רמקול HomePod (תמונה: Apple)

רמקול HomePod (תמונה: Apple)

דיווח: אפל מצפה למכור 4 מיליון רמקולים חכמים מסוג HomePod ב-2018

| יום שישי, 24 בנובמבר 2017, 12:30 | טכנולוגיה, קולנוע ביתי

לפני ימים ספורים הודיעה אפל באופן רשמי כי היא דוחה את השקת הרמקול החכם Apple HomePod לנקודת זמן שאינה ברורה בתחילת השנה הבאה, זאת בניגוד למועד ההשקה הראשוני שנקבע לו – חודש דצמבר 2017. כעת, נראה כי ליצרנית תוכניות גדולות עבור קטגוריית המוצרים החדשה אליה היא צועדת באיחור אל מול המתחרה המובילה בשוק כיום, היא כמובן חברת אמזון עם סדרת רמקולי Echo, כאשר זו מתכננת למכור במהלך 2018 לא פחות מ-4 מיליון יחידות של רמקול ה-HomePod.

את הדברים הללו חושף דיווח של מגזין בלומברג, במסגרתו נמסר כי אפל הודיעה לספקיות השונות שלה להתכונן למשלוחים של כ-4 מיליון מכשירי Apple HomePod, זאת אך ורק במהלך השנה הבאה. בשלב זה קשה להעריך האם מדובר בתקווה שאפתנית של החברה או הערכה לגיטימית, שכן שוק הרמקולים החכמים נמצא כיום בהתהוות ומונה בשלב זה מספר שחקניות בולטות, בהן אמזון וגוגל, כאשר יצרניות נוספות כדוגמת סמסונג, LG ונוספות עשויות להכנס אליו גם הן עד למועד השקת ה-HomePod.

מלבד הדברים הללו, צויין בדיווח של בלומברג כי אפל עבדה על אב טיפוס לרמקול החכם שלה עוד ב-2014, לפני השקתו הרשמית של רמקול ה-Amazon Echo – שתפסה את מהנדסי האודיו שעבדו על הפרוייקט לא מוכנים. למעשה, בשלב מסויים רכשה אפל את ה-Echo על מנת לפרק אותו לחלקיקים ולראות כיצד פיתחה אותו אמזון.

עם זאת, הפרוייקט בוטל וחזר לשולחן השרטוטים מספר פעמים, מה שהוביל את אפל לפספס במידה מסויימת את התהוותו הראשונית של שוק הרמקולים החכמים. לאורך השנים ייצרה החברה מגוון נרחב של דגמי אב טיפוס, כאשר אחד מהם אף התנשא לגובה של כמעט מטר (3 רגל, ליתר דיוק).

את רמקול ה-Apple HomePod תשיק החברה בתחילת השנה הבאה באוסטרליה, ארה"ב ואנגליה, והוא יימכר עבור 349 דולר (כ-1,230 שקלים על פי שער ההמרה הנוכחי, ללא חישובי מיסים ועלויות שילוח).

מקורות
Bloomberg
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות