מודם Snapdragon X24

תמונה: קוואלקום

הוכרז: Qualcomm Snapdragon X24 – מודם LTE במהירות של עד 2 גיגה-ביט בשניה

| יום חמישי, 15 בפברואר 2018, 15:15 | חומרה, טכנולוגיה, סלולר

קוואלקום (Qualcomm), אחת מיצרניות השבבים המובילות בעולם, מכריזה על Snapdragon X24 LTE מודם LTE חדש התומך ברשת דור 4 (LTE) בקטגוריה 20, ומציע מהירות הורדה של עד 2 גיגה-ביט בשניה.

בעוד שטכנולוגיית הדור החמישי (5G) עדיין נמצאת בתהליכי עבודה, קוואלקום מציגה את הדור הבא של מודמי ה-LTE של החברה. ה-Snapdragon X24 משפר את ביצועי המהירות לעומת דגמי ה-X20 ו-X16 ומותח את היכולת של רשת דור 4 (LTE) הקיימת עד למהירות הורדה עצומה של 2Gbps.

המודם החדש מיוצר לראשונה בעולם בתהליך 7nm FinFET חסכוני ויעיל יותר לעומת 10nm בו השתמשה החברה עבור המודמים הקודמים ומגיע עם תמיכה בטכנולוגיית חיבור רב ערוצית של ארבע אנטנות להורדה וארבע אנטנות להעלאה (4×4 MIMO), עם הורדה מ-20 זרמי מידע נפרדים ותמיכה בטכנולוגיית LLA (ר"ת License Assisted Access) המאפשרת שימוש בתדרי WiFi על מנת לשדר מידע LTE.

בעוד ה-X24 יתמוך במהירות תאורטית של 2 גיגה-ביט, קוואלקום מצפה כי המודם החדש יוכל לספק מהירות של 200 עד 600 מגה-ביט בשניה בפועל. מהירות זו מכפילה את המהירות של המודמים הקיימים היום אשר מספקים קצבים של 100 עד 300 מגה-ביט בשניה.

בעוד שאנו ממשיכים לחכות לרשתות הדור החמישי שצפויות להגיע ב-2019 כשדרוג הבא בביצועי הרשתות האלחוטיות, המודם החדש של קוואלקום מספק ביצועי מהירות עצומים על גבי רשת דור 4 הקיימת ומאפשר למכשירים שיכילו את המודם החדש לקבל ביצועים חסרי פשרות על גבי הרשתות הקיימות. החברה צפויה להדגים את ביצועי המודם החדש בתערוכת MCW 2018 בברצלונה שתתקיים בשבוע הבא.

מקורות
qualcomm
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות