עדכון ל-Radeon Chill של AMD יציג חיסכון בסוללת מחשבים ניידים על ידי הורדת ה-FPS במשחקים

| יום שלישי, 6 במרץ 2018, 16:30 | חומרה, מחשבים

חברת AMD שחררה את עדכון 18.1.1 לחבילת התוכנה Adrenalin Edition של החברה המספקת מגוון פתרונות משלימים לחווית המשחק עם כרטיסי המסך של AMD. אחד הפתרונות המעניינים בהם הוא Radeon Chill, תכונה המורידה באופן ייזום את כמות הפריימים במשחקים (FPS) בשביל למטב את הביצועים.

בעוד שרובנו רגילים כי עדכוני דרייברים נועדו בלא מעט מקרים לשפר את ביצועי ה-FPS של משחקים על כרטיסי מסך מסויימים, ה-Radeon Chill קיימת בחבילת התוכנות של AMD מאז שנת 2016, אז רכשה AMD את חברת HiAlgo שפיתחה את הטכנולוגיה.

הרעיון הבסיסי מאחורי ה-Chill פשוט, כמות FPS גבוהה לא בהכרח משפרת את חווית המשחק או השימוש במחשב ולא בכל מצב נדרשת אותה כמות FPS ולכן אפשר להנמיך אותה באופן יזום בשביל לשפר ביצועי סוללה, רעש וזמן תגובה במשחקים. ה-Radeon Chill מנטר את המשחק ומשנה את כמות ה-FPS שכרטיס המסך מספק בהתאם למשחק עצמו, סצנות סטטיות בהן השחקן לא זז הרבה או שאין בהן הרבה פעילות יגרמו לכמות ה-FPS לרדת, ולחילופין לעלות כשיש פעילות גבוהה יותר.

העדכון החדש ל-Chill בחבילת Adrenalin Edition תומך במשחקים מבוססי DirectX 9/10/11/12 ו-Vulkan ומציע תמיכה רחבה יותר במשחקים של היום, למרות שאין רשימה מלאה מסודרת, אלא חלקית בלבד מ-2017:

רשימת משחקים התומכים ב-Chill

רשימת משחקים התומכים ב-Chill

AMD ביצעה מהלך מעניין עם ה-Chill. בעוד רוב שחקני המחשב מסתכלים על כמות ה-FPS בתור פרמטר יחיד, החברה בחרה לתעדף דברים אחרים כמו זמני תגובה, שקט וצריכת חשמל, האחרון שבהם רלוונטי מאוד לשחקני מחשבים ניידים המשתמשים בסוללה ולא מחוברים באופן קבוע לחשמל כמו במחשב נייח.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות