מסך גיימינג Nvidia BFGD (תמונה באדיבות Nvidia)

מסך גיימינג Nvidia BFGD (תמונה באדיבות Nvidia)

תוכנית ה-GeForce Partner Program של נווידיה עשויה לפגוע בתחרות החופשית

חברת נווידיה (nvidia) השיקה את תוכנית השותפים שלה, ה-GeForce Partner Program (להלן GPP), כצעד שנועד לקדם את תעשיית כרטיסי המסך, צעד שמתברר עכשיו, לכאורה, כהליך אנטי-תחרותי שקט שנועד להוציא את חברת AMD ממותגי הגיימינג של יצרני כרטיסי המסך השונים.

קייל בנט (Kyle Bennett), כתב באתר Hardocp, העלה כתבה בה התייחס לתוכנית ה-GPP וכיצד התוכנית פוגעת בפועל בתחרות החופשית בין יצרני כרטיסי המסך השונים. תוכנית ה-GPP של נווידיה מכילה סעיף אחד בעייתי מאוד – על מנת להיות חלק מתוכנית ה-GPP על היצרן להפוך את מותג הגיימינג שלו לבלעדי בעבור נווידיה.

בעוד שנווידיה לא אוסרת בשום צורה על יצרנים לייצר כרטיסי מסך של חברות אחרות, בהתייחס לכך שהתחרות היחידה שלה היא AMD, היא מציינת כי רק חברות שיכנסו לתוכנית ה-GPP יהנו מיתרונות כמו גישה מוקדמת לטכנולוגיה, ממעמד של שותפים להשקה, באנדלים של משחקים, פרסום במדיה חברתית ועוד.

בפועל מדובר על איום ממשי ליצרני כרטיסי המסך. אם לא תהיו חלק מתוכנית ה-GPP אתם עומדים לאבד את היתרון מול יצרנים אחרים שכן יכנסו לתוכנית. דוגמאות ראשונות ניתן לראות כבר בשטח, בין אם מדובר על יצרנית לוחות האם ASrock, חברת בת של ASUS בעלת מותג הגיימינג ROG (ר"ת Repbulic Of Gamers), שהחליטה להיכנס בפתאומיות לתחום כרטיסי המסך כנראה כפתרון בעבור ASUS להמשך ייצור כרטיסי AMD.

חברת Gigabyte בעלת מותג הגיימינג AORUS שנעדר מכרטיס המסך RX580 החיצוני החדש של החברה, כשהיצרנית טענה בתגובה לאתר Computerbase.de כי הכרטיס המסך החדש לא מיועד לגיימינג ולכן אינו חלק ממותג AORUS למרות שהוא מתואר באתר החברה כפתרון שיהפוך את הנייד למכונת גיימינג.

חברת MSI העלימה את גרסאות מותג גיימינג שלה, ה-MSI Gaming מכרטיסי ה-RX580 של החברה:

כרטיסי מסך MSI (מקור MSI)

כרטיסי מסך MSI (מקור MSI)

חברת נווידיה מכחישה את הטענות נגדה אבל העובדות בשטח מדברות על כך שיצרני החומרה השונים מעלימים את מותגי הגיימינג שלהם ומרחיקים אותם מכרטיסי המסך של AMD. אם אכן המטרה של ה-GPP היא פגיעה בתחרות נוכל לראות זאת רק בהמשך, למרות שהתמונת מצב כרגע איננה מעודדת בלשון המעטה. מדובר על מצב בו הצרכנים יפגעו מהפגיעה בתחרות בין חברת נווידיה ו-AMD.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות