-פרסומת-

הכירו את האפליקציה שתאפשר לכם להמיר את הודעות ה-Whatsapp הקוליות לטקסט

| יום שישי, 1 בדצמבר 2017, 12:00 | אפליקציות, אפליקציות אנדרואיד
"תכתוב אחי" - האפליקציה שתתרגם עבורכם את הודעות הווטסאפ הקוליות לטקסט

"תכתוב אחי" - האפליקציה שתתרגם עבורכם את הודעות הווטסאפ הקוליות לטקסט

אחת מאפליקציות המסרים המידיים הפופולריות (ואולי אף הפופולרית ביותר) כיום היא אפליקציית וואטסאפ (WhatsApp), שהחליפה עבור רבים מאיתנו את השימוש בהודעות SMS מסורתיות כבר לפני שנים ארוכות. במרוצת השנים זכתה האפליקציה למגוון שינויים, שיפורים, חידושים ושדרוגים, בין אלו ניתן היה למצוא את פונקציית ההודעות הקוליות, המאפשרת למשתמשים להקליט את עצמם ולשלוח הודעה קולית לחבריהם ללא צורך בהקלדה של הטקסט.

עם הפיצ’ר החדש, צצה גם הבעייתיות שבו, שכן לעיתים אנו מקבלים הודעות קוליות בפגישות חשובות, במהלך יום העבודה או בכל רגע אחר שאינו מתאים לכך – ואין באפשרותנו להאזין להן. שלושה יזמים ישראליים החליטו לקחת על עצמם את הנושא ופיתחו אפליקציה חדשה בשם “תכתוב אחי“, המאפשרת למשתמשיה לתרגם את ההודעות הקוליות לטקסט המופיע ישירות אל מול המשתמש ובחלון ההודעה בווטסאפ.

השימוש באפליקציה פשוט מאוד ואינו דורש כל הרשאות ייחודיות מן המשתמש. על מנת לבצע בזו שימוש על המשתמש יהיה כמובן להתקין אותה דרך חנות האפליקציות (זמינה למשתמשי אנדרואיד ב-Google Play בלבד). לאחר מכן, כל שעליו לעשות הוא לגשת לוואטסאפ ולבחור באמצעות לחיצה ארוכה בהודעה הקולית אותה הוא מעוניין להציג כטקסט ולהקיש על מקש השיתוף. בעת לחיצה על מקש השיתוף, יש לבחור באפליקציית “תכתוב אחי” וזו תתרגם את הטקסט ותוך מספר שניות (בהתאם לאורך ההודעה) ותציג בפניכם את תרגום ההודעה הקולית לטקסט כתוב.

אפליקציית "תכתוב אחי" (מקור: Facebook)

אפליקציית “תכתוב אחי” (מקור: Facebook)

בשיחה של גאדג’טי עם רובי אביזמר, אחד מהיזמים המובילים את הפרוייקט, נמסר כי מפתחי האפליקציה שמים בראש מעייניהם את נושא פרטיות המשתמשים, ולא דורשים מהם כל הרשאה שתפגע בפרטיותם כחלק מהשימוש באפליקציה. אביזמר מציין כי בעת השימוש מועברת ההודעת הקוליות באופן מוצפן לשרת צד שלישי של האפליקציה, שם מבוצע התרגום לטקסט. לאחר התרגום, נשלח הטקסט, באופן מוצפן גם כן, ישירות אל מכשיר הקצה של המשתמש וההודעה המוצפנת מפוענחת ומוצגת כטקסט.

ראוי לציין כי תרגום הטקסט מתבצע, לפחות בשלב זה, על ידי מנוע חיצוני בשילוב עם אלגוריתם אותו פיתחו היזמים העומדים מאחורי האפליקציה. רמת זיהוי הדיבור ואופן הביטוי הישראליים אינם מהגבוהים ביותר שראינו ולעיתים קרובות האפליקציה כלל לא דייקה בתרגום, במיוחד כאשר מדובר היה בהודעות קוליות ארוכות.

גם בהודעות קצרות האפליקציה לא הייתה המדוייקת ביותר, אך זו סיפקה לנו כיוון לגבי אופי ההודעה המוקלטת – דבר שבהחלט עשוי לעזור במקרים בהם לא ניתן להאזין להודעה. עוד נמסר כי יזמי האפליקציה עובדים על שיפור האלגוריתם באופן קבוע ובכוונתם להגביר את רמת הדיוק בזיהוי ההודעות הקוליות.

להורדת האפליקציה עבור משתמשי אנדרואיד – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • Adi

  למען האמת ההמרה אינה מדויקת ברובה וכמעט חסרת שימוש

  • 50smet

   דווקא הודעות כגון “איפה אתה/מה המצב אחי/דבר איתי יא אח” היא קולטת כמעט תמיד ובדרך כלל זה מה ששולחים בצ’אט קולי

   • Adi

    הרעיון עצמו ממש נחמד וטוב פשוט בהודעות שהן מעבר עוד יש לאן להשתפר

    • 50smet

     פעם היה במכשירי נוקיה(N95 ואחרים)אופציה להקראת שם המתקשר או מספרו.
     הקראת השם הייתה כ”כ גרועה שהיית צריך ללמוד בע”פ את אוצר השמות שהוא נתן לכל אחד ואחד חחחח זה היה גדול!
     לעומת זאת היום, העוזרות הקוליות עושות עבודה נהדרת הן בהקראת טקסט ובהבנת פקודות המשתמש.
     הטכנולוגיה קיימת! רק צריך ליישמה.

 • גאדג’טיסט

  מתי לאייפון אם בכלל?

  • Android Developer

   אפשר באייפון לשתף הודעה קולית של whatsapp עם אפליקציות אחרות?

 • אור

  מעדיף להקליד רגיל. הכי נוח בעולם.

 • Tumar

  כמו כל דבר שמושק קודם לאנדרואיד – בוסרי

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות