הצצה ראשונה: מבט מקרוב ל-Galaxy S9 ו-Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy S9 ו-S9 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

סמסונג הכריזה הערב (א’, 25.2) באופן רשמי על שני מכשירי הדגל החדשים שלה לשנת 2018, אלו הם ה-Galaxy S9 וה-Galaxy S9 Plus. מיד בתום אירוע ה-Unpacked 2018 שערכה החברה בברצלונה, שמנו ידינו על זוג המכשירים ובחנו את עיקר התכונות החדשות שהוסיפה סמסונג בשנה זו.

בצד העיצוב אין הרבה חדש והדבר הבולט ביותר בו הבחנו הוא שינוי מיקומו של קורא טביעות האצבע בגב שני הדגמים, זה כעת נמצא מתחת למערך הצילום הראשי, מיקום נוח הרבה יותר מזה שהופיע בדגמי ה-Galaxy S8 בשנה שעברה. המיקום החדש מאפשר גישה נוחה יותר לשימוש בחיישן טביעות האצבע, כאשר בדגם הפלוס, שהיה בעייתי במיוחד בתחום זה, חל השיפור הניכר ביותר.

Samsung Galaxy S9 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Samsung Galaxy S9 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

האחיזה במכשיר הגלקסי S9 נוחה מאוד ומשקלו ביד קל למדי, אך גם דגם הגלקסי S9 פלוס מרגיש קל למדי ביד, אף שמדובר במכשיר בעל מימדים גדולים יותר. האחיזה בו אינה מושלמת, אך נוחה יותר ממרבית המכשירים הקיימים בשוק, בטח ובטח כאשר מדובר במכשירי בעלי מסך בגודל העולה על 6 אינץ’.

Samsung Galaxy S9 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Samsung Galaxy S9 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בגב דגם הגלקסי S9 פלוס ניתן להבחין גם במצלמה נוספת המשמשת חלק ממערך צילום כפול. אל המצלמה הראשית, המופיעה גם בדגם ה-S9 הסטנדרטי הוסיפה סמסונג עדשת טלפוטו, מסוגה כבר ראינו במכשיר ה-Galaxy Note8 בשנה שעברה. ממש כמו בדגם ה-Note8, גם כאן מאפשרת המצלמה לעבור בנוחות ממצב צילום רגיל לצילום בזום, המאפשר לנו להתקרב לאובייקט אותו נרצה לצלם מבלי לזוז מהמקום תוך שמירה על איכות גבוהה של תמונה. זה עובד, וזה עובד היטב בדגם ה-S9 פלוס, ממש כפי שהיה ב-Note8.

Samsung Galaxy S9 ו-S9 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Samsung Galaxy S9 ו-S9 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

שתי פונקציות חדשות במצלמה של דגמי ה-S9 הינן צילום וידאו בהילוך איטי במיוחד (960fps) ויצירת אמוג’י מותאם עם פני המשתמש. יצירת האמוג’י (נקרא AR Emoji) פשוטה למדי ודורשת רק פעולת סריקה הדומה למדי לצילום תמונת סלפי פשוטה, כאשר לאחר מכן ייוצר פרופיל תלת מימדי של הפנים סביבו נוכל לשנות דברים שונים: ביגוד, שיער וכדומה. לאחר השלמת יצירת הפרופיל האישי, תוכלו לשלוח הודעות מונפשות שיצרתם עם הבעות פנים שונות, כאשר כאן זיהוי הפנים הוכיח מדויק למדי ועקב אחר תנועות הפנים שלנו היטב.

צילום הוידאו בהילוך איטי במיוחד מוכר עוד מסמארטפון הדגל של חברת סוני, אולם לדגמי ה-S9 מוסיפה סמסונג אפשרות נוחה יותר לשימוש. החברה מאפשרת זיהוי אוטומטי של הרגעים בהם הכי כדאי לעבור לצילום בהילוך איטי במיוחד ודרך כך מאפשרת לנו להתמקד בהכנת הסצינה לצילום במקום לנסות ולדייק בלחיצה על כפתור הצילום כדי לתפוס את הרגע בדיוק ברגע שקרה. זה תורם משמעותית לחוויה ונוח למדי ליצירת קטעי וידאו בהילוך איטי במיוחד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים