מכשירי Nokia 8 (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

מכשירי Nokia 8 (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

הערכות: כ-2 מיליון סמארטפונים מבית מותג נוקיה המחודש נמכרו ברבעון השלישי ל-2017

מותג הסמארטפונים המיתולוגי "נוקיה", חזר במהלך השנה האחרונה לככב בשוק הסמארטפונים המודרני לאחר מספר שנים שקטות למדי, וזאת במסגרת שיתוף פעולה טרי למדי בין נוקיה לחברת סטארט אפ פינית צעירה העונה לשם HMD Global. חברה זו קיבלה לידיה את זיכיון השימוש בשם המותג של נוקיה עבור טאבלטים וטלפונים סלולריים.

כעת, נראה כי הציבור אינו ממהר להחזיר את תהילתה של החברה המיתולגית במהירות, כאשר הערכות חדשות של חברת המחקר Counterpoint Research מתפרסמות זה עתה וחושפות כי במהלך הרבעון השלישי לשנת 2017 (בין חודש יולי לספטמבר) נמכרו ברחבי העולם 2.8 מיליון סמארטפונים מבית מותג נוקיה בלבד. בהשוואה לענקיות מובייל כדוגמת סמסונג, אפל, LG ואחרות, שמוכרות עשרות מיליוני מכשירים ברבעון, מדובר בנתון צנוע למדי.

Nokia 8

Nokia 8

עם זאת, ראוי להדגיש כי עד לא מכבר מותג נוקיה לא היה כה פופולרי בשוק המובייל, שכן רק לאחרונה חזר בסערה אל שוק מכשירי האנדרואיד ובמהלך המחצית הראשונה של השנה, אגב, מכרה HMD כ-1.5 מיליון סמארטפונים בלבד – כך שמדובר בנתון כלל לא רע.

בזירת "הטלפונים הטיפשים" (Feature Phones) מצבו של מותג נוקיה וחברת HMD הרבה יותר טוב, כאשר הערכותיה של חברת המחקר מציינות כי רק במהלך הרבעון השלישי של השנה נמכרו כ-13.5 מיליון מכשירים סלולריים "טיפשים" מבית נוקיה ברחבי העולם. בשלב זה HMD Global לא סיפקה תגובה רשמית בנושא או חשפה נתונים מדוייקים.

בימים אלו מרחיבות HMD Global ו-Nokia את הפצת המותג המחודש לשווקים רבים ברחבי העולם, ביניהם נמצאת ישראל – אליה הגיעו מכשירי המותג החדשים לא מכבר. 

מקורות
Android Police
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות