חברת ARM מכריזה על טכנולוגית iSIM

חברת ARM, המפתחת את ארכיטקטורות המעבדים הקיימים ברוב המכשירים הניידים היום באותו השם, הכריזה על טכנולוגיית ה-iSIM פתרון הדור הבא בתחום הסים (SIM) להתקני האינטרנט של הדברים (IoT).

הטכנולוגיה החדשה של ARM מייתרת את הצורך ברכיב הסים היעודי במכשירים על ידי שילובו לתוך מעטפת אחת יחד עם המודם והמעבד של המכשיר, מה שמאפשר חיסכון עצום בשטח הנחוץ לזיהוי המכשיר מול הרשת הסלולרית. כרגע היעד המרכזי של הטכנולוגיה החדשה הוא התקני IoT, הזקוקה לפתרונות תקשורת זעירים.

ה-iSIM של ARM (מקור ARM)
ה-iSIM של ARM (מקור ARM)

בעוד שהמיקרו סים הנפוץ היום במכשירי סלולר הוא בגודל 12.3×8.8 מ”מ, ה-iSIM יהיה חלק מהשבב עצמו ויספק פתרון חסכוני עוד יותר לעומת סים רגיל. לצד טכנולוגיית ה-eSIM, חברת ARM  שילבה בתוך ה-iSIM את מערכת Kigen OS על מנת לספק פתרון אבטחה טוב יותר בהשוואה ל-SIM ו-eSIM.

חברת ARM בחרה לייעד את הטכנולוגיה החדשה שלה למגזר ה-IoT מתוך מחשבה שבמגזר זה האימוץ של הטכנולוגיה החדשה יהיה מהיר ורב יותר. למרות שה-eSIM החסכוני יותר קיים משנת 2016, מעטים המכשירים והחברות התומכים בו, כך שהצורך של התקני IoT בקישוריות אינטרנט תוך כדי שמירה על שטח מינימלי יוכלו לדחוף את טכנולוגיית ה-iSIM קדימה.

SIM

הסים או SIM (ר”ת Subscriber Identity Module) הוא “מודול זיהוי מנוי” המאפשר הזדהות של לקוח מול חברת התקשורת שלו. רובנו מכירים את כרטיסי הסים ממכשירי הסלולר  כאמצעי הזיהוי שלנו מול רשת הסלולר עליה אנחנו מנויים, למרות התפקיד ה”פשוט” לכאורה של הסים, מדובר בשבב חכם זעיר בעל מעבד ומערכת הפעלה לצרכים שונים כשהחשוב בהם הוא אבטחה של התקשורת בין המכשיר לרשת הסלולרית.

נכון להיום ישנם 2 סוגי טכנולוגיות:

  • SIM – הסים המוכר והידוע שמגיע היום בגודל של נאנו-סים אך מצריך החלפה פיזית של סים במעבר בין חברות ורכיב פיזי במכשיר על מנת לקרוא ולתקשר איתו. מגיע בגודל 12.3×8.8 מ”מ.
  • eSIM – ר”ת embedded SIM, סים מובנה במכשיר שחוסך במקום ואין צורך להחליפו במעבר בין חברות. מגיע בגודל 6×5 מ”מ.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים