לוגו STEAM של חברת VALVE

Valve מסירה את האפשרות לשלם בביטקוין ב-Steam

| יום חמישי, 7 בדצמבר 2017, 14:36 | משחקים

חברת Valve, המפעילה את חנות המשחקים המקוונת Steam, הכריזה כי היא מפסיקה לתמוך ברכישות משחקים באמצעות ביטקוין, זאת לאחר כשנתיים בהן המטבע הקריפטוגרפי התקבל בחנות. הסיבה לכך, מסבירה החברה, נעוצה בעמלות הגבוהות של העברת הכספים ובתנודתיות הגדולה של ערך הביטקוין.

"בחודשים האחרונים ראינו עליה בתנודתיות הערך של ביטקוין, וזינוק משמעותי בעמלות הנדרשות לעיבוד של העברות כספים ברשת הביטקוין. לדוגמה, העמלה שלקוח משלם על העברת כספים ברשת הביטקוין המריאה השנה, והגיעה קרוב ל-20 דולרים להעברה בשבוע שעבר, בהשוואה ל-20 סנט בתקופה בה פתחנו לראשונה את התשלום בביטקוין."
– הודעה מאת Valve

ערכו של הביטקוין מהווה בעיה נוספת, שכן הערך הכספי של המטבע יכול להשתנות כל כך מהר, עד כי בזמן שעובר מתחילת העסקה ועד תומה הלקוח כבר מחויב בתעריף שונה. ערכו הכספי של ביטקוין מובטח רק לחלון זמן קצר, ואם העברת הביטקוין לא הסתיימה בחלון זמן זה, נוצר מצב בו ייתכן והלקוח שילם מעט מדי או יותר מדי עבור המשחק. אז צריכה Steam לפנות ללקוח בבקשה להשלים את הסכום (במקרה וערך הביטקוין ירד) או לבצע החזר כספי על ההפרש (במידה וערך הביטקוין עלה), ובכל מקרה, הלקוח צריך שוב לספוג עמלה גבוהה.

התרחיש המתואר לעיל נשמע אולי קלוש, אך לדברי Valve, יותר ויותר לקוחות מצאו את עצמם בבעיה דומה בשנה החולפת. "ראינו מספר הולך ועולה של לקוחות שנכנסו למצב הזה", נמסר בהודעה של החברה. בנוסף, Valve הסבירה כי כאשר מחיר הביטקוין יורד באופן חד, מחירי העמלות אפילו בעייתיים יותר.

לדברי החברה, הקשיים הללו הופכים את המסחר בביטקוין לאתגר עבור Valve. תחזוקת אפשרות התשלום בביטקוין ב-Steam הפכה ללא כדאית עבור החברה, שעוצרת את המסחר בקריפטו בחנות בשלב זה. עם זאת, כך נמסר, ייתכן שהחלטה זו תיבחן שוב בעתיד, אם וכאשר המטבע יתייצב וישכנע שוב את Valve בכדאיות המסחר.

מקורות
Steam
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות