אנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דיווח: אנדרואיד 9 תאפשר שימוש בסמארטפון כעכבר ומקלדת לשליטה במוצרים בחיבור בלוטות'

אנדרואיד 9 (או Android P) צפויה להיחשף החודש לראשונה, כאשר תאריך יעד אפשרי להשקתה של גרסת פיתוח ראשונה למערכת ההפעלה עשויה להגיע כבר בעוד שבוע מהיום, ב-14.3. אף שההשקה הצפויה מתקרבת, לא ידועים לנו פרטים רבים אודות הגרסה הבאה של אנדרואיד, אך מתוך דיווח חדש של אתר XDA-Developers, אנו למדים כי Android 9 תציע אפשרות להשתמש במכשירי סמארטפון כמקלדת ועכבר דרך חיבור בלוטות' למוצרים אחרים.

אפליקציות רבות איפשרו לסמארטפון שלנו לשמש ככלי שליטה במחשב או מוצרים אחרים לאורך זמן רב, זאת תוך דרישה שנתקין אפליקציות על הסמארטפון והמחשב גם יחד לצורך ביצוע תקשורת ביניהם, אך לפי קטעי קוד שנחשפים בדיווח של XDA כעת, נראה כי גוגל מתכוננת להפעיל פרופיל של Blutooth HID (ר"ת Human Interface Device), אשר יאפשר למכשירים שונים לזהות את הסמארטפון כעכבר או מקלדת, ממש כפי שמתבצע כיום עבור עכברים, מקלדות או מוצרים אחרים המבוססים על קישוריות בלוטות' להם אנו מבצעים צימוד עם מחשבים ומוצרים נוספים.

את האפשרות לתמיכה ב-Bluetooth HID הוסיף חבר בפורומים של Qualcomm CodeAurora דרך טלאי תוכנה שפירסם עוד באפריל 2014, זה הפך לחלק בלתי נפרד מקוד המקור של אנדרואיד בדצמבר 2016, אך ללא אפשרות להפעלה. כעת, כך מדווחים ב-XDA, מתאפשרת הפעלתו של פרופיל ה-Bluetooth HID ומכאן שזה צפוי להופיע באנדרואיד 9.

דוגמה לשימוש ב-Bluetooth HID (מקור: XDA-Developers)

דוגמה לשימוש ב-Bluetooth HID (מקור: XDA-Developers)

כיום קיימת האפשרות המובנית לשימוש בסמארטפון כמקלדת ועכבר במספר מצומצם של סמארטפונים. סמסונג ו-Huawei פיתחו את האפשרות מהצד שלהן, כל אחת בדרכה, כך שניתן לחבר את הסמארטפון למסך חיצוני ולהשתמש בו כמקלדת ועכבר גם ללא צורך בעזרים חיצוניים. הוספת האפשרות כפונקציה בסיסית באנדרואיד תאפשר את הקישור הבסיסי של הסמארטפון למחשבים ומוצרים נוספים, כך שנוכל לשלוט בהם ביתר קלות ללא צורך בעכבר או מקלדת.

הדבר יוכל לסייע בשליטה גם במוצרי מדיה שונים, כך שנוכל להיעזר בסמארטפון כמקלדת ועכבר בקישור בלוטות' לטלוויזיה, לסטרימר ולמוצרים נוספים, במקום לרכוש מוצרי עזר אחרים לצורך זה.

השקתה של אנדרואיד 9 בגרסתה הסופית צפויה להגיע רק בחודש אוגוסט של השנה הנוכחית, אז תפיץ גוגל את מערכת ההפעלה למכשירים מבוססי גרסת אנדרואיד נקייה (Stock Android) כדוגמת מכשירי סדרות ה-Pixel וה-Pixel 2 ובהמשך גם למכשירים הנמצאים בתוכנית Android One. בשלב זה אין מידע אודות הפצת מערכת ההפעלה למכשירים העושים שימוש בממשקים מותאמים כמו אלו של סמסונג, LG, שיאומי ויצרניות נוספות.

מקורות
xda-developers
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות