אפל עשויה לשלב זיהוי פנים מסוג Face ID בדגם הרמקול החכם HomePod שיוצג ב-2019

רמקול HomePod (תמונה: Apple) רמקול HomePod (תמונה: Apple)

בחודש יוני השנה, בתום חרושת שמועות אינטנסיבית למדי, הצטרפה אפל לשלל ענקיות טכנולוגיה כדוגמת אמזון וגוגל כאשר הציגה את הרמקול החכם הראשון בייצורה – Apple HomePod, המתנהל ומופעל כולו באמצעות העוזרת הוירטואלית סירי. הרמקול החכם מבית הענקית האמריקאית אמנם טרם הגיע למדפי החנויות, אך כעת צץ לו ברשת הדיווח הראשון המתייחס דווקא לאחד מדורות ההמשך של הרמקול החכם.

על פי הדיווח, שמגיע מהאתר היפני Nikkei, דגם ה-HomePod שיוכרז על ידי אפל ב-2019 עשוי להציע למשתמשיו  זיהוי פנים בטכנולוגיית Face ID – פיצ’ר ייחודי למדי שלא היינו מצפים לראות בשוק הרמקולים החכמים בשלב זה. טכנולוגיית זיהוי הפנים המתקדמת של אפל זמינה כיום אך ורק במכשיר הדגל הנוכחי מבית ייצורה, Apple iPhone X, שהחל להגיע ללקוחות ברחבי העולם מוקדם יותר החודש.

רמקול HomePod (תמונה: Apple)
רמקול HomePod (תמונה: Apple)

במסגרת הדיווח מצטט האתר את דבריו של דיוויד הו, נשיא חברת Inventec Appliances, האחראית על ייצורו המסחרי של ה-HomePod. לדברי הו, בחברה שלו רואים טרנדים חדשים בהנדסת הרמקולים החכמים, כאשר אלו יציעו לא רק זיהוי קולי, אלא גם זיהוי פנים וזיהוי תמונה. באמצעות פיצ’רים אלו, ציין נשיא החברה, יהיו “חיי האנשים נוחים יותר” והמוצרים יהפכו לנוחים יותר לשימוש.

הדיווח הנ”ל מגיע כחצי שנה לאחר שהעיד דיווח אחר כי הרמקול החכם מבית אפל אכן עשוי להציע מערך צילום שישמש עבור זיהוי פנים. בדיווח זה נמסר בזמנו כי זיהוי הפנים של הרמקול החכם מבית אפל יאפשר ל-HomePod לדעת מי בדיוק נמצא בחדר ובהתאם לכך יוגדר הרמקול על פי העדפותיו של אותו משתמש.

ומה דעתכם בנושא – האם תרצו לראות טכנולוגיית זיהוי פנים ברמקול ה-HomePod שיגיע ב-2019?

השוואת מפרטים