אפל צפויה להציג רענון למחשב המקבוק אייר ברבעון השני של 2018

לוגו אפל, כניסה לחנות בברצלונה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

סדרת המחשבי מקבוק אייר (Macbook Air) מבית אפל צפויה לקבל רענון בחודשים הקרובים, כך עולה מתוך דבריו של האנליסט מינג-צ'י קאו מחברת ההשקעות KGI Securities. מחשבי המקבוק אייר עדיין זוכים לפופולריות מסוימת גם 10 שנים לאחר חשיפתו של הדגם הראשון בסדרה ב-2008, אך לאור צמצום מידותיהם של מחשבי המקבוק בשנים האחרונות, איבד דגם זה את יתרונו התחרותי ביותר.

דגמי ה-Mackbook בעל מסך ה-12 אינץ' וה-Macbook Air בעל מסך 13.3 אינץ' נמכרים היום במחיר פתיחה זהה של 999 דולר בארה"ב עם פנייה לקהל דומה – אלו המעוניינים במחשב קטן מידות וקל משקל במחיר סביר. על פי קאו, מחשב ה-13 אינץ' החדש בסדרת המקבוק אייר יעזור לאפל לדחוף מעלה דווקא את מכירות מחשבי המקבוק והמקבוק פרו, אם כי הוא לא מספק פרטים נוספים אודות המחשב עצמו.

דגם המקבוק אייר האחרון שהציגה אפל בשנה שעברה עדיין נמכר בחנויותיה במחירים של 999 ו-1,199 דולר עבור גרסאות עם דיסק SSD בנפח 128GB ו-256GB, בהתאמה. בהערכותיו מספק האנליסט קאו התייחסות למחירו של דגם המקבוק אייר החדש ומציין כי זה יהיה נמוך יותר ממחיר הדגם הנוכחי. בישראל נמכרים כיום דגמי המקבוק אייר במחירים של 5,000 ו-6,000 שקלים בהתאמה.

את השקת מחשב המקבוק אייר החדש תבצע אפל לדברי קאו במהלך הרבעון השני של השנה הנוכחית. החברה טרם הכריזה על אירוע המפתחים הקרוב שלה, WWDC 2018, אולם נוהגת לערוך את זה בחודש יוני, אז ככל הנראה תחשוף גם מחשבי מקבוק חדשים.

אוזניות AirPods אלחוטיות (תמונה: Apple)
אוזניות AirPods אלחוטיות (תמונה: Apple)

התייחסות נוספת שמספק קאו נוגעת לאוזניות האלחוטיות AirPods. אלו, לדבריו, יוצגו בדגם חדש במחצית השניה של השנה הנוכחית. דיווח קודם בנושא הדור הבא של ה-AirPods ציין כי האוזניות ללא החוטים יגיעו עם תמיכה בפקודת "Hey Siri" לשם שליטה נוחה יותר ללא שימוש בידיים, כאשר גרסה שתהיה עמידה בפני מים תושק בעתיד גם כן, אם כי אפשרות זו ככל הנראה לא תהיה זמינה בדגם שיוצג ב-2018.

השוואת מפרטים