ביקורת חדשה ומפורטת למערכת ווינדוס 10 למעבדי ARM

שיתוף הפעולה בין מיקרוסופט (Mircosoft) וקוואלקום (Qualcomm) הוביל ליצירתם של מחשבים ניידים מבוססי מערכת העל שבב Snapdragon בארכיטקטורת ARM עם גרסה מותאמת של ווינדוס 10. אתר Techspot בדק לעומק את הביצועים של הניידים החדשים עם מעבדי ה-ARM.

מערכת ווינדוס 10 עברה התאמה על ידי מיקרוסופט וקוואלקום על מנת לאפשר הרצת ישומי X86 שנועדו למערכות מחשב רגילות על גבי שבבי ARM. אפליקציות שלא נועדו לעבוד מראש על ארכיטקטורת ARM יעברו אמולציה מ-X86 ל-ARM בניגוד ליישומים ייעודיים שנוצרו מראש ל-ARM.

אופן הפעלת יישומים על מעבדי ARM, אמולציה מול יישומים טבעיים (techspot)

אופן הפעלת יישומים על מעבדי ARM, אמולציה מול יישומים טבעיים (techspot)

אתר techspot בדק את ביצועי ווינדוס 10 למעבדי ARM על מחשב HP ENVY x2 מבוסס מערכת השבבים Snapdragon 835 של קוואלקום (Qualcomm) עם 8GB זיכרון ואחסון SSD של 256GB.

בחלק הראשון של הביקורת נבדקו יישומי X86 רגילים שעברו אמולציה על מנת לעבוד על מעבדי ARM בניידים והתוצאות אינן מעודדות בלשון המעטה. באופן כמעט גורף, נייד ה-ENVY x2 עם מערכת השבבים Snapdragon 835 מקבל את הביצועים הנמוכים ביותר, כשמעבד אינטל Celeron N3450 הבסיסי מקבל ביצועים העדיפים עליו.

בחלק השני של הביקורת האתר השתמש דפדפן האדג' (edge) של מיקרוסופט והשוואה אותו לכרום של גוגל. בעוד דפדפן הכרום מיועד לעבוד על מעבדי X86 ועובר אמולציה, דפדפן האדג' הוא יישום UWP שנועד לעבוד בצורה טבעית על מעבדי ARM.

בשימוש יישומים יעודיים שנועדו לעבוד על מעבדי ARM, מחשב ה-Envy X2 מצליח לקבל ביצועים דומים לאלו של מעבד ה-N3450 של אינטל.

כפי שניתן לראות, הביקורות לא מעודדות וגם כשמדובר על יישומים יעודיים ל-ARM, מחשב ה-ARM מגיע לביצועים דומים לזה המבוסס על מעבד ה-N3450 בלבד.

אז למה להשתמש במעבדי ARM? התשובה לכך מתבררת במבחן הביצועים לסוללה.

מחשב ה-Envy X2 מצליח להגיע לזמן סוללה של 12.44 שעות שימוש בשימוש דפדפן אדג' ו-10.13 בשימוש בדפדן כרום שעובר אמולציה, מספר שמשלש את זמן השימוש לעומת חלק מהמחשבים שנבדקו בביקורת וטוב ב-4 שעות מחשב ה-XPS 13 של דל (DELL) שקיבל את זמן השימוש הארוך ביותר בינהם.

למרות ביצועי הסוללה המעולים מחשבי ARM עדיין לא בשלים כנראה לשוק, כשהחסם העיקרי ביותר הוא המחיר. בעוד ה-HP Envy X2 עולה כ-1000 דולר, נייד בעל מעבד סלרון שעולה עליו בביצועים יתחיל במחיר של כ-200 דולר, חמישית מהמחיר של מחשב ARM.

אם מיקרוסופט וקוואלקום מעוניינות שמחשבי ה-ARM יצליחו להיכנס לשוק עליהן להגביר את העוצמה של המחשבים תוך כדי הורדת המחירים שלהם ולשפר את ביצועי האמולציה מ-X86 ל-ARM, אחרת הפרויקט שנמשך מספר שנים בין שתי החברות יכול להפוך לפיל לבן עם שימוש מצומצם מאוד בקרב המשתמשים, בעיקר אלו שזקוקים לחיי סוללה ארוכים ומוכנים להתפשר על הביצועים.

מקורות
techspot
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות