שלט אינטל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

אינטל מכריזה על טכנולוגיית Intel Threat Detection לשיפור האבטחה

חברת אינטל (intel) הכריזה במהלך כנס האבטחה RSA 2018 המתקיים בימים אלו על טכנולוגיה חדשה של החברה בשם Intel Threat Detection למיטוב האבטחה של המחשב, כשהיא כוללת בתוכה כלי בשם Accelerated Memo Scanning המנצל את כרטיס המסך המובנה במעבדי אינטל (iGPU) לצורך סריקות האבטחה ועל ידי כך מורידה את העומס מהמעבד תוך כדי שיפור חיי הסוללה בניידים.

בניגוד לסריקות אבטחה רגילות של תוכנות אנטי וירוס המנצלות את המעבד בלבד, השימוש בטכנולוגיית ה-Accelerated Memo Scanning מאפשר סריקה טובה יותר כנגד איומים תוך הורדת השימוש במעבד על ידי העברת עומס העבודה לכרטיס המסך המובנה של אינטל במעבדי ה-Core i. בדיקות השוואתיות שביצעה אינטל בטכנולוגיה החדשה הראו ירידה של ניצול המעבד מ-20% ל-2% בזמן סריקת האנטי וירוס, תוך כדי צמצום צריכת החשמל ב-52% כתוצאה מהורדת העומס מהמעבד והעברתו לכרטיס המסך המובנה.

טכנולוגיית Intel Threat Detection תוכל לפעול על כל מערכת עם מעבד אינטל המגיעה עם כרטיס מסך מובנה ומריצה את מערכת ההפעלה ווינדוס 10 עם Direct X 11 ומעלה. מיקרוסופט הודיעה כי תשלב את טכנולוגיית ה-Intel Threat Detection בתוכנת האנטי וירוס המובנית שלה במערכות ווינדוס, ה-Windows Defender, כבר ברבעון הנוכחי עבור מערכות עם מעבדי אינטל Core i מהדור השישי, השביעי והשמיני.

ה-Intel Threat Detection וה-Accelerated Memo Scanning הם כלים חשובים של אינטל לשיפור אבטחת המערכות בעידן בו סוגיית האבטחה עולה לכותרות יותר ויותר, כשיתרון נוסף הוא השיפור בביצועי המחשב כתוצאה מהעברת העומס מהמעבד. נותר לראות אם AMD תבצע מהלך דומה עם מעבדי ה-Ryzen של החברה המכילים כרטיס מסך מובנה.

מקורות
intel
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות