משקפי Totem מבית Vrvana

משקפי Totem מבית Vrvana

אפל רוכשת את יצרנית משקפי המציאות הרבודה Vrvana עבור כ-30 מיליון דולר

אחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות והפופולריות ביותר בעולם, אפל, רכשה חברת סטארט-אפ צעירה בשם Vrvana המתעסקת בפיתוח וייצור משקפי מציאות רבודה ומציאות מעורבת (Augmented/Mixed Reality), כך מוסר מגזין Tech Crunch בדיווח חדש שהתפרסם במהלך הימים האחרונים. שווי העסקה, כך על פי מקורות המגזין, נאמד בכ-30 מיליון דולר.

אפל, כהרגלה, סירבה לאשר את פרטי העסקה הטרייה, אך זו גם לא הכחישה את עצם קיומה – צעד אותו היא נוהגת לבצע כאשר ידיעות בדבר רכישותיה מתפרסמות ברשת. חברת Vrvana מצידה, לא ענתה לבקשת מגזין Tech Crunch לתגובה בנושא, אך מקורות האתר המעורים בפרטי העסקה אישרו את הרכישה.

הידיעה בדבר הרכישה החדשה של ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו מגיעה שבועות ספורים לאחר שמגזין בלומברג חשף כי אפל מגבירה את קצב העבודה על פיתוח של משקפי מציאות רבודה (AR Glasses) שעשויים להיות “ממשיכי דרכו של האייפון”, זאת לקראת הכרזה אפשרית כבר ב-2019. בהתאם לכך, מדובר ברכישה משמעותית ביותר עבור היצרנית האמריקאית.

המוצר היחיד אותו פיתחה והציגה לציבור חברת Vrvana הם משקפי המציאות המעורבת (Mixed Reality) שהוצגו באתר האינטרנט שלה וקרויים בשם Totem. משקפיים אלו משלבים בין פיצ’רים מעולם המציאות הרבודה (Augmented Reality) לבין עולם המציאות המדומה (Virtual Reality). ה-Totem כולל פאנל תצוגה עצמאי מסוג OLED ומספר חיישני צילום שמטרתם להציג את העולם החיצוני על גבי מסך המשקפיים.

כמו כן, כוללם המשקפיים מערך ממשקים רחב המשלב חיבור Display Port, ממשק USB 3, שקע 3.5 מ”מ, מיקרופון משתמש + 2 מיקרופוני סביבה ומגון חיישנים נוספים. משקפי ה-Totem של החברה, כך נראה, מעולם לא יצאו לשוק באופן רשמי ונותרו בגדר אב טיפוס.

מקורות
Tech Crunch
Vrvana
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות