-פרסומת-

הכירו את HD Vinyl, הדור הבא של תקליטי הויניל

| יום שבת, 14 באפריל 2018, 19:55 | טכנולוגיה
HD Vinyl

HD Vinyl

למרות שתקליטי הויניל נתפשים כטכנולוגיה מיושנת לשמירה ושמיעה של מוזיקה, אנשים רבים מחשיבים אותם כאיכותיים מאוד ומסרבים לתת לטכנולוגיה האנלוגית והישנה למות, ובשל כך תקליטי הויניל תופסים תאוצה בשנים האחרונות וחוזרים לשימוש. חברת Rebeat Innovation מאוסטריה רשמה בשנת 2016 פטנט על טכנולוגיה חדשה שתשפר את תקליטי הויניל, ה-HD Vinyl, ועכשיו, עם השקעה של 4.8 מיליון דולר הטכנולוגיה עוברת מקונספט למוצר בתהליכי יצור.

היתרון הגדול בטכנולוגיית HD Vinyl הוא בהגדלת האיכות והעוצמה של התקליטים תוך הוספת זמן ההקלטה בתקליט. טכנולוגיית HD Vinyl משפרת את התקליט ותהליך הייצור שלו, אך לא משנה אותו ברמה דרסטית המצריכה שינוי בנגן התקליטים עצמו.

הפטנט והשיטה שפיתחה חברת Rebeat משדרגים את שיטת הייצור הקלאסית מרובת השלבים של התקליטים לתהליך פשוט יותר:

  1. הטכנולוגיה הייחודית של החברה הופכת את קובץ האודיו הדיגיטלי למפה תלת מימדית מדויקת ועם פחות מרווחים נגד טעויות, דבר המאפשר הגדלת זמן ההשמעה בתקליט HD ב-30% לעומת תקליט רגיל באיכות ועוצמה גבוהה יותר.
  2. באמצעות לייזר יעודי חורטים את התבנית של התקליט על גבי תבנית קרמית עם דיוק של 100kHz לעומת 15kHz בטכנולוגיית התקליטים הקיימת.
  3. תקליט ה-HD מוטבע באמצעות תבנית קרמית בעלת אורך חיים גדול יותר לעומת תבניות ניקל בטכנולוגיה הקיימת שצריכות להיות מוחלפות אחרי כל 1,000 הטבעות.

היתרון הגדול ביותר של השיטה הוא פישוט תהליך ייצור תבנית העל להטבעת התקליטים ללא צורך בשימוש כימקלים מזהמים כמו בשיטה הרגילה וללא צורך בהחלפה של התבנית אחרי כ-1,000 שימושים. לפי מנכ”ל החברה, Günter Loibl, עם ההשקעה שבוצעה הטכנולוגיה צפויה להפוך למסחרית ונוכל לראות תקליטי HD כבר בשנת 2019.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות