"תכתוב אחי" - האפליקציה שתתרגם עבורכם את הודעות הווטסאפ הקוליות לטקסט

"תכתוב אחי" - האפליקציה שתתרגם עבורכם את הודעות הווטסאפ הקוליות לטקסט

הכירו את האפליקציה שתאפשר לכם להמיר את הודעות ה-Whatsapp הקוליות לטקסט

| יום שישי, 1 בדצמבר 2017, 12:00 | אפליקציות, אפליקציות אנדרואיד

אחת מאפליקציות המסרים המידיים הפופולריות (ואולי אף הפופולרית ביותר) כיום היא אפליקציית וואטסאפ (WhatsApp), שהחליפה עבור רבים מאיתנו את השימוש בהודעות SMS מסורתיות כבר לפני שנים ארוכות. במרוצת השנים זכתה האפליקציה למגוון שינויים, שיפורים, חידושים ושדרוגים, בין אלו ניתן היה למצוא את פונקציית ההודעות הקוליות, המאפשרת למשתמשים להקליט את עצמם ולשלוח הודעה קולית לחבריהם ללא צורך בהקלדה של הטקסט.

עם הפיצ'ר החדש, צצה גם הבעייתיות שבו, שכן לעיתים אנו מקבלים הודעות קוליות בפגישות חשובות, במהלך יום העבודה או בכל רגע אחר שאינו מתאים לכך – ואין באפשרותנו להאזין להן. שלושה יזמים ישראליים החליטו לקחת על עצמם את הנושא ופיתחו אפליקציה חדשה בשם "תכתוב אחי", המאפשרת למשתמשיה לתרגם את ההודעות הקוליות לטקסט המופיע ישירות אל מול המשתמש ובחלון ההודעה בווטסאפ.

השימוש באפליקציה פשוט מאוד ואינו דורש כל הרשאות ייחודיות מן המשתמש. על מנת לבצע בזו שימוש על המשתמש יהיה כמובן להתקין אותה דרך חנות האפליקציות (זמינה למשתמשי אנדרואיד ב-Google Play בלבד). לאחר מכן, כל שעליו לעשות הוא לגשת לוואטסאפ ולבחור באמצעות לחיצה ארוכה בהודעה הקולית אותה הוא מעוניין להציג כטקסט ולהקיש על מקש השיתוף. בעת לחיצה על מקש השיתוף, יש לבחור באפליקציית "תכתוב אחי" וזו תתרגם את הטקסט ותוך מספר שניות (בהתאם לאורך ההודעה) ותציג בפניכם את תרגום ההודעה הקולית לטקסט כתוב.

אפליקציית "תכתוב אחי" (מקור: Facebook)

אפליקציית "תכתוב אחי" (מקור: Facebook)

בשיחה של גאדג'טי עם רובי אביזמר, אחד מהיזמים המובילים את הפרוייקט, נמסר כי מפתחי האפליקציה שמים בראש מעייניהם את נושא פרטיות המשתמשים, ולא דורשים מהם כל הרשאה שתפגע בפרטיותם כחלק מהשימוש באפליקציה. אביזמר מציין כי בעת השימוש מועברת ההודעת הקוליות באופן מוצפן לשרת צד שלישי של האפליקציה, שם מבוצע התרגום לטקסט. לאחר התרגום, נשלח הטקסט, באופן מוצפן גם כן, ישירות אל מכשיר הקצה של המשתמש וההודעה המוצפנת מפוענחת ומוצגת כטקסט.

ראוי לציין כי תרגום הטקסט מתבצע, לפחות בשלב זה, על ידי מנוע חיצוני בשילוב עם אלגוריתם אותו פיתחו היזמים העומדים מאחורי האפליקציה. רמת זיהוי הדיבור ואופן הביטוי הישראליים אינם מהגבוהים ביותר שראינו ולעיתים קרובות האפליקציה כלל לא דייקה בתרגום, במיוחד כאשר מדובר היה בהודעות קוליות ארוכות.

גם בהודעות קצרות האפליקציה לא הייתה המדוייקת ביותר, אך זו סיפקה לנו כיוון לגבי אופי ההודעה המוקלטת – דבר שבהחלט עשוי לעזור במקרים בהם לא ניתן להאזין להודעה. עוד נמסר כי יזמי האפליקציה עובדים על שיפור האלגוריתם באופן קבוע ובכוונתם להגביר את רמת הדיוק בזיהוי ההודעות הקוליות.

להורדת האפליקציה עבור משתמשי אנדרואיד – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות