הצצה ראשונה: מבט מקרוב ל-Sony Xperia XZ2 וה-XZ2 Compact

סוני יצאה בהצהרה משמעותית השנה בתערוכת המובייל השנתית MWC כאשר הציגה את דגמי ה-Xperia XZ2 וה-Xperia XZ2 Compact עם שינוי משמעותי בצד העיצוב. המבנה המלבני ננטש ואת מקומו של זה תופס כעת עיצוב עגלגל וסימטרי פחות עימו שמה החברה דגש על נוחות אחיזה יותר מכל.

הגב העגלגל של דגמי ה-XZ2 וה-XZ2 Compact מאפשר אחיזה נוחה מאוד, במיוחד כאשר מדובר בדגם הקומפקט קטן המידות, עימו נוח מאוד להתנייד. בצד התפעול לוקים שני הדגמים בחסר כאשר בסוני החליטו למקם את חיישן טביעות האצבע בחלקו האמצעי של גב המכשירים, דבר המקשה על נגיעה נוחה בו לצורך פתיחת הנעילה שלהם.

Sony Xperia XZ2 Compact (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Sony Xperia XZ2 Compact (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בצד הימני של הדגמים ממקמת סוני מספר גדול של כפתורים לחיצים, מה שמעיב על העיצוב הכללי, ובהם כפתור להפעלה מהירה של המצלמה, כפתורי ויסות שמע וכפתור הפעלה וכיבוי. אף הניסיון של סוני לשנות עיצוב, נראה כי המכשיר דווקא הולך לאחור בתחום זה. לחובבי הפרקטיקה זה יעבוד, שכן דגמי ה-Xperia XZ2 נוחים לאחיזה, אך מי שחפץ בעיצוב פורץ דרך – לא יקבל זאת כאן.

חוסר משמעותי נוסף בצד העיצוב הוא היעדר מחבר 3.5 מ"מ לאוזניות. אנו לא נגד התקדמות אל עבר עתיד ללא חוטים, אך דווקא מזוג מכשירים בעל מבנה כה עבה שיכול להשאיר בקלות חיבור זה זמין, לא ציפינו לראותו נעלם כלא היה. בסוני ישנו דגש על צד התמונה והאודיו במוצריה השונים, כך שהויתור הנוכחי תמוה מעט גם מהיבט זה. נראה כי לא רחוק היום בו ניאלץ לוותר על החוטים ולעבור לבלוטות'.

Sony Xperia XZ2 Compact (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Sony Xperia XZ2 Compact (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ממשק המשתמש של סוני היה ברובו פשטני יותר לאורך השנים ולא סטה יתר על המידה מהממשק הבסיסי של אנדרויאד, וכך המצב גם בדגמים החדשים. ניתן להתמצא בקלות בין התפריטים השונים וגם המצלמה מציעה עבודה נוחה בשימוש שוטף. העדכון האחרון במצלמה מביא עימו גם את יכולת סריקת הפנים התלת מימדית שראינו בדגמים קודמים אל מצלמת הסלפי, כך שבאמצעות זו ניתן כעת לבצע את הסריקה ללא צורך באדם נוסף שיעשה זאת עבורנו. הסריקה עצמה מסורבלת ודרוש תרגול על מנת לקבל תוצאה ראויה. אך השאלה האמיתית היא – מה יש בכלל לעשות עם סריקה תלת מימדית של הפנים שלנו?

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות