החיים אחרי האייפון: פוקסקון תפתח את הדור הבא של הרכבת מכשירים

| יום שלישי, 13 בפברואר 2018, 15:47 | כלכלי
תגיות: Foxconn, פוקסקון

כולם יודעים שחברת פוקסקון (או בשמה הסיני: Hon Hai Precision Industry) עשתה הון עצום מבניית המכשירים של אפל, בראשם האייפון. אך כפי שהראה הדו"ח האחרון של אפל, מכירות האייפון כבר אינן מה שהיו פעם (גם אם היא מרוויחה מהמכשירים יותר כסף) וסגמנטים אחרים מתחילים להראות סימני זריחה.

בדיוק על כך בונה פוקסקון בנסיונה להתכונן לשקיעתו של המוצר הכי מזוהה איתה בשנים האחרונות. בכינוס שערכה החברה לעובדים ובני משפחותיהם הציג נשיא פוקסקון (והמייסד), טרי גו (Terry Gou) את חזון החברה לשנים הבאות: התמקדות יתרה בתחומי הבינה מלאכותית, ביג דאטא, אוטומציית ייצור, שרתים, ענן ועוד.

אין מה לעשות, פוקסקון תצטרך להתאים את עצמה למציאות החדשה ותאריך היעד לתוכנית היא 2020. "העולם זז מהר תודות לכלכלת האינטרנט. החוקים הישנים כבר לא תקפים יותר", אמר המייסד, "אם לא נתקדם, ניעלם".

איך זה יתבצע

כדי לבצע מעין "פיבוט" (מיצוב חדש) עצום שכזה דרוש הון עצום. את המימון לכך מתכוונת פוקסקון להשיג דרך הנפקה של חברת בת שלה, Foxconn Industrial Internet. פוקסקון האם (ששווה בעצמה 110 מיליארד דולר) מקווה שהנפקת הבת תעניק לה לפחות 4.3 מיליארד דולר במזומן. המייסד אמר כי אם הכסף מההנפקה לא יספיק, החברה אף תיקח הלוואות מהבנקים כדי לבצע את המהלך.

את המימון המתקבל תשקיע חברת הבת בפיתוח: מערכות ייצור מחוברות לרשת, סיוע של בינה מלאכותית בתהליכי ייצור,ייעול תהליכי והגדלה כמה של כמויות ייצור, טכנולוגיות לשרתים, טכנולוגיות ענן, פתרונות לרשתות 5G ואינטרנט של הדברים (IoT).

המייסד אמנם הציג את חזונו בכינוס השנתי של עובדיו, אך בהתחשב בכך שפוקסקון מעסיקה מעל למיליון עובדים, יש להניח שרק שכבת הניהול הטאיוונית ובני משפחותיהם נכחה באירוע. למען האמת, לא בטוח שעובדי פס הייצור היו רוצים לשמוע את החדשות. הטכנולוגיות החדשות עליהן מדבר המייסד אמורות לקצץ במשרותיהם על מנת לייעל את פסי הייצור. השיפורים עליהם הוא מדבר ברובם אינם מתאימים לעובדי פס הייצור ששמם כבר עלה בעבר כקורבנות לניצול במפעלי פוקסקון.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות