הכירו את AMD FuzeDrive: טכנולוגיה חדשה להאצת מהירות האחסון במחשבים מבוססי מעבדי Ryzen

לוגו AMD

חברת AMD בשיתוף פעולה עם חברת Enmotus ,המתמחה בפתרונות אחסון לשרתים, החלה לאפשר את ההתקנה של תוכנת ה-FuzeDrive של Enmotus למשתמשים בעלי מערכות Ryzen ו-Threadripper. מערכת ה-FuzeDrive מספקת שכבה וירטואלית של אחסון המאחדת את כלל התקני האחסון במחשב ליחידה אחת ומנהלת אותו באופן המיטבי לביצועים הגבוהים ביותר האפשריים על המערכת.

פתרון ה-FuzeDrive נועד במקור לשרתים אבל עם שיתוף הפעולה בין AMD ל-Enmotus הוא הופך כעת זמין גם למשתמשים ביתיים במחיר של 20 דולר למשתמשי AMD להם מעבדי Ryzen עם לוחות מבוססי B350 או X370 ומעבדי Threadripper עם ערכת השבבים X399, כשהתוכנה נועדה ליצור אחסון מהיר וחכם יותר.

FuzeDrive ל-AMD (מקור AMD)
FuzeDrive ל-AMD (מקור AMD)

לאחר ההתקנה התוכנה מנתחת את כלל האחסון במחשב: זיכרונות DDR, כוננים קשיחים ו-SSD, ומאחדת אותם לכונן וירטואלי אחד גדול אותו התוכנה מנהלת באופן עצמאי. לדוגמה: במידה שיש קשיח בנפח 1TB וכונן SSD של 512GB, אחרי השימוש ב-FuzeDrive יווצר כונן אחד בנפח של 1.5TB שישלב את ה-SSD והקשיח הרגיל. ניתן לאחד כוננים שונים מסוגים שונים כשהתוכנה עצמה מחליטה מה הכונן המהיר יותר ומנצלת אותו בצורה המיטבית.

התוכנה מאפשרת למידע לעבור מכונן איטי למהיר ולהפך בהתאם לתכיפות השימוש במידע והצרכים של המערכת. לדוגמה, בווידאו המצורף מטה האחסון האיטי מסומן בכחול ואילו ה-SSD המהיר יותר באדום. המידע מועבר בהתאם לשימוש לכונן ה-SSD מבלי שהמשתמש מעביר את הקבצים בפועל והדבר נעשה באופן אוטומטי.

AMD ו-Enmotus מציינות שיפור של מאות אחוזים בשימוש ב-FuzeDrive, אך לא ברור מה בסיס ההשוואה למספרים הללו. למידע נוסף אנו נצטרך לחכות ככל הנראה לביקורות שיגיעו בזמן הקרוב ויבדקו את השיפור במציאות במערכות המשתמשות ב-FuzeDrive לעומת אלו שלא.

טבלת שיפור ביצועים FuzeDrive (מקור AMD)
טבלת שיפור ביצועים FuzeDrive (מקור AMD)

בעוד הטכנולוגיה הנמצאת בשימוש ב-FuzeDrive חדשה בתחום המתשמשים הביתיים היא טכנולוגיה וותיקה ומוכחת בתחום השרתים. עם זאת צריך לראות מבחני ביצועים וביקורות שייוחסו ל-FuzeDrive על מנת לראות עד כמה גדול השיפור בפועל. ועם זאת, בהתייחס לפתרון תוכנתי זול במחיר של 20 דולר בלבד, קיים כאן פוטנציאל גדול לשיפור המערכת בהשקעה נמוכה יחסית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים