-פרסומת-

גאדג’טי מסקר: Apple iPhone X – הסמארטפון המרשים והיקר ביותר של אפל

| יום רביעי, 22 בנובמבר 2017, 19:30 | גאדג'טי מסקר, סלולר

עברו כמה שנים מאז הציגה אפל רענון בעיצוב מכשירי האייפון, אך בשנת 2017 זה סוף סוף קרה. iPhone X (או אייפון 10) הצטרף לגל ההולך והגדל של מכשירים השמים דגש גדול יותר על המסך, אך באפל כמו באפל, לא הסתפקו בכך והציגו עיצוב חדש לחלוטין המחזיר את סנדוויץ’ הזכוכית שהופיע לראשונה עם דגם האייפון 4 ומשלב מסך ענק בגוף בעל מבנה מינימלי ככל הניתן, זוג מצלמות בגב המכשיר, רכיבי חומרה חדשים והתאמה מיוחדת של מערכת ההפעלה לסמארטפון.

אייפון 10 יושק בישראל לראשונה בלילה שבין ה-22 ל-23 בנובמבר, זמן לא רב לאחר ההשקה הבינלאומית של המכשיר, ורגע לפני שזה קורה, אנו מציעים לכם את חוות דעתנו על המכשיר.

מתיחת פנים

תמיד נהניתי מהמראה של מכשירי האייפון. באפל יודעים כיצד להפוך מוצרים לפריטים בעלי עיצוב מרשים והדבר אינו שונה גם בדגם האייפון 10. הסמארטפון מגיע בשני צבעים – שחור וכסוף, כאשר הדגם ה”כסוף” וזה אותו בחנו, מציג גב זכוכית המדגיש צבע לבן. מדובר במכשיר בעל נוכחות משמעותית ביד והוא לא האייפון הקליל אותו היינו אולי רגילים לראות בשנים קודמות. מסגרת המתכת מספקת אחיזה נוחה ביד והחלק היחיד שמעט מפריע היא בליטת המצלמה, בה לא נראה כי אפל מתביישת כלל, כאשר גם בליטה זו משתלבת היטב בעיצוב הסמארטפון.

בצידו הקדמי של המכשיר נמצא את השינוי המשמעותי ביותר. אפל שילבה באייפון X מסך ענק בגודל 5.8 אינץ’, אך הצליחה לשמור על מידות הקטנות באופן משמעותי מדגמי האייפון 6/7/8 פלוס שראינו בשנים קודמות. מדובר, לראשונה עבור החברה, במסך OLED מתוצרת סמסונג שמציע בהתאם את הבהירות הגבוהה, השחורים הכהים ביותר והופך את הבהייה במסך לחוויה נפלאה.

כפתור בית כבר לא תמצאו כאן. כפי שהסירה החברה את שקע האוזניות לפני כשנה (גם לא קיים בדגם זה), כך הסירה החברה לחלוטין את כפתור הבית הוותיק שליווה את מכשירי האייפון מאז הדגם הראשון שהוצג ב-2007. יחד עם כפתור הבית נעדר גם החיישן הביומטרי ששימש לזיהוי טביעות אצבע, במקומו משלבת אפל מערך צילום חדש בקדמת המכשיר המאפשר סריקת פנים תלת-מימדית, Face-ID, לצורכי הזיהוי הביומטרי.

מה שהפריע לי במיוחד הייתה הבחירה של אפל לשלב שקע שחור הנכנס אל תוך התצוגה ומפריד את המסך לשניים בחלקו העליון. המחנות השונים ברשת עדיין נלחמים בנושא, כאשר לחלקם זה לא מפריע כלל וחלקם ממש שונאים את השקע הזה. מספר אפליקציות אף מציעות לפטור אותנו מאותה הפרעה. עבורי מדובר בהפרעה עליה לא הצלחתי להתגבר – לא עם שינוי רקע הסמארטפון לצבע כהה ולא בניסיון להתרגל לתצוגה המחולקת. זהו חלק קטן מאוד ממסך האייפון, ולא ממש יפריע לכם בצפייה בתמונות או בסרטונים אלא אם תתעקשו להגדיל את המופיע על המסך כדי שיפריע לכם ואפליקציות יתאימו עצמן לתצוגה החדשה, כך שגם כאן לא צפויה הפרעה.

עזבו אתכם מכפתורים

כשאפל נטשה את חריץ ה-3.5 מ”מ לחיבור אוזניות, מדובר היה בצעד שלא היה קל להתרגל אליו. אמנם אוזניות אלחוטיות זוכות לאימוץ הולך וגדל, אך יעבור עוד זמן מה עד שינטשו המשתמשים והיצרניות את האוזניות עם החוטים והפתרון של מתאם קטן לאוזניות ממש לא עושה לי את זה. בשונה מכך, הויתור של אפל על כפתור הבית המיתולוגי באייפון נעשה בצורה הקרובה למושלמת, יחד עם שילוב מחוות שימוש במסך מגע שיושמו היטב.

עם ההגדרה הראשונה של האייפון מסבירה אפל כיצד לתפעל את המכשיר באמצעות אותן מחוות, והשימוש באלו הוכיח נוח למדי. קל היה לשנות את אופי השימוש במכשיר והמעבר בין אפליקציות, חזרה למסך הבית ופעולות נוספות הפכו פשוטות למדי באמצעות אותן מחוות. מקום אחד בו לא אהבתי את השינוי הוא בחלון ריבוי המשימות, שאינו מאפשר לסגור אפליקציות על ידי גרירתן מעלה כפי שניתן היה עד כה – יש ללחוץ לחיצה ארוכה על אחת מהן כדי להעלות אפשרות סגירה של כל חלון בנפרד.

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

איני רואה צורך אמיתי בסגירה של חלונות אפליקציות, ואולי הקושי הזה מגיע מצד אפל כדי לנסות ולגרום לנו להבין שהחברה מנהלת את העניינים טוב מספיק כדי שלא נצטרך לסגור אפליקציות בכח, אך מי שבכל זאת מעוניין – צפוי להתעצבן קצת כל פעם שירצה לסגור אפליקציה בכח.

אחד הדברים שאני אוהב במיוחד במכשירים מבוססי אנדרואיד היא האוטומציה. אנדרואיד מאפשרת לאפליקציות ניהול סיסמאות כמו LastPass להזין סיסמאות היכן שצריך באופן אוטומטי, ואפליקציות שונות הדורשות כניסה באישור נוסף דרך SMS כבר יודעות לזהות את הקוד שמגיע בהודעה ולהזין אותו עבורנו. אף ניהול המידע והסיסמאות שמציעה אפל דרך ה-Key Chain שלה, לא סיפקה החברה פתרון טוב מספיק כדי לתת את אותה תחושת אוטומציה שקיימת באנדרואיד. עד עכשיו.

את מקומו של החיישן הביומטרי בכפתור הבית תופסת כעת מצלמת ה-Face ID של אפל, וזו מבצעת פעולות שהופכות את השימוש באייפון X לפשוטות ונוחות מאי פעם. זיהוי הפנים מהיר מאוד ומתבצע ללא צורך בהנחת האצבע (או האצבעות) הספציפית אותה לימדתם את המכשיר לזהות.

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בפעולה פשוטה וזריזה לומד מנגנון זיהוי הפנים של אפל את הפנים שלכם והזיהוי עבד באופן מושלם בכל פעם – עם כובע, משקפיים, בלילה או מול השמש, עם משקפי שמש וגם עם שילובים ביניהם, בזווית כזו או אחרת מהפנים לא נכשל זיהוי הפנים באייפון X ולו פעם אחת. הדרך היחידה בה הצלחתי לגרום ל-Face ID לא לפתוח את נעילת המכשיר הייתה בעצימת עיניים, פונקציה שהוגדרה על ידי אפל באופן ספציפי.

אך זיהוי הפנים המדוייק אינו התכונה שגרמה לי לאהוב את נטישת החיישן הביומטרי לזיהוי טביעות האצבע. אהבה זו שמורה לדרך בה אפל שילבה את מנגנון זיהוי הפנים יחד עם ה-Key Chain שלה. ניתן כעת למלא סיסמאות בקלות ובאופן מאובטח באמצעות זיהוי הפנים ואף לאשר ביצוע רכישות עם זה, ובכך מתקרבת אפל צעד נוסף לכיוון האוטומציה שכה כיף לעשות בה שימוש במכשירי אנדרואיד, יחד עם שכבת אבטחה שתעזור לנו לשמור על המידע שלנו בטוח.

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

שימוש נוסף במצלמת ה-Face ID נעשה על מנת לדגום את תנועות הפנים וליישמן על דמויות שונות של חיות או קקי מחייך. ה-Animoji מדליקים ולא מעט סרטונים חמודים כבר הספיקו להציף את הרשת עם הבעות ושירים שהתבצעו דרך האפשרות החדשה הזמינה דרך אפליקציית ההודעות של אפל, iMessage. ה-Animoji עובדים היטב וזיהוי הפנים טוב מספיק כדי לספק הבעות פנים מדויקות דרכם, אך אלו זמינים רק בשליחת הודעות דרך האפליקציה של אפל, אם כי ניתן להוריד אותן לפורמט של סרטון וידאו ולהעביר לחברים.

פונקציה קטנה נוספת שמתאפשרת הודות ל-Face ID מופיעה בהצגת הודעות מתפרצות במסך הנעילה. דרך הגדרות המכשיר ניתן להפעיל אפשרות להסתרת ההודעות המתפרצות, כך שאלו יוצגו רק כאשר זיהה האייפון 10 את הפנים של בעל המכשיר. בדרך זו אפשר להציץ להודעות מתי שנרצה מבלי לפתוח את מסך הנעילה, אך להמשיך ולהסתיר אותן מעיניים מחטטות.

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מכשיר מולטימדיה אולטימטיבי

הרבה מאוד זמן רציתי לתת את תת-הכותרת הזו למכשיר אייפון, אבל בהתחשב בכך שבחברה בחרו עד כה להציג את השוליים הענקיים סביב המכשיר ורמקול מונו בודד או רמקולי סטריאו שעשו את העבודה, אבל לא באופן מושלם – לא התאפשר לי. אבל עכשיו, עם מסך OLED ענק ומרשים מאוד בגודל 5.8 אינץ’ וזוג רמקולים שאינם רק חזקים מאוד, אלא גם מפיקים צלילים מדוייקים באיכות מרשימה, הגיע הזמן של האייפון להיתפש כמכשיר שמספק את הסחורה בתחומי הצפייה בסרטים, האזנה למוסיקה, וכמובן במשחקים.

באפל לא רק שבחרו לשלב מסך גדול בעל שוליים מצומצמים, אלא גם ידעו לנצל את כולו היטב על-ידי ביצוע מתיחת פנים למערכת ההפעלה. אף הביקורת שלי על השקע הנכנס לתוך המסך, עלי להודות שהצגת הנתונים השונים אודות המכשיר (רשת סלולר, חיבור Wi-Fi, סוללה, שעון) אי שם למעלה משני צידי שקע המצלמות והחיישנים הינה בחירה טובה. בדרך זו לא לוקח הבר העליון שטח גדול מידי מהמסך ומאפשר לנו להמשיך לצפות במה שמוצג בו בשלמות (אלא אם נגדיל את התמונה מעבר לשקע המסך).

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

את הגרירה של וילון ההתראות ומרכז הבקרה משני צידי המסך העליונים אהבתי פחות. זה נורא מגביל לבצע פעולות במכשיר ביד אחת כאשר הפעלתן הינה בראש המכשיר, אך דווקא בשימוש ברכב בעת עצירה ברמזור, למשל, קל מאוד לשלוף בצורה זו את וילון ההתראות לשם הצצה מהירה בהתראות או החלפת שיר דרך וידג’ט מוסיקה המופיע בראש וילון ההתראות.

החומרה המשולבת באייפון X לא תשאיר אתכם מאוכזבים. האפליקציות עולות מהר מאוד וכך גם המשחקים הכבדים ולא נתקלתי בשום בעיה להריץ גם את המשחקים הכבדים יותר. משחקים שנוצרו עבור רכיבי המציאות המדומה החדשים ששילבה אפל גם באייפון 8 עשו רושם טוב יותר באייפון X, הודות לתצוגת ה-OLED החדשה. תצוגה זו מציעה רזולוציה של 1125×2436 פיקסלים ותומכת בטווח הצבעים הרחב P3 וגם ב-HDR, כך שניתן להנות ממנה גם בצפייה בסרטים וסדרות באיכות גבוהה דרך שירותי הזרמת תוכן כמו אלו של אמזון ונטפליקס. אפשרויות ה-3D Touch ממשיכות להופיע גם במסך ה-OLED.

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

צד הסוללה במשוואה של מכשיר מולטימדיה הוא משמעותי למדי. אם כיום משתמשים בסמארטפון יותר ויותר כדי לצפות בסרטים ולצלם תמונות, הרי שהסוללה צריכה להציג נתונים שיתאימו לאופי שימוש זה. הסוללה מעולם לא הייתה הצד החזק של מכשירי אייפון ואף הביצועים הטובים יותר שמציגה סוללת האייפון X, גם כאן לא נצליח לקבל מעבר ליום עבודה עם המכשיר בין טעינה לטעינה.

בשימושים קלים מספיקה סוללת האייפון X על מנת לצלוח יום עבודה שלם ולהספיק להשתמש בו גם אל תוך הלילה, אך כמכשיר מולטימדיה נדרוש ממנו יותר וכאן מתבטא ריקון הסוללה אף שילובו של מסך ה-OLED החסכוני. בשימושים כבדים הצלחתי להגיע לרוב לשעות אחר הצהריים או לשעות הערב המוקדמות לפני הצורך בטעינה חוזרת. המכשיר תומך בטעינה מהירה (וגם באלחוטית), כך שלא מדובר בסוף העולם אם יש לכם מטען תואם, אך עדיין ניתן היה לקוות ליותר.

מצב פורטרט

ה-iPhone X משלב זוג מצלמות בגבו ומאפשר צילום תמונות פורטרט עם אפקט בוקה (Bokeh) המרשים, אך דווקא מצלמת הסלפי הייתה זו שהצליחה להרשים אותי יותר בתחום זה. את אפקט הטשטוש דרך מצלמה אחת כבר זכינו לראות במצלמה הראשית של האייפון 8, אך זה מציג כעת יכולות טובות למדי גם במצלמת הסלפי של האייפון 10. תוצאות טובות מזו תקבלו בצילום דרך זוג המצלמות בגב המכשיר, אך כעת ניתן להפיק איכות גבוהה של תמונות פורטרט גם בלי לבקש מאחרים שיצלמו אותנו.

החיסרון של אפקט הבוקה במצלמת הסלפי הוא בעת צילום במקומות עם תאורה חזקה של השמש. מצאתי פעמים רבות כי אפליקציית המצלמה באייפון מתריעה בפני כי לא ניתן לבצע תמונת פורטרט כראוי בשל התאורה החזקה ונאלצתי למצוא מקום מוצל יותר על מנת לצלם. במצלמה הראשית בגב המכשיר לא נתקלתי בבעיה זו.

בתמונה המצורפת מטה תוכלו לראות צילום תמונת פורטרט שביצעתי בתאורה חזקה יותר, שהביא לסטייה בהצגת הטשטוש, אשר מופיע באופן חלקי גם על הפנים, ולא רק ברקע מאחור.

תמונת פורטרייט עם מצלמת סלפי באייפון X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

תמונת פורטרט עם מצלמת סלפי באייפון X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מלבד זאת, קשה היה למצוא חסרונות במצלמות של האייפון X. איכות התמונות מרשימה מאין כמוה ועל גבי מסך ה-OLED נראות טוב יותר מהמציאות. אפקט ה-HDR מדויק הרבה יותר ומאפשר צילומים בתנאי תאורה שונים באותה תמונה וגם הצילום בתנאי תאורה נמוכים מרשים למדי.

השימוש במצלמת הטלפוטו במכשיר מאפשר תפיסה של תמונות תקריב באיכות מרשימה מאוד. על מנת לבחון זאת החלטתי לנסות להשתמש ביתרון של הזום האופטי שמציעה המצלמה על מנת להתקרב ככל האפשר לייצור חי מבלי שיברח והמצלמה הצליחה לתפוס פרטים מרשימים מאוד. את התמונה הבאה חתכתי (CROP) כדי להדגיש את הפרטים של הזבוב שנתפסו בעזרת המצלמה (לחצו להגדלה):

צילום בעדשת טלפוטו אייפון X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום בעדשת טלפוטו אייפון X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בצד הוידאו מספקת המצלמה איכות מירבית של 4K ב-30 או 60 פריימים בשניה וגם ייצוב וידאו ברמה מרשימה. תוכלו לראות בוידאו הקצר המצורף מטה את היציבות בזמן צילום באיכות 1080P ב-30 פריימים בשניה במהלך נסיעה ברכב ובשעות ערב:

סיכום

iPhone X הוא המכשיר המרשים ביותר שהציגה אפל מאז האייפון הראשון ששינה את פני תעשיית המובייל. השינויים שביצעה אפל במכשיר מביאים אותו לעמוד מול הדגמים המתחרים באותה הקטגוריה, להשתוות ואף להביס אותם במספר קטגוריות. שילוב מסך הענק ונטישת כפתור הבית התבצעו כפי שרק אפל יודעת לעשות זאת ואימוץ המחוות ברחבי מערכת ההפעלה מתבצע באופן אינטואיטיבי המקל על השימוש השוטף במכשיר.

לצד טכנולוגיית ה-Face ID החדשה מציגה אפל עם האייפון X מכשיר שמספק חווית שימוש התואמת את זו אותה רצינו לקבל במכשיר מבית החברה, וזאת במבנה שאינו גדול יתר על המידה כפי שהיה עם דגמי הפלוס בשנים האחרונות. המצלמה מרשימה והעיצוב מרהיב, אם כי לוקה מעט באיזור מסויים וספציפי בשול העליון של המסך. החיסרון העיקרי של מכשיר זה נעוץ במחירו הגבוה עד בלתי הגיוני – בעת השקתו בישראל המתקיימת בלילה שבין ה-22 וה-23 בנובמבר, תוכלו למצוא את המכשיר במחיר של לפחות 4,600 שקלים עבור גרסת ה-64 גיגה-בייט.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
9
מולטימדיה
9
סוללה
7
מצלמה
10
סיכום
9.1
מרשים מאוד ויקר בהתאם
מה אהבנו
מסך OLED החדש
רמקולים חזקים
מצלמות
עיצוב
מה לא
שקע המסך
סוללה ממוצעת
מחיר
מחירים
החל מ-4,600 שקלים:

 

*מכשיר בסקירה זו נמסר לגאדג’טי מטעם רשת חנויות iStore.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
מוצרים קשורים
השקה
נובמבר, 2017
מסך
5.8 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 3GB
ערכת שבבים
 • Apple A11 Bionic
נפח אחסון
64GB / 256GB
מצלמה
12+12 מגה-פיקסל
סוללה
2716mAh
מערכת הפעלה
iOS 11
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: OnePlus 5T | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • Baby Groot

  קודם כל רונן- תודה רבה על הסקירה.
  רק דבר אחד היה חסר לי- התראות. איך אני רואה אותן? כי באמצע יש את הבר נוטץ׳ שחוסם ומצד ימין שעה וויפיי וכו׳

  • גרירה משמאל לנוטץ’ לוילון התראות, מימין למרכז בקרה

   • Baby Groot

    כן אבל התראות בלייב שמופיע לך ווילון קטןך

    • Camilla Russo

     They’re still there just below the notch.

 • Matan Ben Haim

  אני כרגע עם OP3T והזמנתי לאשתי את האייפון x מחברת פרטנר! מחכה למכשיר ביום שני הקרוב 🙂

  • ‫אוריה גאון‬‎

   אשכרה קנית מכשיר ב5000????

  • לא רק שקנית אייפון, גם קנית אותו בארץ? חטא על פשע.

 • Jack Reacher

  אוקיי מכשיר מרשים אבל שוב מה החידוש פה? מסך? מצלמה? זיהוי פנים טוב יותר? בסופו של יום זה עדיין אותו טלפון מיושן עם מערכת הפעלה מצויינת אבל שלא נותנת לעשות כלום שלא לדבר על מחיר שערורייתי, לא מצליח להבין למה לשלם כאלו סכומים על טלפון שלא נותן לך לעשות כלום ללא הרשות של אפל (מבלי להזכיר דברים טריוויאלים כמו הרחבת זיכרון והתאמה מלאה של הטלפון איך שנראה לי ולא לאפל)? האם סמל סאטוס שווה 5000 ש”ח?

  • רון כהן

   מה אתה רוצה שהוא יעשה? קפה??? זה מכשיר שעובד מצויין מה צריך יותר מזה

   • ori avraham

    ב1000$ הייתי שמח אם הוא גם היה מחזיק כל היום בלי הטענה. בעיקר כשיש מכשירים שעושים כל מה שהוא עושה כמעט(בלי גימיקים) בחצי מחיר

   • Jack Reacher

    בשביל 5000 ש”ח? כן, אני מצפה שיביא לי קפה ומאפה כל בוקר 🙂

  • Somebody

   זה בדיוק מה שגם אני חשבתי על אפל וזה בהחלט לא מתאים לחלק מהאנשים, אבל זה חלק קטן מאוד. אני מעדיף אייפון (אחרי שנים ארוכות עם אנדרואיד ו-Windows Phone), ואסביר למה:

   יש לי Macbook, iPhone ו-Apple Watch, ואני נדהם כל פעם ממשהו שאמור להיות טריוואילי אבל הוא פשוט לא המכשיר פשוט עובד.
   באנדרואיד אתה יכול להתקין לאנצ׳רים ולהרכיב אותו איך שאתה רוצה, אבל אם יש לך ״לאנצ׳ר״ שעובד עם כל שאר המכשירים שלך ואיתך בצורה מושלמת? שום אייפון לא נתקע אחרי שנה, אין אף פעם באגים וכד׳ (יוצאי דופן הם השבועות הראשונים של iOS 11) וכל המכשירים שלך פשוט עובדים כמו שצריך וכמו שאתה רוצה. אתן לך כמה דוגמאות:

   כשאתה מקבל כתובת מייל בוואטסאפ, מה אתה עושה? סביר להניח שאתה מקליד אות אחרי אות. אני עושה העתק, ומדביק במחשב. זה עד כדי כך פשוט.

   כשאתה מקבל מסמך בוואטסאפ וצריך להעביר אותו למחשב, מה אתה עושה? כנראה שאתה תשלח אותו לעצמך במייל או תפתח וואטסאפ במחשב. אני עושה שיתוף, בוחר את המחשב שלי במסך שנפתח לי, והמסמך מופיע לי במחשב.

   כשאתה הולך למטבח לעשות לעצמך קפה ואתה באמצע כתבה, אני מניח שאתה תלך, וכשתחזור תקרא אותה. אני פותח את ספארי, ופותח את הכרטיסיה מהמחשב שלי. זה פשוט נפתח לי מאותו מקום בדיוק.

   כשיש לך שיחה והטלפון בחדר אחר, אני מתאר לעצמי שאתה תלך להביא אותו רק כדי לגלות שזאת לא שיחה שאתה מתכוון לענות אליה. לי השיחה מופיעה במחשב ואני גם יכול לענות אליה ממנו.

   אגב אם יש לי שיחה כשאני עם חברים, אני יכול פשוט לכסות את השעון עם היד והשיחה נדחית. כמובן שגם מצב ״נא לא להפריע״ מסתנכרן בין המכשירים.

   וגם בלי קשר לטלפון, אם חיפשת באנגלית באינטרנט למשל ואתה עובר למסמך וורד בעברית, כשאתה מתחיל להקליד המחשב מעביר אוטומטית לעברית.

   יש עוד דוגמאות רבות ומגוונות, אבל הנקודה ברורה. המכשירים של אפל, לא רק בצמוד למחשב או שעון, פשוט עובדים, עובדים טוב, כמו שאתה רוצה ובלי גימקים מיותרים. ולעניות דעתי, ברוב המקרים, זה גם שווה את הכסף.

   • The ordinary fanboy

    הדוגמא הראשונה – אפשרי באנדרואיד.
    הדוגמא השניה – שולח לדרייב ומשם מוריד לכל פלטפורמה שארצה (וינדוס, מאק, לינוקס, אנדוראיד, IOS).
    הדוגמא השלישית – פיצ’ר שקיים בכרום.
    הדוגמא הרביעית אפשרית אבל יותר מסורבלת, והשאר לא ידוע לי.

    • Somebody

     רק הערה על 2: בדיוק השתמשתי בדרייב אתמול כדי לשתף קובץ בין אנדרואיד למק שלי, וזה כל כך מסובך. תשמע, זה לוקח מינימום 3 דקות ואייר דרופ לוקח בדיוק 20 שניות. לדעתי, אין מה להשוות.

     • Android Developer

      אפשר להשתמש גם ב pushbullet.

     • The ordinary fanboy

      כנראה אתה צודק. אבל יש לי מכשירי לינוקס, מכשירי אנדוראיד ומכשירי וינדוס אז אני חייב משהו שעובד על הכל. מה גם שאני משתף ומוריד אולי 15-20 קבצי pdf כל יום בגלל התואר שאני לומד אז אני חייב שמירה בענן.

   • ברצינות? אתה לא מצליח להפעיל WhatsApp Web? למה לעזאזל להעתיק ולהדביק? אני ב-90% מהזמן בווצאפ משתמש בכלל בכרום על הלפטופ.

    זה נכון שאייפון נוח להרבה אנשים, אבל בשניה שאתה דורש משהו טיפה מעבר אתה פשוט חסום. אתה לא יכול לנהל את הקבצים שלך בחופשיות, לא יכול להתקין אפליקציות ממקורות שונים, לא יכול לפתח בעצמך שום דבר (צריך לשלם ביוקר על חשבון מפתח ועל מחשב אפל, מה לעזאזל!!), לא יכול להוסיף מה שבא לך לרשימת המוזיקה כי הכל חייב לעבור דרך אייטיונס וכו’ וכו’ וכו’. בקיצור, מחסומים בכל פינה. בפעם האחרונה שהשתמשתי באייפון, הייתי צריך לפרוץ אותו כדי לשים שיר שאני אוהב בתור צלצול. Apple – never again.

    • Somebody

     אשמח שתרחיב לגבי ״אתה לא יכול לנהל את הקבצים שלך בחופשיות״, אבל מעבר לכך, רוב האנשים לא צריכים את כל התוספות שאנדרואיד מביא. אפליקציות לא חסר באייפון, ואין שם אפליקציות לא נחוצות כמו שנתקלתי בכמויות באנדרואיד. אייטונס זה אולי החסרון היחיד באייפון, אבל אישית זה דווקא ייתרון כי יש לי אפל מיוזיק.

   • Jack Reacher

    כל אחד עם מה שעובד בשבילו, אני עם נוט 8, שעון חכם של גרמין, אייפד 4 ולפטופ של אסוס עם ווינדוס , מסתדר עם כולם 🙂

 • Camilla Russo

  Great phone, I played with the phone in store and it’s very impressive phone and imo by far the most beautiful phone on the market right now but still it bothering me the phone has no headphone jack.
  I also really liked the private notifications with the face id.

  • ori avraham

   הקטע עם ההתראות לא קיים באייפון גם ככה?

   • Camilla Russo

    It does with the touch id but it just feels more convinient just looking at your phone and see the notifications you having and if the phone recognize someone else looking at your phone the notifications content will be hidden.

 • עמרי

  במשפט אחד?
  מכשיר מדהים
  אבל לאוהבי IOS….

 • anthrax

  Essential Phone

  עולה שליש נותן יותר….ממליץ בחום

  • ‫אוריה גאון‬‎

   מניסיון?

 • eli

  רוב האנשים משתמש בטלפון לאינטרנט וואצאפ פייסבוק וויז ו2 משחקים על זה יש הצדקה לשלם 5000 שקל ?

 • iGod

  הייתה מאוד עדין בביקורת שלך, הקפדת על המילים, אבל עדין זהו מכשיר לא אפוי מספיק, טעים מאוד אבל הבצק בבסיס עדין חי ויש יותר מדי מחשבה שלא יצא לפועל נכון בעקבות הלחץ שהופעל על המעצבים, אני מקווה ששנה הבאה יהיה טוב יותר אלא אם הגאווה של אפל לא תמנע מהם לא לשנות עיצוב.

 • Android Developer

  “באפל יודעים כיצד להפוך מוצרים לפריטים בעלי עיצוב מרשים”
  – כאן זה לא נכון כלל. מסך קטוע. מצלמה מאוד בולטת. אין רמקולים קדמיים אלא רק אחד, כשהשני בתחתית (מילא היה סימטרי). החלק האחורי מזכוכית, ששביר מאוד וגם משאיר טביעות אצבע.
  “בדרך זו לא לוקח הבר העליון שטח גדול מידי מהמסך ומאפשר לנו להמשיך לצפות במה שמוצג בו בשלמות (אלא אם נגדיל את התמונה מעבר לשקע המסך).”
  אין כאן שלמות. רואים חלק מצומצם מהאייקונים שהיו יכולים להיות. אפילו אחוז של הסוללה לא רואים. אם כבר לבזבז את השטח הזה, היו עושים מסך נורמלי עם שוליים מצומצמים אמיתיים ולא חלקיים. לא רק זה, אלא שלצערי כמו בהרבה מכשירים, בחרו גם כאן להשתמש בפינות מעוגלות. יחד עם החיתוך למעלה, הרזולוציה האמיתית שמקבלים רחוקה ככה ממה שאמורה הייתה להיות אילו היה מדובר במסך נורמלי.
  שום דבר לא צריך להיות על חשבון המסך, ומצד שני הוספת שטח למסך לא טוב שתהיה חלקית.
  לפי מה שראיתי, הצורה שבה אפל טיפלה בכך לאפליקציות, זה לתת למפתחים את המידע על השטחים ה”בטוחים”, והשטח הזה אפילו עוד יותר בעייתי כשמדובר בתצוגה אופקית, כי אז יש לא רק בצדדים אזורים בעייתיים, אלא גם למטה, כי הם בחרו לשים את שטח המחוות בחלק התחתון גם במצב זה…
  זה גם יכול להיות מבלבל למשתמש, כי המצלמה דווקא משאירה את החלק של המחוות לצד:
  https://youtu.be/bjOFtI8VXsE?t=499

 • מרדכי משיטה

  אף אחד פה לא דיבר על הבעיות התקלות של המכשיר ואפל אחרי שבוע החליפה לאנשים מכשרים כך לא עושים מכשיר דגל יותר מדיי יקר

 • מרשים! כמעט גורם לי לשכוח את השנאה היוקדת שלי לכל דבר עם לוגו של תפוח! חבל שכל עוד אין חיבור 3.5ממ ומערכת קבצים פתוחה, אין שום סיכוי שאני מתקרב למוצרי אפל. הבנתי שהם מתקדמים מבחינת סייר הקבצים, אבל זה עדיין לא אנדרואיד.

 • אור

  הטלפון הזה הוא פשוט פורץ דרך שעירער על הרבה אנשים בראשם, שמציע קפיצה טכנולוגית פשוט ענקית לעומת שאר הסמארטפונים בשוק.
  עם לוח האם הקטן ביותר שנראה בסמארטפון בשביל ניצול מקום לסוללה במכשיר שהוא בגודל של אייפון 7, פלדת על חלד שיוצר מראה יוקרתי בזכות הזכוכית הלבנה שמאחורה, צימצום השוליים שיוצר יחס מטורף בין הקצבות עד למטה, Face ID שיוצר 50 אלף נקודות בשביל לזהות פרצוף בתוך בר כזה קטן, רמקוליים הכי טובים בשוק, המסך הטוב והמדוייק ביותר, המעבד המהיר ביותר בשוק כולל הגרפיקה, פידבק עם 3D Touch שקיים רק באייפון, מחוותים מוחשיים לצורך ניצול של המסך הגדול, ועוד הרבה דברים שפשוט יוצרים את הטלפון הזה לאייפון הכי טוב שנעשה עד עכשיו.

  • Jack Reacher

   חחח אתה רציני? בסופו של דבר זה אפל על כל המגבלות שלו, באגים ושאר ירקות.

  • Baby Groot

   אחח…. איזה כיף לתקן על הבולשיט שאתה כותב-
   קודם כל… ל99% מהסמארטפונים בשוק יש את כל מה שיש לאייפון X..
   ניצול מקום לסוללה שעדיין נחשבת לחלשות בשוק? תראה מבחני סוללה.
   ״מראה יוקרתי״ שייעלם ברגע שייפול לך פעם אחת או אחרי כמה חודשים שהשריטוץ ייבצרו.
   צמצום מסך שאחרי עשור סוף סוף תודה רבה
   FACE ID לא יוצר 50 אלף נקודות.
   אין לו את הרמקולים הכי טובים בשוק. הם מצויינים אבל לא דה בסט. קודם כל הרייזר ואז הפיקסל.
   המעבד הכי מהיר שנוט 8 ריסק אותו שלא נדבר על וואןפלוס 5?!
   מחוות שנוצרו רק כדי לחסוך בכסף.
   ברור שאייפון הכי טוב שנעשה עד עכשיו. אומרים את זה כל שנה.
   אתה פאנבוי עלוב אור. זה פשוט מצחיק

   • אור

    לול איך אתה תמיד מסתכל לכיוון השלילי רק בשביל לא לשבח את ההיתרונות של המכשיר.

    • Baby Groot

     אני לא מסתכל על צד השלילי…. יש במכשיר יתרונות רבים כמו המסך הנהדר שלו, המצלמות המצויינות שלו… אבל אתה מהלל אותו כאילו הוא המשיח שירד מהשמיים… זה כולה טלפון ב1000$ שבשוק אני אמצא לך 20 אלטרנטיבות בחצי מחיר שיתנו בדיוק אותו דבר ואפילו יותר

     • אור

      אתה תראה אותו במציאות ותגיד לי שהוא לא שווה את המחיר שלו.

     • Baby Groot

      אני כבר ראיתי אותו, והוא לא שווה מחיר כזה

     • אור

      חבל שאתה לא אובייקטיבי.

   • yarin david

    חחח ולכל החסרונול האלו הייתי מוסיף משקל לא נורמלי של המכשיר אבל הוא מרגיש קצת כמו טנק קטן ביד
    הוא מאוד כבד.
    בהתחלה ראיתי אותו אצל חבר שהביא בימים הראשונים ושפשוט הרמתי אותו מהשולחן קיבלתי חום
    יחסית הוא מרגיש עבה וכבד עם כל זה יכלו לדאוג לסוללה לפחות גדולה יותר ולא פלצנות של 2 סוללות מופרדות שעדיין לא מחזיקות המון זמן

    ה s8 שלי שוקל כמו נוצה לידו רק לא הבנתי מאיפה בא כל המשקל הזה ..

 • Ron

  מפלצת של מכשיר,כל אחד והבחירה שלו

 • shalom

  טוב , אפל זרקה פצצה אטומית השנה עם האייפון x דאאאםםם אפל את בטופ של הטופ !

 • Avraham Harel

  כל התקלות באייפון X נובעים מכך שמופעל לחץ אטומי על הסינים במפעלים ! תנו להם לעבוד בתנאים ראויים ותקבלו מכשיר בלי תקלות ברמקול או במסך . פשוט מאוד .

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות