שירות המוסיקה של ספוטיפיי יגיע לישראל בשבוע הבא

לוגו Spotify תמונה: Spotify

שירות הזרמת המוסיקה ספוטיפיי (Spotify) יעשה דרכו לישראל בשבוע הבא, ביום שני הקרוב, ה-12 במרץ, אז תערוך החברה מסיבת עיתונאים מצומצמת בתל-אביב. ספוטיפיי מגיעה לישראל באופן רשמי לאחר זמן רב, כאשר על פי דיווחים שונים נבעה ההתעכבות בהשקה בשל מחלוקות הנוגעות לתמלוגים במשא ומתן שערכה החברה עם אקו”ם (אגודת קומפוזיטורים, מחברים ומו”לים).

ספוטיפיי מדווחת על 159 מיליון משתמשים פעילים נכון לסוף שנת 2017, מהם 71 מיליון מנויים משלמים. בשירות המוסיקה של החברה זמינים מעל 35 מיליון שירים ועל כך מוסיפים בחברה כי קיימות מעל 2 מיליארד רשימות השמעה (פלייליסטים) שהורכבו לאורך השנים. בעוד זמינותה של ספוטיפיי לא התאפשרה עד כה בישראל באופן רשמי, שירות המוסיקה כבר זמין ב-61 שווקים סביב העולם, בהם גם מדינות קטנות כמו אנדורה וליכטנשטיין, להן אוכלוסיה של כ-80 ו-40 אלף תושבים, בהתאמה.

השירות של אפליקציית ספוטיפיי מוצע בשלוש רמות:

  • חינם – עם גישה לכל השירים המלאה בשירות, קטעי וידאו ופודקאסטים ואפשרות לשימוש בחו”ל עד 14 ימים, אך בהסתמכות על פרסומות, גישה מוגבלת במובייל (רק לביצוע Shuffle וללא אפשרות ניגון שירים שבחרתם בעצמכם) וללא אפשרות להורדת שירים לשמיעה באופליין (ללא חיבור לרשת האינטרנט).
  • פרימיום (מחיר: 10 דולר) – גישה לכל השירים בשירות וכן לקטעי וידאו ופודקאסטים, אפשרות לשימוש בחו”ל ללא הגבלה, ללא פרסומות, עם גישה מלאה במובייל, דילוג בלתי מוגבל על שירים ואפשרות להורדת שירים לשמיעה באופליין.
  • פרימיום למשפחה (מחיר: 15 דולר) – כל מה שמקבלים בחשבון פרימיום לעד 6 חשבונות. כל חשבון ניתן להפעלה בנפרד, כך שרשימות ההשמעה, השירים כולם מותאמים לפי משתמש.

בשבוע שעבר הודיעה ספוטיפיי כי החלה בתהליך לקראת הנפקת מניותיה בבורסת ניו-יורק (NYSE), תחת הסימול: SPOT. על פי מסמכי ההנפקה עמדו הכנסות החברה ב-2017 על 4.99 מיליארד דולר, עליה של כ-39% בהשוואה להכנסות החברה ב-2016. עם זאת, מדווחת החברה על הפסד של 1.23 מיליארד דולר במהלך 2017, מתוכו מיליארד דולר בגין הלוואה שנלקחה מחברת Tencent. ההפסד התפעולי של החברה ב-2017 עמד על כ-378 מיליון דולר. שווי החברה כיום נמדד במעל ל-20 מיליארד דולר.

השוואת מפרטים