עם העובדה כי השינויים במחירי המשחקים אינם עקביים: חלקם עלו באופן ניכר, חלקם עלו באופן זניח, ואילו חלקם אפילו זולים יותר כעת בישראל. מפיצות שלא קבעו עדיין מחיר לאיזור ישראל, משחקיהן לא זמינים בשקלים חדשים נכון לעת זו, ויש להמתין שמחיריהם ייקבעו. נקווה כי העניין יוסדר בקרוב, על מנת שנוכל לרכוש את המשחקים ב-Steam כרגיל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רפאל בן-ארי
כתב ומפיק תכני גיימינג יותר מעשור, בעל היכרות עמוקה עם ההיסטוריה של תעשיית המשחקים. בזמנו הפנוי (הנדיר) יוצר מודים ומקדם יוזמות נוספות בתחום הגיימינג בישראל. מעדיף לשחק עם עכבר ומקלדת ויש לו את דיוק ניוקם בחיוג מהיר בנייד.
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות