היוצר של Counter Strike מואשם בניצול מיני של קטינה תמורת תשלום

| יום רביעי, 7 בפברואר 2018, 14:51 | משחקים

ג’ס קליף (Jess Cliffe), המפתח מאחורי סדרת Counter Strike, מתמודד בימים אלה עם האשמות חמורות אודות ניצול קטינה. לאחר שנעצר על ידי המשטרה בשבוע שעבר, קליף מואשם כעת באופן רשמי ב”ניצול מיני ומסחרי של קטינה” – כלומר, קיום יחסים עם קטינה תמורת תשלום.

קליף היה אחד משני המפתחים המקוריים של Counter Strike ולאחר מכן הצטרף לחברת Valve כעובד מן המניין. המשחק שיצר הפך לאחד המשחקים הפופולאריים ביותר בעולם והגיע למחשביהם של מיליוני שחקנים. בין היתר, Counter Strike היה בין המשחקים המוקדמים יותר שהוכרו כספורט אלקטרוני, ועודנו אחד המשחקים הוותיקים ביותר שעדיין נחשבים לענף ספורט פעיל – עם טורנירים, אליפויות וליגות מאורגנות.

הקטינה, שהיתה בת 16 בעת המעשים המיוחסים לקליף, סיפרה כי היא חיפשה קשר באתרי היכרויות המיועדים לגברים מבוססים, במטרה למצוא גבר שיוכל לשלם לה תמורת יחסי מין ולתמוך בה כלכלית. המקרה אותר על ידי הסוכנות הממשלתית להגנה על ילדים (Child Protective Services), והועבר למשטרה.

הסוכנות התלוננה בפני המשטרה, וזו הגישה צווים לאתר האינטרנט שבו התבצעו השיחות בין קליף לנערה. זמן קצר לאחר מכן המשטרה עצרה את קליף. לפי עדות שנגבתה מהנערה, לא ברור אם קליף ידע את גילה האמיתי (יש לציין כי השימוש באתר אסור מתחת לגיל 18). לפי הדיון בדבר הערבות של ג’ס קליף, הקטינה האשימה אותו גם בהסרטה ללא אישורה של מעשיהם בחדר המיטות.

לאחר מעצרו בשבוע שעבר, Valve השעתה את קליף ממקום עבודתו. החברה מסרבת להגיב לנושא.

מקורות
ArsTechnica
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות